Obrotomierz w Dieslu !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klimas6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 26, 2005 00:36
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: klimas6 » wt wrz 20, 2005 15:47

Prawidłowe wnioski Krzylu, zgadzam sie z tobą. Może wiecie gdzie znajde informacje na temat tego alternatora ??



Awatar użytkownika
FLESZAR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 11, 2005 05:05
Lokalizacja: SKARŻYSKO-KAMIENNA oraz WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: FLESZAR » wt wrz 20, 2005 18:16

ja słyszałem coś o tym lutowaniu, u mnie nie było potrzeby bo juz miałem ale mój kumpel elektryk coś tam z tym W gmerał... poszukam i wyśle linka ew zamieszcze na forum



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » wt wrz 20, 2005 22:04

Nie wiem czy obrotek to dbanie o samochod. Tez mam jeszcze mk 2 i jest tak zadbane ze smiga lepiej niz nie jeden mk3. Chodzi mi o racjonalne wydawanie pieniedzy , bo to jest dla mnie dbanie o auto, a nie robienie y niego choinki na Boze Narodzenie. Pozdrowienia dla wszystkich.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt wrz 20, 2005 22:28

Mariusz D. pisze:Nie wiem czy obrotek to dbanie o samochod. Tez mam jeszcze mk 2 i jest tak zadbane ze smiga lepiej niz nie jeden mk3. Chodzi mi o racjonalne wydawanie pieniedzy , bo to jest dla mnie dbanie o auto, a nie robienie y niego choinki na Boze Narodzenie. Pozdrowienia dla wszystkich.
Racjonalne wydawanie pieniędzy to pojęcie względne...zależne od tego kto ile ich ma...itp...
Ale jednak lepiej założyć np. dodatkowe zegary - przynajmniej coś z nich wynika, zamiast jakichś neonów, tip...

Sorry, ze się wtrącam... :pub:


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr wrz 21, 2005 14:20

mam pytanie
a masz licznik z obrotomierzem??
jezeli masz toczy juz probowales go podłączyc??



Awatar użytkownika
klimas6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 26, 2005 00:36
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: klimas6 » czw wrz 22, 2005 00:21

Krzylu mam licznik z obrotomierzem i probowalem go podlaczyc ale nie dziala, a w alternatorze nie ma dodatkowego przewodu który jest odpowiedzialny za jego działanie :(



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw wrz 22, 2005 00:37

Co ten Mariusz D. za pierdy tu wypisuje??To w jakim celu te wszystkie porady na www.vwgolf.pl ??Chyba po to zeby zrobić coś ze swoim autem zeby wyglądało ciekawiej...Stary jak wolisz patrzeć na zegarek jak ci wskazówka od minut sie przesówa w czasie jazdy to spoko??Nektórzy wolą popatrzeć na obrotomierz??Ja naprzykład na prędkościomierz patrze rzadko, ale na obrotomirz zawsze??A jak myślisz czemu w porsche czy w ferrari na pierwszym miejsci i największy centralnie jest obrotomirz a nie zegarek czy prędkościomierz??Wiem wiem ty byś sobie zamówił wersje z zegarkiem na środq zebyś wiedział która jest godzina :P


Obrazek

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw wrz 22, 2005 00:46

aa czyli masz golfa wersje C
bez dodatkowego okablowania

sprawdz czy w pinie w zegarze jest kabel ktory idzie od oborotmierza na stornie masz wykaz ktory to moze byc w bialej wtyczce chyba 10 albo 7
pozniej musisz wlutowac miedzy obojetnie ktorymi kabel i pociagnac go do oborotomierza
nie mozesz go podpiac do regulatora bo niebedzie ci pokazywal



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » czw wrz 22, 2005 07:29

Tauka wiesz co? Ja podchodzę do tego racjonalnie i jako facetowi nic mi nie brakuje że muszę sobie dodać samochodem, tylko nie poruwnój ferari czy porsche do takiego samochodu jaki ty masz, bo to jest śmieszne wiesz? Skoro od nowości nie miał to znaczy , że nie musi mieć, bo jak by był potrzebny to napewno by był. Juz wiem po co wam obrotki? Bo jak robicie disco z samochodu to musicie wiedzieć czy wogóle te stare silniki pracują no nie?



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw wrz 22, 2005 08:24

To w jakim celu tu sie udzielasz skoro dla ciebie golf to tylko stare auto, które nie wiadomo jakim cudem jezdzi???A obrotek w moim aucie jest akurat od nowości. A zapewniam ze zdziwilbys sie jakby twoja zresztą tez badziewna 3 objechał muj stary z niewiadomo czy pracującym silnikiem MK2. Bo jush i nie tacy jak ty sie znajdowali. To rozumiem ze sla ciebie auto musi byc w jak największym standarcie??Tak jak były mk2. Nawt zegarka analogowego, bo po co przepłacać, przecież można nosić zegarek na ręku.Knieszenie w drzwiach -po co??Drobiazgi można mieć przy sobie. Po co przepłacać?Trzeba myśleć racjonalnie?CZasowe wycieraczki?Niepotrzebne??Przeciez nie wszedzie były w standarcie to po co coś takiego mieć?Można co chwila ręcznie wycieraczki włączać i wyłączać. Mam dla ciebie idealne auto? MK2 w wercji C. Jest idealne do twojego podejscia.


Obrazek

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » czw wrz 22, 2005 10:39

klimas6 --> co do tej diody to obojetnie której.

a do tego czy będą czy nie w innych przypadkach to:

jeżeji zegary które siedzą w aucie robią sobie "test" kontrolki ciśnienia oleju tzn. miga przez chwile po włączeniu zapłonu to na 100% po włożeniu zegarów z obrotkiem obrotomierz będzie działał.


Nissan Patrol K160

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 305 gości