Czy wartro gaz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Czy wartro gaz

Post autor: lgruszkos » śr wrz 21, 2005 22:47

Mam zamiar w piatek założyc gaz do MK3 silnik ABD 1.4. Powiedzcie mi jak ten silnik znosi gaz i czy duza roznica jest w mocy (on i tak ma mało bo całe 60 koni) i ile mniej wiecej pali taki golf gazu?? Dziekuje :kufel:



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw wrz 22, 2005 07:59

Nie warto instalować GAZ do MK3 1.4.
Mam tez taki sam w domu i nie zakładam gazu.
Ten golfik spala niecałe 5 litrów benzyny na 100km (sprawdzone kilkakrotnie; jazda w trybie mieszanym). Gaz ma osiągnąc cenę do 3 zł więc nie będzie dużej różnicy między benzyną a gazem. Moim zdaniem to szkoda golfika męczyć jeszcze jakimś tam gazem. Niech jezdzi tak jak go fabryka wyprodukowała. Mówię tu o MK3 1.4, sam posiadam zagazowanego golfa MK2 1.6 i jestem zadowolony, jednak to jest mój pierwszy zagazowany samochód i innych nie zamierzam niszczyć.



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » czw wrz 22, 2005 09:45

wszystko zalezy ile kilometrow robisz ..... Bo jesli duzo jezdisz to oplaci sie zagazowac nawet silnik co spali 5 litrow benzyny.... Powiem szczerze ze mam w domciu 2 samochody na gaz i jakby nagle przyszloby mi tankowac benzyne to chyba bym kupil sobie rower:)



maniack

Re: Czy wartro gaz

Post autor: maniack » czw wrz 22, 2005 10:06

lgruszkos pisze:Mam zamiar w piatek założyc gaz do MK3 silnik ABD 1.4. Powiedzcie mi jak ten silnik znosi gaz i czy duza roznica jest w mocy (on i tak ma mało bo całe 60 koni) i ile mniej wiecej pali taki golf gazu?? Dziekuje :kufel:
pali pewno z 20% wiecej. czy warto zakladac - kwestia ile jezdzisz. silnik pewnie gaz znosi srednio dobrze - duzo gaziarzy zna golfy, wiec wie jak zakladac. ja mam 1.3i NZ na gazie - oficjalnie mial 55KM fabrycznie, teraz to cholera wie - ale sie toczy i to jest wazne... 150 leci z palcem w zadzie :jezor: na gazie... wiec zle nie jest... zalozyc pewno musisz co najmniej II gen z pelnym komputerem - kolo 2000zl, lub sekwencje - to >3000zl (ale wtedy troche mniej pali i instalacja jest na wlasnych wtryskach). kwestia pieniedzy.

ja do mk2 pelen komp i duuuza butla - 1700zl. dziala pieknie, nawet ladniej jezdzi na gazie niz na benzynie jezdzil... wiec wg. mnie warto...



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » czw wrz 22, 2005 11:58

mar_tec pisze:Nie warto instalować GAZ do MK3 1.4.
Mam tez taki sam w domu i nie zakładam gazu.
Ten golfik spala niecałe 5 litrów benzyny na 100km (sprawdzone kilkakrotnie; jazda w trybie mieszanym). Gaz ma osiągnąc cenę do 3 zł więc nie będzie dużej różnicy między benzyną a gazem. Moim zdaniem to szkoda golfika męczyć jeszcze jakimś tam gazem. Niech jezdzi tak jak go fabryka wyprodukowała. Mówię tu o MK3 1.4, sam posiadam zagazowanego golfa MK2 1.6 i jestem zadowolony, jednak to jest mój pierwszy zagazowany samochód i innych nie zamierzam niszczyć.
jaka masz pewnosc ze gaz po tyle bedzie?


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw wrz 22, 2005 12:02

piotr marzec pisze:jaka masz pewnosc ze gaz po tyle bedzie?
NIESTETY :( Osobiście tez mi się to nie podoba, ale cóż .... TERAZ POLSKA
Mamy cudowne państwo, cudowny rząd i cudownego prezydenta.

Nie tak dawno była dyskusja na temat gazu w TV i powiedzieli, że trzeba podnieśc akcyzę na to paliwo, gdyż dziura budżetowa jest za duża i trzeba ją możliwie dostępnymi sposobami ją załatać. Jednym ze sposobów jest właśnie systematyczna podwyżka akcyzy na gaz.



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » czw wrz 22, 2005 12:59

jak gaz będzie po 3zl to benzyna będzie po 7zl ;) więc i tak się będzie opłacało....;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw wrz 22, 2005 13:10

Niedawno swojego zagazowalem, ale to gaznik 1.8 i przyznam, ze jestem bardzo zadowolony, silnik lepiej pracuje od samego poczatku, jakos tak bardziej mieko i ta oszczednosc... ostatnio wypalilem pierwsze pelne tankowanie i wyszlo mi w ruchu miejskim z lekka trasa, gdy lubie mu przycisnac :helm: niecale 12l/100km, wiec uwazam, ze calkiem niezle :bigok:

Niektorzy mowia, ze wkladanie do benzyniaka gazu, to zabojstwo dla niego, uwazam, ze to brednie "gazo-sceptykow" :jezor: , ojciec na sierre 2.0, ktora 2/3 tego, co przejechala, przejechala na gazie i silniczek ladnie chodzi i nic zlego sie z nim nie dzieje a ojciec duzo jezdzi :grin:



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » czw wrz 22, 2005 14:31

micab pisze:jak gaz będzie po 3zl to benzyna będzie po 7zl ;) więc i tak się będzie opłacało....;)
no wlasnie.masz racje jak gaz pojdzie do gory to i benzynka tez. :bigok: :pub:

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2005 14:32 ]
Goofi pisze:Niedawno swojego zagazowalem, ale to gaznik 1.8 i przyznam, ze jestem bardzo zadowolony, silnik lepiej pracuje od samego poczatku, jakos tak bardziej mieko i ta oszczednosc... ostatnio wypalilem pierwsze pelne tankowanie i wyszlo mi w ruchu miejskim z lekka trasa, gdy lubie mu przycisnac :helm: niecale 12l/100km, wiec uwazam, ze calkiem niezle :bigok:

Niektorzy mowia, ze wkladanie do benzyniaka gazu, to zabojstwo dla niego, uwazam, ze to brednie "gazo-sceptykow" :jezor: , ojciec na sierre 2.0, ktora 2/3 tego, co przejechala, przejechala na gazie i silniczek ladnie chodzi i nic zlego sie z nim nie dzieje a ojciec duzo jezdzi :grin:
tez uwazam ze gaz nie niszczy tak silnika jak slychac z opowiadan

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2005 14:36 ]
MICAB masz juz gaz w gieteiku?ile cie wyszlo?a ile wogole wyszlo cie auto?zrobiles juz ta stluczke?i ile dales za te lampy ?bo ty chyba ringi miales.ale te tez sa zajebiste.napisz co nie co o swej furze.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

passy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 14:33
Lokalizacja: Czewa City
Kontakt:

Post autor: passy » czw wrz 22, 2005 14:50

Ja też jak kolega mam silnik 1.4 w mk3 i został zagazowany pół roku temu. Został uzbrojony w gaz II generacji (pełna elektronika :-) ) Nie mam z nim żadnego problemu, osiągi troche słabsze, słabo odczuwalne. Poza miastem przy spokojnej jeździe koło 100km/h pali mi 7litrów. Po mieście potrafi nawet spalić 10, ale trudno sie dziwić. Jeżeli zakładać instalacje to przynajmniej z pełną elektroniką i u jakiegoś sprawdzonego fachowca, bo nawet osiągi samochodu na gazie zależą od jego prawidłowego montażu. Pozdro



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » czw wrz 22, 2005 15:32

Temat drastycznej podwyżki ceny gazu (wskutek podwyżki wartości akcyzy) wraca regularnie co kilka miesięcy, a tak naprawdę nigdy takiej drastycznej podwyżki nie było. pamiętam co prawda, jak gaz kosztował 70 gr, ale kiedyś benzyna kosztowała 1,80 (1997 rok), ale podwyżki te postępowały stopniowo.
dobry gaz nie niszczy silnika. wystarczy spojrzeć na samochody taryfiarzy: jeżdżą na gazie i robią kilkaset tysięcy kilometrów bez remontu.
poza tym dobry "fachowiec" zajeździ i diesla.



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » czw wrz 22, 2005 15:43

Te wszystkie opowieści o tym jak to gaz niszczy silnik pochodzą (nie wiem czy zauważyliście) od osób, które na gazie nie jeżdżą. Ciekawe dlaczego? Ja na gazie przejechałem już wiele tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony. Jedyny mankament to częstrze tankowanie lecz znacznie tańsze. Poza tym silnik równiej chodzi (gaz ma większą liczbę oktanową). Ja polecam.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » czw wrz 22, 2005 16:30

witam
mam dokładnie to samo autko z tym samym silnikiem
wstawiłem gaz 2 tygodnie temu i jedyne czego załuje to fakt , ze nie zrobiłem tego wcześniej bo juz dawno by mi sie zwrócił
osiągni są minimalnie gorsze ale spokojnie mozna tym jeździć, wyprzedzać itd.
dziś tankowałem dopiero trzeci raz ale z dwóch wyliczeń wyszło mi , ze spalił 8.9 i 8.4 w cyklu mieszanym, Vmax na gazie 150km/h także uważam ze starcza (choć przyznam , ze osiągnięcie tej prędkości trwało dość długo :-) )
najlepszą satysfakcje sie ma jak zatankujesz 30 litrów i zapłacisz 60 zł a nie 130 jak za pb
także polecam jak najbardziej mimo różnych opinii , nie koniecznie pozytywnych
choć tak jak już ktoś wcześniej zauważył , ze te negatywne opinie wystawiają tylko osoby które na gazie nie jeżdzą

szacuneczek dla kolegi któremu ten golfik pali 5 litrów
taki wynik miałem tylko kiedyś mk1 na dieslu
a mój mk3 1.4 spalał średnio 7.5 litra ( na trasie przy naprawde spokojnej jeździe wyszło mi 6 litrów , jechałem sam , bez bagaży i trzymałem sie twardo 90km/h )
w mieście spalał około 8 litrów a niekiedy nawet 9
także jestem pełen podziwu

pozdrawiam



kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: kodek » czw wrz 22, 2005 16:51

Zakładaj gaz opłaca się. Samochód trochę słabszy ale słąbo wyczuwalne. Zalecam instalację drugiej generacji. Jeżeli mogę polecić to LANDI RENZO jest ok.


kodek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości