jak przerobic tylne klamki tak zeby pasowały do przodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiciak1488
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 19:44
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

jak przerobic tylne klamki tak zeby pasowały do przodu

Post autor: kiciak1488 » pt kwie 11, 2008 09:15

Jak przerobić tylne klamki tak żeby pasowały do przednich drzwi? Wiem że ktoś robił taką modfikacje ale niestety nie jest opisana, z tego co zauważyłem to ten bolec trochę za daleko wystaje i nie naciska bolca od otwierania drzwi, lepiej coś modowac przy klamce czy w drzwiach? Chodzi o klamki mk3 look, ale pewnie przy oryginałach będzie to samo.

chodzi oczywiście o golfa MK2
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2008 09:16 przez kiciak1488, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej być faszystą niż pedałem

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt kwie 11, 2008 11:08

Chodzi Tobie o to, żeby w przednich dzrwiach nie było zamka?
To może się udać - z przednich klamek można wyciągnąć cały mechanizm (cały ten korpus metalowy) - trzeba tylko odkręcić jedną małą śrubkę. Troche trzeba pokombinować, żeby go wyciągnąć, ale da się, bo sam to robiłem.
To samo robimy z tylną klamką i metalowy korpus z przeniej klamki przekładamy do tylnej. Tylko tylna nie ma otworu na zamek, więc być może trzeba będzie coś tam podpiłować w tym korpusie, żeby pasował.
Ja robiłem podobną zamianę, tylko u mnie było tak, że miałem klamkę z chromowanym dekielkiem, a chciałem mieć z czarnym. Samych dekielków nie dało rady podmienić, bo ta plastikowa część była inna (inne kształty były pod dekielkami). Ponieważ w czernej klamce był uszkodzony mechanizm otwierania, więc podmieniłem same plastiki.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
kiciak1488
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 19:44
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: kiciak1488 » pt kwie 11, 2008 12:37

dokładnie o to chodzi, tylko nie wiem czy w tych klamkach mk3 look jest jakaś śrubka trzymająca cały mechanizm klamki, wrócę do domu to pokombinuje, ale coś mi sie przypomina ze ten mechanizm był jakoś jakby zgrzany z plastikiem, a ja myślę nad zmodyfikowaniem tego dzyndzla który naciska mechanizm w drzwiach, jak coś wymyśle to dam znać, ale pewnie nie prędko bo w domu jeszcze remont i ciężko sie pozbierać.


Lepiej być faszystą niż pedałem

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt kwie 11, 2008 15:16

No właśnie chodzi o to, że ja też na początku myślałem, że to jest zgrzane - a okazało się, że nie. Oczywiście piszę o oryginalnych klamkach.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości