Coś stuka - proszę o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rkawaler
VW - Rulez
VW - Rulez
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:25
Lokalizacja: Wadowice

Coś stuka - proszę o pomoc

Post autor: rkawaler » śr kwie 09, 2008 08:11

Przy jeździe niezależnie od prędkości coś lekko stuka w zawieszeniu. Nie jest to stuk metaliczny a raczej głuchy. Głośność nie narasta ale częstotliwość stukania rośnie i maleje wraz ze wzrostem i spadkiem prędkości jazdy. Co ciekawe stukanie pojawiło się po wymianie opon z zimówek na letnie alusy o cal większe. Stuka od 3 dni. Początkowo po naciśnięciu hamulca stuki cichły ale dziś już po naciśnieciu stuki były nadal. Blaszki przy klockach są więc to raczej odpada. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » śr kwie 09, 2008 08:35

A czujesz to "stukanie" na kierownicy? Jak nie to moze po prostu masz cos w kolo wbite (gwozdz, sruba itp). Jak jednak czujesz bicie na kierownicy to pewnie zle wywazone kola.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr kwie 09, 2008 09:11

Ewidentnie coś z układem przeniesienia napędu... Stawiam na to co kolega powyżej, może po prostu powinieneś wyważyć kółka.


Dziki

Awatar użytkownika
rkawaler
VW - Rulez
VW - Rulez
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:25
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: rkawaler » śr kwie 09, 2008 09:36

Dzięki za odpowiedzi. Na kółkach nie ma żadnych "ciał obcych". Koła w zeszłym seoznie były wyważane. Możliwe żeby przez leżakowanie przez zimę coś im się stało? Zauważyłęm ze w przednim prawym kole tarcza hamulcowa nie jest przymocowana. Powinna tam być taka mała śrubka ale jej nie ma. Czy to może mieć jakiś wpływ?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr kwie 09, 2008 09:36

nie


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » śr kwie 09, 2008 09:53

rkawaler pisze:Dzięki za odpowiedzi. Na kółkach nie ma żadnych "ciał obcych". Koła w zeszłym seoznie były wyważane. Możliwe żeby przez leżakowanie przez zimę coś im się stało? Zauważyłęm ze w przednim prawym kole tarcza hamulcowa nie jest przymocowana. Powinna tam być taka mała śrubka ale jej nie ma. Czy to może mieć jakiś wpływ?
To wywaz jeszcze raz. Nie wiem czy przechowywales sam czy u gumiarzy, ale jak byly zle przechowywane to moglo cos sie z ktoryms stac.

Sprobuj moze jeszcze dokladniej opisac to stukanie, kiedy sie nasila, kiedy maleje, np przy hamowaniu, przyspieszaniu, jak jest jak w czasie jazdy wrzucisz na luz itp.



Awatar użytkownika
rkawaler
VW - Rulez
VW - Rulez
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:25
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: rkawaler » śr kwie 09, 2008 10:46

Przez pierwsze dwa dni stukanie cichło kiedy nacisnąłem mocniej hamulec. Dziś jadąc do pracy nawet mocno naciskając hamulec stuk wciąż słyszałem. A słychac to rzeczywiście jakby było coś wbite najpierw wolno i coraz szybciej im szybciej jade - niezbyt głośno. Kiedy nabiore predkości to szum jazdy zagłusza stukot więc taka jest skala głośności, nie mniej jest to denerwujące. Na luzie czy na biegu słychac tak samo. Ciężko nawet zlokalizowac miejsce. Siedząc za kierownicą wydaje mi sie ze to z prawej strony. Pasażer siedzący z lewej strony słyszał jak gdyby to było z lewej. Acha kiedy podniosłem auto i obracałem kółka to stukotu nie słychać ale dosyć cięzko przednie koła się obracały.

[ Dodano: 09 Kwi 2008 10:48 ]
Zastosuje się do rady i wyważe koła



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr kwie 09, 2008 13:13

rkawaler, tarcze masz proste??


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości