Pizczy zawieszenie przy nierownosciach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Pizczy zawieszenie przy nierownosciach

Post autor: piopio81 » czw kwie 03, 2008 08:43

Witam,
od pewnego czasu mam problem z moim golfikiem mk3!!!!
Zaczne od tego że wymieniłem prawie wszystko w tylnym zawieszeniu tz. amortyzatory (kayaba gazowe), tuleje metalowo gumowe tylnej belki (bilstein), poduszki nad amortyzatorami!!!.
Wszystko grało, ale po przejechaniu około 2000 tys kilometrów cos zaczeło piszczeć. Objawia się to tylko przy większym ugięciu zawieszenia, szczególnie przy poprzecznych nierównościach, dzwięk nie jest ani dobijaniem, ani stukaniem, tylko głośny krótki pisk dochodzący z tyłu!, tak jak by cos obcierało???? i wydawało tępy pisk????. Sytuacja znacznie się pogarsza gdy samochód jest obciążony z tyłu!!!!!!!
Byłem w warsztacie w którym naprawiałem zawieszenie ale tam twierdzą że wszystko jest ok, zero luzów!, pojechałem więc do innego warsztatu, i jeszcze do innego, w każdym mówili to samo, wszystko jest w porządku, to stary samochód, żałosne tłumaczenie nieudaczników!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Już sam nie wiem co to może być???????, amortyzator, sprężyna (samochód jest teraz troche wyższy , może sprężyna straciła swoje właściwości na starych "oklapniętych"amortyzatorach i wydaje taki dzwięk?, a może to tuleje tylnej belki?

Proszę o pomoc, bo nie chcę wymieniać wszystkich elementów w zawieszeniu bo to juz są duże koszty!!!!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw kwie 03, 2008 13:45 przez piopio81, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 03, 2008 08:49

piopio81 a sprawdź korektor siły hamowania kół tylnych, a dokładnie przeleć go preparatem (jakimkolwiek - może być nawet zwykła ropa) smarującym, chodzi o cięgno za które ciągnie belka zawieszenia


:-k ...

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » czw kwie 03, 2008 08:54

ok sprawdze!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 03, 2008 08:59

piopio81 a powiedz mi jeszcze czy jak jedziesz w czasie deszczu to też popiskuje?


:-k ...

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » czw kwie 03, 2008 09:13

podczas deszczu zdaża się to w duzo mniejszym stopniu, czasami nawet zanika zupełnie, np po przejachaniu przez dużą kałużę

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 03, 2008 09:14

piopio81 czyli na 98% korektor - który jak zostanie zmoczony (wiadomo woda ma min. właściwości smarne) to przestaje piszczeć


:-k ...

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » czw kwie 03, 2008 09:15

żeby to delikatnie piszczało to bym to olał, ten dzwięk to głośny , krótki "tępy pisk", a może to tuleje metalowo gumowe????, najlepsze jest to że przed naprawą zawieszenia tego nie było



raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Pizczy zawieszenie przy nierownosciach

Post autor: raf2234 » pt kwie 04, 2008 14:40

piopio81 pisze:Witam,
od pewnego czasu mam problem z moim golfikiem mk3!!!!
Zaczne od tego że wymieniłem prawie wszystko w tylnym zawieszeniu tz. amortyzatory (kayaba gazowe), tuleje metalowo gumowe tylnej belki (bilstein), poduszki nad amortyzatorami!!!.
...
Witam
Mam to samo. Wymieniłem tuleje tylnej belki (febi) amorki (bilstein gazowe) i poduchy nad amorkami. U mnie skrzypi po obciążeniu auta. Hałas nasila się przy jeździe po mokrej drodze.
W przypływie desperacji podniosłem tył samochodu i popsikalem silikonem odboje amora i poduchy nad amorkiem (na ile pozwalał dostep od strony nadkola bez rozbierania kolumny).
Na razie jest cisza - tylko nie wiem na jak długo...



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » ndz lis 30, 2008 22:11

Przepraszam, ze odkopuje taki stary temat, ale mam podobny problem u siebie.
Gdy stawiam auto na rownym, na biegu lub na luzie i usiade na bagazniku lub z tylu po lewej i zaczne podskakiwac gora-dol, to slychac takie skrzypienie.
Wydaje mi sie, ze to ta mala sprezynka w korektorze sily hamowania, psikalem to pare razy, ale powoli przestaje to pomagac.

Mozna to jakos naprawic? Nie wiem - mocniej zakrecic, lub zluzowac srube?
W ogole czy zeby jakos sie do tego zabrac to trzeba demontowac belke czy mozna korektor zdemontowac bez sciagania belki, nasmarowac i potem zalozyc?

Co polecacie? Towot? WD-40?


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości