Licznik traci pamiec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Licznik traci pamiec

Post autor: dawidczyzu » wt kwie 08, 2008 13:05

witam pisze tu pierwszy raz bo dopiero kupilem golfa i jak robie jakies bledy to prosze mnie poprawic.
mam taki problem ustawilem zegar i pojezdzilem troche i po paru dniach gdy rano wszedlem do auta to zegar byl wyzerowany i licznik kilometrow dziennych tez co moze byc tego powodem pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt kwie 08, 2008 18:16 przez dawidczyzu, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » wt kwie 08, 2008 13:23

słaby akumulator moze być powodem wyzerowania licznika



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » wt kwie 08, 2008 13:35

Marcin_87 pisze:słaby akumulator moze być powodem wyzerowania licznika
tylko ze on normalnie rano odpala.a czy jak odlacze klemy zeby zresetowac komp.moze cos pomoc.



mahoni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 13, 2008 17:20
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: mahoni » wt kwie 08, 2008 13:39

tylko ze on normalnie rano odpala.a czy jak odlacze klemy zeby zresetowac komp.moze cos pomoc.[/quote]

podobny problem miałem 1 powodem był kabel od masy sprawdz czy czasem nie robi przerw umnie sie wypalił prawie cały 2 sprawdz aku być moze przy rozruchu zeruje sie zegar



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » wt kwie 08, 2008 13:43

podobny problem miałem 1 powodem był kabel od masy sprawdz czy czasem nie robi przerw umnie sie wypalił prawie cały 2 sprawdz aku być moze przy rozruchu zeruje sie zegar[/quote]


tylko mi sie to dzieje od razu jak tylko wlacze zaplon to juz jest zero jeszcze przed rozruchem postawie auto wychodze i rano wsiadam i tak juz jest.czasem pamieta a czasem nie.



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » śr kwie 09, 2008 07:55

dawidczyzu, A Aku masz sprawny? Sprawdź napięcie na Aku przy wyłączonym silniku - może jest zbyt niskie?



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr kwie 09, 2008 09:14

No dobra, a nie jest to przypadkiem wina jakiegoś magika co cofał licznik? Różne juz cuda widziałem po ich "interwencji".

Pozdrawiam


Dziki

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr kwie 09, 2008 09:31

AndrzejYankes pisze:dawidczyzu, A Aku masz sprawny? Sprawdź napięcie na Aku przy wyłączonym silniku - może jest zbyt niskie?
Raczej niemożliwe, jeśli byłby tak słaby że kasowałby się licznik to na tym akumulatorze nic by już nie działało w aucie nie wspominając nawet o rozruszniku.

Po mojemu (pomijając oczywiście niesprawność samego licznika jak kolega wyżej wspomniał) są dwie opcje :kończący się akumulator, jakaś przerwa (a raczej niepewny kontakt) w zasilaniu/masie licznika.
Jeśli rozrusznik "normalnie" kręci i nie przygasa wyświetlacz w trakcie rozruchu to stawiam bardziej na ten "niekontakt".


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości