jak sciagnac szklo reflektora?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aras_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:40
Lokalizacja: wlkp

jak sciagnac szklo reflektora?

Post autor: aras_85 » sob mar 29, 2008 01:49

da sie w mk4 sciagnac szklo reflektora? jezeli tak to jak to zrobic, bo nie mam pojecia, a na allegro mozna fokupic sam klosz...



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » sob mar 29, 2008 10:02

Gorąca woda do miski i zanurzasz szkło reflektora. Powinien się odkleić, a jeśli nie to spróbuj jeszcze raz, na pewno pójdzie.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

aras_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:40
Lokalizacja: wlkp

Post autor: aras_85 » sob mar 29, 2008 12:40

jakiego kleju potem uzyc, zeby przykleic?
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 12:42 przez aras_85, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob mar 29, 2008 12:44

klej do szkła



Peronsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 07, 2006 20:16
Lokalizacja: Wet Mountains
Kontakt:

Post autor: Peronsky » czw kwie 03, 2008 09:09

Witam.
Właśnie wklejałem klosz reflektora prawego do Golfa IV.
Klosz kupiłem za 40 zł na allegro. Ideał to on nie jest, widać malutkie skazy, ale pasuje całkiem całkiem, nie było problemu z zamontowaniem. Spinki też się dobrze założyły. Kleiłem na silikon bezbarwny. Teraz schnie.

Krótka instrukcja demontażu lampy:

Zdjąc atrapkę: dwa zatrzaski prawy i lewy (przy narożnikiach lamp) oraz podważyć na środku (pod logo VW). Trzeba też podwazyć u góry atrapki, ten czarny plastik, nad tymi dolnymi zatrzaskami. Trzeba też odpiąć cięgło otwierania maski. Jest zabezpieczone małą metalową spinką, która powinna zostać przy zamku po odpięciu cięgła.

Odkręcić zderzak: 5 śrub w okolicach atrapki, po jednej śrubie we wnękach na halogeny (trzeba wyjąć te kratki), po 4 śruby łączące zderzak z nadkolem (trzeba skręcić kołami, zeby się do nich dostać) UWAGA!!! Zdrerzak musi być odkręcony cały. Zderzak demontuje się, wysuwając go do przodu!!!

Lampa: Lampa jest przykręcona 4 śrubami.

DEMONTAŻ SZKŁA:

Tak jak pisał wcześniej kolega: do gorącej wody do wysokości szkła. Szkło w gorącej wodzie może pęknąc, ale to nic, i tak jest do wyrzucenia. Jak nie chce zejść, można troche podważyć, powinno ładnie wyskoczyć. Nie polecam tłuczenia szkła młotkiem i bawienia się z pozostałościami. Mi zdjęcie i założenie nowego zajęło może max 20 minut. Po zdjęciu szkła pozostalości kleju dokłądnie usunąć, np. szerokim śrubokrętem. Idzie dość gładko.

Ja kleiłem na silikon, ale to dlatego, ze nie miałem kleju do szkła.

Całośc wygląda nieźle. Ciekawe, jak będzie po zamontowaniu, bo pewnie róznice będą widoczne.

Z pewnością będzie wyglądać lepiej, niż cały reflektor, który kupiłem na allegro. Oryginał Helli. Miał być 100% ideał. Jak paczka przyszła, okazało się, że ma urwane jedno mocowanie górne, a klosz wygląda, jakby go ktoś wypiaskował. Na kloszu rocznik 2000, mój jest 2001, ale ja mało jeżdze, to szkła były ideał.

[ Dodano: 03 Kwi 2008 11:55 ]
Założyłem już mapę. Tak jak wcześniej pisałem, oryginalne klosze mam w niemal idealnym stanie, więc nie widzę zbytniej różnicy między lewa lampą a prawą. Co do spasowania po zamontowaniu, to trochę nad maską jest wciągnięta do środka, ale niedużo, w stosunku do oryginalnej, mozna popuścić na górnych śrubach i lekką ją wyciągnąć do przodu. Podsumowując cały zabieg nie jest zbyt trudny, ale troche czasochłonny. Wg mnie warto wymienić sam klosz, a nie kupować całą lampę, pod warunkiem, że klosz będzie pasował. Jeżeli ma się jeszcze wskazówki, jak wymienić, to nie powinno to nikomu przysporzyć problemów.


Peron

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości