bardzo słabe swiatła w golfie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » pn mar 17, 2008 22:13

widziałem na allegro jakies lampy za 20 zł szt... opłaca sie takie cos wogule zakładac??



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » pn mar 17, 2008 23:45

Zalezy jaki stan, ale wydaje mi sie, że nie warto do golfa mk2 mozna kupic tanie i dobre zamienniki albo poszukaj na jakims złomie, czasami się trafiają w dobrym stanie za pare zloty.



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pn mar 17, 2008 23:45

bodzio_j pisze:
silent_rob pisze:przekazniki niekoniecznie
Tutaj pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Brak przekaźników to poważne niedopatrzenie
konstrukcyjnie oryginal jest OK tyl ze jest wszystko ladnie dopoki jest nowy bo jednak w przelaczniku swiatel styki nieziemsko dostaja w pupu , wiadomo ze przekazniki sa lepsze ale moze wystarczy przejrzec konektory , odblysniki i zarowki . U mnie w mkII starczylo mi jak kupilem nowe zaroweczki bo stare byly na wymarciu i juz swiecilo ja ktrrzeba , porpostu jelsi oryginalna instalka jest juz przepalona wytarta ia zasniedziala to przekazniki mile widziane ;] :okej:


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt mar 18, 2008 00:23

szypowski1 pisze:to napiscie mi co mam sprawdzic bo jzu sie gubie w tym a wiekszosc czasu jezdze w nocy i troche sie obawiam
sprawdz napięcie na żarówkach. A biorąc pod uwagę to co napisałeś potem to sprawdź czy światła świecą przed samochód a nie w niebo, stając np z metr od ściany gdy będize ciemno.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt mar 18, 2008 09:50

Kiedyś pomierzyłem sobie jak i co z tymi światłami (chodzi o napęcie) - i tak:
- na altku - 13,6V
- na aku - 13,3V
- na panelu z bezpiecznikami - 13,3V
- za stacyjką (mierzone równierz na panelu) - 12,7V
- wejście włączika świateł - 12,5V
- wyjście włącznika świateł - 12,4V
- w panelu z przekaźnikami, między włącznikiem, a manetką - 12,3V
- na bezpiecznikach świateł (czyli po manetce) - 11,6V
- reflektor prawy - wejście na kostce - 11,2V
- żarówka prawa - 11,0V
- reflektor lewy - wejście na kostce - 11,4V
- żarówka lewa - 11,0V
Wszystkei napięcia mierzone przy włączonych krótkich światłach, względem masy jak najbliższej punktowi pomiaru napięcia (czyli obudowa altka, klema - aku, jak mierzyłem przy skrzynce z przekaźnikami, to ta blaszka od masy, przy wyłączniku świateł, to kabelek brązowy, wchodzący do wyłączika).

Wniosek jest taki - największy spadek napięcia jest na stacyjce oraz manetce. Wymieniając te elementy osiągniemy największą poprawę. ż prostszych i tańszych prac można przeczyścić złącze tych grubych kabli przy rozruszniku, podłaczenie grubego kabla do altka, oraz konektorki przy żarówkach.

Jeszcze małe wyjaśnienie - o co chodzi z pomiarem napięcia na wejściu kostki od żarówki i na żarówce - ja mam podwójne reflektory z przodu i oryginalnie (u mnie też) jest tak, że przy samym reflektorze jest coś w rodzaju złodziejki - do oryginalnej złaczki idącej do żarówki podłaczony jest taki jakby trójnik - przejściówka - posiada on jakby złącze żarówki i gniazdo żarówki - czyli mamy tam o jedno złącze więcej niż w samochodach z pojedyńczymi reflektorami. I ja włąśnie mierzyłem napięcie na kostce, która łączy się z tym trójnikiem (od strony instalacji samochodu), a potem bezpośrednio na konektorach żarówki (włożyłem końcówki pomiarowe między wtyczkę, a obudowę żarówki, tak, żeby dotknęły konektorów żarówki).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt mar 18, 2008 18:09

Lipek81 pisze:Wniosek jest taki - największy spadek napięcia jest na stacyjce oraz manetce. Wymieniając te elementy osiągniemy największą poprawę.
Po1. to dość droga impreza.
Po2. Niezupełnie najlepszy efekt. Jesli założysz przekaźniki to napięcie wychodzące ze stacyjki, czy z wyłącznika wystarczy do sterowania cewką, to jest bardzo mały prąd.
Pzrekaźniki eliminują straty powodowane długością przewodów. Kolejna korzyść to oszczędzanie zarówno stacyjki jak i wyłącznika świateł.
Fakt, że przewpdy zasilające żarówkę będą nowe również ma znaczenie.
Koszt założenia przekaźników nie jest duży.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » wt mar 18, 2008 18:14

Ja bym chętnie założył przekaźniki w MK3, ale nie chcę ciąć kabli. Może ktos podpowie skąd wziąć drugie wtyczki i gniazda takie jak w reflektorach?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt mar 18, 2008 18:47

lwlw pisze:Może ktos podpowie skąd wziąć drugie wtyczki i gniazda takie jak w reflektorach?
Kupić w sklepie motoryzacyjnym groszowa sprawa.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » wt mar 18, 2008 19:12

Heh, dzięki :) Wyszło na banał, po prostu nie sądziłem, że kupię w sklepie zwłaszcza te gniazda.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt mar 18, 2008 20:17

bodzio_j, ja tylko odpowiadam na pytanie osoby rozpoczynającej ten watek.
szypowski1 pisze:gdzie moze byc problem??
Cieżko odpowiedzieć na tak postawione pytanie, że problem leży w przekaźnikach, których ten samochód nigdy nie miał. Oczywiście, to co piszesz jest prawdą - ja opisalem tylko gdzie leży problem słabych światel i co jest jego przyczyną. Rozwiązania problemu mogą być różne - albo poprawić instalcję, albo zainstalować przekaźniki - jak kto woli. Ogólnie VW zrobił błąd, że nie dał przekaźników.
Ale też jakiś czas temu ktoś na forum pisał takie bzdury, że np. po zainstalowaiu przekaźnikow tak podskoczyło napięcie w instalacji, że się żarówki przepalają...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » ndz kwie 06, 2008 13:00

bodzio_j pisze:
lwlw pisze:Może ktos podpowie skąd wziąć drugie wtyczki i gniazda takie jak w reflektorach?
Kupić w sklepie motoryzacyjnym groszowa sprawa.
Kurczę, jednak tak jak myślałem - jest problem w sklepach :( O ile wtyczki może by gdzieś się udało znaleźć, tak gniazda reflektorów bardzo ciężko. Chyba jedynie szrot pozostaje... Może ktoś podpowie gdzie w Warszawie lub okolicach można znaleźć albo może ma ktoś rozbite reflektory na zbyciu?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt kwie 08, 2008 22:26

lwlw, odczytaj z tej wtyczki, która jest wpięta w lampę numer części, a potem do ETKI i szukać w katalogu elementów elektrycznych drugiej części - czyli gniazda. Czesto jest tak, że początek numeru jest ten sam, tylko końcówka się różni. Należy też dobrać do tego odpiwiedni zestaw przewodów (w ETCE jest napisane, jaki ma być).Potem do ASO VW i po sprawie. Tylko w ASO dość dużo sobie za takie coś liczą. Szczególnie za te przewody....
Moze jeszcze wyjaśnię, dla niewtajemniczonych - wtyczka składa się z obudowy i blaszek, które są wewnątrz. VW ASO ma taką politykę, że sprzedaje to oddzielnie. Czyli trzeba kupć obudowę wtyczki i potem do tego te blaszki. Ale ASO samych blaszek nie sprzedaje - tylko z już zaprasowanymi przewodami - każdy przewód ma z dwóch końców zaprasowaną blaszkę. Składając to wszystko do kupy otrzymujemy wtyczkę/gniazdo z wychodzącymi przewodami.
Sam tak robilem i się sprawdza, choć np. w mkII VW zastosowal "fabryczną rzeźbę", i np. jedna z wtyczek przy reflektorach jest nie do skompletowania.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » wt kwie 08, 2008 23:15

temat słabych świateł przerabiałem już w kilku swoich autach jak i u kolegów-zaczynając od malucha, przez swojego golfa, jette taty, i kolegów golfy(mk2, mk3) i wszędzie wchodził temat przekaźników
w moim golfie (mk1) z powodu starości i chęci zakupu czegoś nowego zamontowałem Atopale CLEAR i było lepiej-ale dopiero przekaźniki dały efekt- i Autopale świecą gicio, nie mam do nich zastrzeżeń a mam je co najmniej rok(dałem za cleary 70 zł w sklepie), w jetta taty(mk2) tato skarżył się na liche światła(wcześniej jeździł FSO 125p które ma przekaźniki, 4 lampy drogowe i żarówki H4)-mimo iż lampy mają już 19 lat(oryginał Hella) stwierdziłem, że są ok, po zamontowaniu przekaźników chwali sobie światła(choć mówi, ze nic nie zastąpi 4 lamp drogowych na przekaźnikach-potwierdzam), kolegom zakładałem w mk2(nowe lampy Autopal zwykłe) i mk3 vr6(podwójne zamienniki DEPO-nowe) i dopiero wtedy światła pokazały ile potrafią
obecnie stałem się posiadaczem passata B3 i po 2 tygodniach jazdy na seryjnych światłach w seryjnej instalacji elektrycznej(świecą na żółto, po podciągnięciu manetki w stronę kiery, świecą jaśniej) wczoraj wsiadłem w końcu do swojego golfa, a dziś do jettty taty i miałem okazję przejechać się po ciemku tymi autkami- wiem co zrobię- założę passatowi przekaźniki i będę miał cacy światła bez wymiany mas, przełączników, stacyjek, żarówek na XX%+, kabli alternatora itp- tylko przypomnienie grubości kabli w dziale FAQ i przekaźniki będą też w pasku
rozpisałem się, ale tak wyszło, przekaźniki w starym VW to chyba najlepsza recepta na dobre swiatła


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » śr kwie 09, 2008 08:22

To ja tez sie wypowiem. Zakladalem kiedys w golfie MK1 a wczoraj zalozylem w swojej Vectrze. Swiatla zamiast na zolto wreszcie swieca bialym mocnym swiatlem.
Oczywiscie musi byc odpowiednia grubosc przewodu miedzy plusem akumulatora a stykiem `30` przekaznika no i oczywiscie bezpiecznik na tym przewodzie. W swoim miescie mialem problem z kupnem samych konektorkow na zarowke wiec musialem obciac i w domu rozginac i lutowac.
Mowcie co chcecie ale kazdy kto zalozyl przekazniki bedzie popieral moje zdanie.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości