sprężarka klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speedjack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 06, 2008 00:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: speedjack » śr lut 06, 2008 01:07

marek2907, WITAJ MAM MK4 CLIMATRONIC .WIEM , ŻE KOLEGA MOŻE POMÓC WIĘC SPYTAM. NIE CHODZI CLIMATRONIC, A KONKRETNIE KLIMA . REGULACJE TEMPERATURY I STEROWANIA RODZAJAMI PRACY NA POSZCZEGÓLNE ELEMENTY -DZIAŁAJĄ. NIE ZAŁANCZ MI SIĘ TYLKO KLIMATYZACJA.
AUTOTEST CLIMATRONIC WYKAZAŁ 444- UKŁAD JEST NAPEŁNIONY I ZROBIONE JEST TO NAPEWNO DOBRZE.CO DALEJ ?POZDRAWIAM


speedjack

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lut 06, 2008 03:12

Komas pisze:Teraz szum jest jeszcze glosniejszy a po wlaczeniu klimy zaczyna cos chrobotac. Alternator? czy sprezarka?
zza monitora kompa można jedynie obstawiać jak cyfry w LOTTO, najlepszym sposobem będzie zdjęcie paska wielorowkowego i kręcenie kołami pasowymi jednego i drugiego, może też szumieć i chrobotać rolka pośrednia prowadząca albo napinacz paska.


Obrazek

Awatar użytkownika
Sady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:42
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Sady » śr lut 06, 2008 08:04

Do Komas : ściągnij pasek i pokrec kołami od alternatora i sprezarki, czy sie lekko obracaja, w osi i czy słychac łożyska, jak stwierdzisz ze cos nie tak to znajdziesz winowajce.

Do speedjack : pisz bez CapsLock'a, a pozatym sprawdzic nalezy bezpieczniki, nastepnie sprezarke, czy sie wlaczy po podaniu zasilania, i to ją podejrzewam, ew. termostat ale to juz trudniejsza robota.


Sklep - Serwis - CB Radio - Diagnostyka - Elektronika - Radom

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » czw lut 21, 2008 00:19

Sady pisze:Do Komas : ściągnij pasek i pokrec kołami od alternatora i sprezarki, czy sie lekko obracaja, w osi i czy słychac łożyska, jak stwierdzisz ze cos nie tak to znajdziesz winowajce.
Dzieki za rady. A mozeci mi powiedziec jak mam poluzowac napinacz paska? Mam to zrobić na siłę?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Sady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:42
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Sady » czw lut 21, 2008 12:38

A może wystarczy poluzować alternator??


Sklep - Serwis - CB Radio - Diagnostyka - Elektronika - Radom

Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » wt kwie 01, 2008 21:00

Podepnę sie pod temat.
Cześc wszystkim. Wczoraj po włączeniu klimatyzacji w Borze zauwazyłem że nie działa ona prawidłowo. To znaczy kontrolka sie podświetliła ale powietrze takie jak było wczesniej takie pozostało. Otworzyłem maskę i widzę że nie załączyła się ani spręzarka ani wentylator. Dodam że klimatyzację mam manualną, auto kupiłem 3 miesiące temu i nie jestem w 100% pewny czy wtedy działała.
Od czega mam zacząć poszukiwanie przyczyny niesprawności. Tak żeby wykluczyc uszkodzenie sprężarki. Dodam, że niestety nie posiadam Vaga wiec zczytac błedów za bardzo nie mogę. Wdzięczny bedę za okazaną przez was pomoc.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2008 21:01 przez KrisGliv, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt kwie 01, 2008 22:47

KrisGliv pisze:Podepnę sie pod temat.
Cześc wszystkim. Wczoraj po włączeniu klimatyzacji w Borze zauwazyłem że nie działa ona prawidłowo. To znaczy kontrolka sie podświetliła ale powietrze takie jak było wczesniej takie pozostało. Otworzyłem maskę i widzę że nie załączyła się ani spręzarka ani wentylator. Dodam że klimatyzację mam manualną, auto kupiłem 3 miesiące temu i nie jestem w 100% pewny czy wtedy działała.
Od czega mam zacząć poszukiwanie przyczyny niesprawności. Tak żeby wykluczyc uszkodzenie sprężarki. Dodam, że niestety nie posiadam Vaga wiec zczytac błedów za bardzo nie mogę. Wdzięczny bedę za okazaną przez was pomoc.
Pozdrawiam
vagiem nic nie zczytasz na poczatek sprawdz czy jest czynnik R134 u kolesi co napelniaja klime tak samo autko kupilem z awaria (uszkodzony kompresor)



Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » wt kwie 01, 2008 22:59

Jaki koszt wymiany, jeśli już to zrobiłeś oczywiście?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt kwie 01, 2008 23:07

wymieniłem tylko tyl kompresora co łaczy sie z wezami /byl pekniety/koszt naptawy 20 PLN naprawilem sam +napełnienie czynnikiem 130PLN i tak dwa lata smigam i jest oki

[ Dodano: 01 Kwi 2008 23:11 ]
ktos za mocno dokrecil srube i pekła obudowa


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » śr kwie 02, 2008 00:18

Witam.
Ja tez jestem juz po naprawie koszt 360zł
Okazało się ze padło mi sprzegiełko. I tak
Wymiana sprzegiełka i łożyska + uszczelniacze a co za tym idzie wypompowanie czynnika i wpompowanie z uzupełnieniem. Sprezarka chodzi cicho powiedziałbym ze bezszelestnie
Pozdrawiam


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » śr kwie 02, 2008 08:35

norek111, Komas, Wielkie dzieki za odpowiedzi. Miłego dnia.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » pt wrz 05, 2008 15:51

Witam,

Mam problem z klimą manualną w mk IV. Po załączeniu, kontrolka w przycisku świeci. Ale nie załacza sie kompresor klimatyzaji ani wentylator na chłodnicy. Sprawdziłem ostatnio czy jest płyn chłodzący i pońoć jest go wystarczająco na załączenie się kompresora. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre.

Klimatyzaja jeszcze niedawno była sprawna i chłodziła dobrze, po czy mna raz przestała chłodzić.

Gdzie szukać przyczyny? Są gdzieś jeszcze bezpieczniki od sprzęgiełka kompresora? Może w komorze silnika, przy akumulatorze?

Pozdrawiam
Wojciech



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » pt wrz 05, 2008 16:14

U mnie sprężarka i wentylator wyłączał się po ok. minucie. Okazało się, że czujnik temperatury (ten w wężu) był do wymiany. Sprężarka wyłącza mi się także jeśli wypnę czujnik ciśnienia ale nie wiem czy oprócz sprężarki zatrzymuje się też wyntylator.
A na krótko działa? Może nie ma napięcia?



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » pt wrz 05, 2008 17:10

Upewniłem się teraz i okazało się, że wyntylatory się załączają. Sprawdziłem również bezbieczniki te przy akumulatorze i wszystko w porządku.
zupełnie zielon pisze:Okazało się, że czujnik temperatury (ten w wężu) był do wymiany
Czujnik, na wężu płynu chłodzącego to czujnik temp, czy ciśnienia?
Jak go można zdiagnozować? Można go np. pominąc, poprzez połączenie 2 pinów we wtyczce - jak uruchomić klimatyzację jeżeli to ten czujnik we winie?
zupełnie zielon pisze:A na krótko działa? Może nie ma napięcia?
Wogóle się nie załancza.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Wojciech
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 17:23 przez wtct, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 220 gości