Wskazania MFA w Passacie VR6 ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Demos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 22:11
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Wskazania MFA w Passacie VR6 ?

Post autor: Demos » wt wrz 20, 2005 22:49

Powitac

Witam wszystkich uzytkownikow forum VW, to moj pierwszy post wiec sie przedstawie, Marcin, auto Passat VR6 Variant.Rejon Koszalina, Bialogardu.

Mam takie pytanie odnosnie wskazan MFA w moim aucie, konkretnie chodzi mi o wskazania zuzycia paliwa : sa dwa ustawienia wyswietlania 1 i 2. 2 jest srednie i tu jest wszystko OK. ale na ustawieniu 1 powinno pokazywac chwilowe zuzycie paliwa a wydaje mi sie ze jest jakis blad wskazan, nie chodzi mi o to, ze chcialbym zeby pokazywalo caly czas 7 l/100km tylko wartosc wskazan nie zmienia sie w sposob, jak mi sie wydaje rzeczywisty.Jest tak, ze np resetuje go i ruszam, zaczyna pokazywac wskazania przez jakas minute jazdy ( raczej prawidlowe, wieksze odkrecenie gazu - wieksze zuzycie , mniejsze odkrecenie - mniejsze zuzycie), potem jakby sie wiesza na jednej wartosci np. 8,5 l/100 km i juz nie spada tylko sie podnosi by stanac na np. 10,5 l/100km, ta wartosc sie nie zmienia nawet jesli predkosc spadnie do np 10 km/h na luzie.
Czy u Was tez tak jest czy swiadczy to o jakiejs usterce, czy tak ma byc, bo po zresetowaniu wskazania powracaja do prawidlowego ( jak mi sie wydaje) poziomu, i tak w " kolo Macieju" po resecie jest OK przez jakis czas potem staje na jednej wartosci gornej i juz nie spada - przy roznym stylu jazdy, predkosci, stopniu wcisniecia pedalu gazu itp.
Jak to powinno pokazywac, jak pokazuje w innych autach z MFA.

Pozdrawiam Marcin



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » śr wrz 21, 2005 00:31

Z tego co mi wiadomo pozycje 1 i 2 są to poprostu dwie pamięci 1 - dzienna (kasuje sie sama po dłuższym postoju) , 2 - stała, a zuzycie paliwa pokazuje średnie na 1 i na 2 pozycji, przynajmniej tak u mnie jest i niema chwilowego zużycia paliwa jest tylko średnie. Najlepiej skasuj jednoczesnie pamiec na 1 i na 2 i pojeździj troche powinno pokazywac dokladnie to samo na 1 i na 2.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Demos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 22:11
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: Demos » śr wrz 21, 2005 19:04

Witam

Zrobilem tak jak mowiles :-) i wychodzi mi, ze masz racje, chwilowego zuzycia nie ma pokazanego ( chyba ze resetuje sie na krotkich dystansach np. przy stalej predkosci) wszystko to wartosci srednie od ostatniego zresetowania.
Dopiero od tygodnia posiadam to auto i dopiero sie go ucze, na razie jest OK.
Dzieki bardzo.

Pozdrawiam Demos
VF1000FIIF bold`or
Passat VR6



Awatar użytkownika
dzidzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 07, 2005 11:52
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Post autor: dzidzia » śr wrz 21, 2005 19:23

jeśli chcesz aby komputerek pokazywał ci chwilowe spalanie musisz wejśc w tryb serwisowy!
Ale lepiej tego nie włanczaj bo sie przerazisz. przy pełnym pędzlu potrafi pokazać ponad 40 litrów na 100 :grin:

Tryb serwisowy włancza sie za pomocą stacyjki i trzemania resetu MFA tylko nie pamientam jaka kolejność poszukaj na forum napewno znajdziesz



Demos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 22:11
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: Demos » śr wrz 21, 2005 20:05

Witam


Hehe, juz mi pokazywal 99,9 l/1oo km, zimny silnik zaraz po resecie na zero :-).
Te chwilowe zuzycie jest mi potrzebne zeby wyczuc z jakimi predkosciami sie poruszac zeby sie nie stresowac przy kazdym tankowaniu, powiedzmy taki kompromis miedzy zuzyciem paliwa a dynamika.

pozdro Demos



Awatar użytkownika
mis_tobis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob maja 07, 2005 10:17
Lokalizacja: pn-czw: Łódź [ P Ł ] pt-nie: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: mis_tobis » śr wrz 21, 2005 21:34

a mi inaczej wskazuje..
i inaczej wir sie robi w baku...

a tak na marginesie:
jaka jest róznica pomiedzy tym co wskazuje komputerek
a to ile mi gazu zechla?


>>>>>>>>>>>> MOJE BYŁE Mk3 <<<<<<<<<<<<

>>>>>> http://www.mis_tobis.fotosik.pl/ <<<<<<

Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » śr wrz 21, 2005 21:46

co do wskazań komputera i spalania gazu też już było i to jest różnie mi wskazuje ok 1-2L więcej na kompie niż spala gazu w rzeczywistości


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pt wrz 23, 2005 11:08

na serwisowy to wciskasz przycisk na manetce i trzymasz, przekrecasz i wracasz stacyjka, potem wlaczas silnik i puszczasz przycisk. i tam 2 albo 3 opcja to spalanie chwilowe... moj rekord to 68 litrow ;) ;) sprawdz i zobacz czy dasz rade wiecej :> w trasie pali mi na gazie z klima i palowaniem (srednia podrozna: 160, srednia calkowita 117, klima, wyprzedzania na 3 do odciecia ok 12 litrow - wiec spoko)
po miescie jak jezdze to ok 14-15 przy dynamicznej jezdzie, bo tym autem to ciezko sie spokojnie jezdzi :P pozdrawiam



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 23, 2005 11:45

Czy jak się przestawi na taki tryb serwisowy z chwilowym spalaniem to odnosi się to do jednego komputera np.1 czy do obu?
Bo fajnie by mieć 1 na chwilowe spalanie a 2 na srednie :grin:



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pt wrz 23, 2005 11:57

ehhh, niestety chyba nie mozna :P nie chce cie martwic, ale w tym aucie nie ma ekonomi przy obecnej cenie benzyny, a juz napewno nie oplaca sie jezdzic po miescie. Ja wrzucilem po miechu sekwencje bo az strach bylo odpalic auto, czules wir w baku normalnie :P a tera wsiadam i place jak bym jezdzil cc 700 :P



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 23, 2005 12:14

Mi tam wcale nie chodzi o ekonomię :grin: nawet gazu nie zakładałem.
Tak poprostu chciałem wiedzieć ile mi VR-ka pije w danym momencie.



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pn paź 10, 2005 01:31

Ja wrzucilem po miechu sekwencje bo az strach bylo odpalic auto, czules wir w baku normalnie a tera wsiadam i place jak bym jezdzil cc 700
Już niedługo - ceny gazu gigantycznie idą w górę :) Juz jest 2,05


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn paź 10, 2005 02:00

Już niedługo - ceny gazu gigantycznie idą w górę Smile Juz jest 2,05

1,91 jakosciowo bardzo dobry

1,87 jescze sie trafia tylko jakos malo kilometrow na nim sie robi :-k



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 272 gości