Głosna praca skrzyni biegów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

buczah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 10, 2007 13:01
Lokalizacja: Łódź

Głosna praca skrzyni biegów.

Post autor: buczah » ndz kwie 06, 2008 23:35

Czy to normalne,że podczas zmiany biegów słychać na zewnatrz auta "cykanie"? Kiedy wbijam obojetnie jaki bieg na wyłączonym silniku słychać "cyk" zębatek, zarówno z wciśnietym sprzęgłem sprzegła jak i bez. Czy to skrzynia sie konczy czy golfy juz tak maja?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 06, 2008 23:36 przez buczah, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 07, 2008 00:32

Witaj, to całkowicie normalne zjawisko, cykanie moze wystapic z dwoch powodow. Jesli silnik nie pracuje to moze sie zdarzyc sytuacja ze trafiasz zebem na zab w skrzyni biegow, bieg wtedy nie wchodzi a ty slyszysz wlasnie to uderzenie. Druga sytuacja jest kiedy bieg ci wskoczy, wtedy slyszysz cykniecie ukladu ryglujacego. Takze wszystko jest w normie. Objawy uszkodzenia skrzyni to ciezko wchodzace biegi ze zgrzytem, ale to podczas jazdy, szczegolnie drugi bieg jest wrazliwy. Zmieniales kiedys olej w skrzyni?



buczah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 10, 2007 13:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: buczah » pn kwie 07, 2008 02:20

Dzieki za szybka odpowiedz :). Oleju w skrzyni nie zmienialem. Sprawdzałem tylko jego stan,jest pod max. W oleju nie ma zadnego syfu,nie ma wycieków, wiec nie wiem czy jest sens wymieniac. Producent jakoś nie zaleca wymian w manualach :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 497 gości