[mk3]zegary

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marek007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:00

[mk3]zegary

Post autor: marek007 » śr wrz 21, 2005 18:52

panie/panowie hilfe...

kupiłem ostatnio sobie zegary z obrotkiem do mojej kochanej mk3 :heart:
wszystko bangla oprócz zegarka w obrotomierzu...
skubaniec cały czas się późni - co go nastawie to po kilku godzinach
ma już spore spóźnienie typu PKP

od czego tak sie dzieje?? styki czyste na płytce głównej

ps. auto nie jest zamulone, w gaz dostaje więc to nie od tego raczej /żart/



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw wrz 22, 2005 13:20

Specjalista to ze mnie żaden, ale chyba masz walnięty eprom w liczniku.
Skoro wszystko działa a zegarek się muli, to możliwe że trzeba będzie udać się do kolesi od "Korekty liczników" i zaprogramować na nowo układ scalony w liczniku.
A może zupełnie coś innego...



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw wrz 22, 2005 14:30

późni sie, czy się przestawia, jesli to pierwsze to raczej czyszczenie styków nie pomoze - ktoś w tej szafie grzebał, jesli się przestawia to masz problem z pradem.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

passy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 14:33
Lokalizacja: Czewa City
Kontakt:

Post autor: passy » czw wrz 22, 2005 14:39

Witam. Elektronik ze mnie marny, ale wydaje mnie sie że trzeba wymienić kwarc w zegarze. Uszkodzony kwarc może być problemem. BTW. Opóźnienia pkp są normą chyba od zawsze więc jeżeli tego nie naprawisz świat sie nie zawali :-)



Awatar użytkownika
marek007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:00

Post autor: marek007 » czw wrz 22, 2005 17:19

EPROM na bank dłubany bo na nowym budziku 53kkm a zegary z 94 roku :grrr:
wiem, że jest to częsty objaw, ale u mnie już jest ok
cholera wie co to było, ale juz drugi dzień jest ok

w każdym razie dzięki za pomoc
dzięki



aRPi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 14, 2005 22:36
Lokalizacja: Krk

Post autor: aRPi » pn wrz 26, 2005 23:38

Witam wszystkich. Mam pytanko, czy ktoś z was zetknął się z czymś takim żeby po wypięciu wtyczki z zegarów przebieg kasował się do danej wartości?? Bo właśnie ostatnio zakupiłem sobie zegary od Golfa Diesla z obrotomierzem aby wstawić je do Seata Ibizy z tymże samym silnikiem (w starych nie mam obrotomierza). I właśnie te ''nowe'' zegary mają przebieg ok 6500 km :/ Po przejechaniu kilku kilometrów i wyjęciu zegarów z auta, przebieg zresetował się z powrotem do tej wartości. Dziwna nieco chyba sytuacja. Chyba będe musiał je oddać :( No chyba że ma ktoś jakiś pomysł co to może się dziać...



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt wrz 27, 2005 08:13

Moim zdaniem, jeśli kupiłeś samochód lub licznik i po odpięciu zasilania zaczynają sie dziać cuda to stałeś się ofiarą naszych polskich elektroników. ja w swoim samochodzie miałem już kilka liczników, dokładnie to chyba cztery a teraz będzie piąty. Nie montuję ich na stałe, tylko sprawdzam po przeróbkach i powiem Wam, że z żadnym nie miałem problemów.
Tylko zaznaczam, że w tych licznikach przebieg był realny a nie wirtualny, np. dla samochodu z 1992r jak ktoś ma 120 tys. przebiegu to delikatnie śmierdzi wałkiem.
Licznik powiniem trzymać pamięć przebiegu bez względu jak długo jest wymontowany z samochodu, jeśli resetuje ci przebieg do jakiejś wartości to z pewnością padł układ podtrzymujący pamięć, lub inne ustrojstwo które jest za to odpowiedzialne.

Taki licznik to nie jest część do montażu, bo kto wie co się z nim zacznie dziać za kilka miesięcy?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości