Gasnie na beznynie, ale zalałem do próby 98 i pytanie o olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sputnik_PWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 25, 2008 12:54
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Sputnik_PWR » pn sty 28, 2008 00:46

Może masz filtr paliwa zatkany albo pompa ma słabą masę lub jest już zajechana i nie daje dobrego ciśnienia paliwa. Może też być wtryskiwacz zastany gdy się rzadko na benzynie jeździ. Może coś z elektroniką? Czasem może odłączenie klemy na kilkanaście minut rozwiązać problem. A co do spalania oleju to 1,5 litra na 10tys to jest nic wierz mi :D . Gdyby ci brał tyle na 1000km to mógłbyś się martwić. Znam przypadki że silnik 1.8 po przebiegu 340tys brał ok 1l oleju na 2000km i przejechał na gazie do dzisiaj 100tys km i nadal nieźle się sprawuje i więcej oleju nie bierze. A co do tego równo pracuje i nie sprawia kłopotów. Ważne jest żeby lać dobry olej i wymieniać go w terminie.



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pn sty 28, 2008 17:20

każdy silnik RP z inst gazową gaśnie na benzynie, pomaga reset kompa ale na krotko, sa dwa rozwiazania, albo ustawienie lamda od gazu, albo reset kompa poprzez przekażniki (wszystko to było na forum opisane) poszukaj w dziale LPG a na pewno znajdziesz, mialem ten sam problem niestety


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: Gasnie na beznynie, ale zalałem do próby 98 i pytanie o

Post autor: paulox » pn sty 28, 2008 17:54

lukasz_zn pisze:pali mi trochę oleju(ok 1-1,5L na 10tys)
Potwierdzam, to żadne spalanie oleju.
Każdy silnik spalinowy spala jakąś część oleju, tyle co piszesz to bardzo dobry wynik i nie masz powodów do zmartwień.

A co do jazdy na benzynie to przyczyn może być dużo:

1. sonda lambda walnięta i nie daje sygnału lub daje zły sygnał;
2. zła emulacja sondy lambda (wina instalacji gazowej);
3. uszkodzony wtryskiwacz, pompa paliwa lub regulator ciśnienia paliwa;

Najpierw sprawdziłbym sondę - jeśli daje zmieniający się sygnał napięciowy (mniej więcej od 0,2 do 0,8 V) to sonda jest ok. Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa, bo jak za małe (objaw uszk. pompy lub regulatora ciśnienia) to będzie strasznie źle pracował - tak jak piszesz, gasł i nie dawał się rozkręcić do wyższych obrotów (pod obciążeniem).


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

rav9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 01, 2005 16:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rav9 » czw kwie 03, 2008 15:10

papaj pisze: pomaga reset kompa ale na krotko, sa dwa rozwiazania, albo ustawienie lamda od gazu, albo reset kompa poprzez przekażniki (wszystko to było na forum opisane) poszukaj w dziale LPG a na pewno znajdziesz
Witam, mam wlasnie taki problem ze gasnie mi na benzynie, jak odlaczylem akumulator na 15 min to mi zapalil i super dziala na benzynie ale jak przejechalem pare kilometrow na gazie i odpalilem na beznynie to z powrotem mi gasnie.
Co to znaczy reset przez przekazniki - jest to inny reset kompa niz przez odlaczenie akumulatora na pare minut?
szukalem w dziale LPG i jakos mi sie nie udalo dokopac

ABU 1.6 MK3
Ostatnio zmieniony czw kwie 03, 2008 15:11 przez rav9, łącznie zmieniany 1 raz.



Sputnik_PWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 25, 2008 12:54
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Sputnik_PWR » pn kwie 07, 2008 17:50

Chodzi o to że resetujesz kompa za każdym razem gdy wyłączasz zapłon.
Ostatnio zmieniony pn kwie 07, 2008 17:52 przez Sputnik_PWR, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 404 gości