Drgający pedał sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 26, 2008 08:27
Lokalizacja: Głogów

Drgający pedał sprzęgła

Post autor: mmilek » wt kwie 01, 2008 21:55

Witam.

Pytałem już na pl.misc.samochody ale spróbuję u źródła :cool:
Pacjent: Golf IV 1.9tdi AXR 101KM
W momencie jak lekko przycisne pedal sprzegla (takze na biegu jałowym) czuje
na nim lekkie drzenie. Gdy wcisne pedal do konca - drzenia nie ma. Czy to
jest w tym golfie normalne, czy cos sie zaczyna dziac np. z dociskiem, czy
tylko ja jestem przewrazliwiony ? Mam to auto z 5 dni takze nie wiem
jeszcze...
Dotychczas jezdzilem astrą I benzyna i takiego czegos nie bylo. Z tego co zdążyłem
wyczytać to po drodze miedzy pedałem sprzegła a sprzegłem jest jeszcze
hydraulika (pompka) i pare rzeczy, także może tak ma być ?

Ktoś wie ?
Jak jest u Was ?

Pozdr
m



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » śr kwie 02, 2008 11:16

Wygląda jak zużyte końcówki sprężyny talerzowej tarczy dociskowej sprzęgła lub zużyte łożysko wyciskowe.
O co chodzi:

Na tym rysunku masz przekrój, przez sprzęgło jakie masz w swoim Golfie.

Obrazek

W pierwszym przypadku "a" gdy lekko naciskasz na pedał sprzęgła łożysko wyciskowe naciska na listki sprężyny talerzowej. Gdy listki te nie leżą w jednej płaszczyźnie jak na rysunku mogą powstać drgania, które odczuwasz na pedale.

Natomiast na rysunku "b" gdy po maksymalnym wciśnięciu siła działająca na listki sprężyny powoduje ich siłowe "wyrównanie" w związku z czym drgania zanikają.

Podobnie może zachowywać się łożysko. Zwróć uwagę czy nie hałasuje w czasie wysprzęglania.

Podany na rysunku popychacz to część hydraulicznego układu sterowania sprzęgłem. Składa się z pompy sprzęgła połączonej z pedałem i wysprzęglika w skrzyni biegów. Masz te elementy w swoim Golfie jednak nie powinny one mieć wpływu na takie objawy.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

pablokp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 26, 2008 21:31
Lokalizacja: WGM

Post autor: pablokp » czw kwie 03, 2008 12:15

Witam! Mam ten sam problem co Ty i ten sam silnik. U mnie dodatkowo gdy rozgrzeje się skrzynia jest problem z wrzuceniem 2 biegu z pierwszego, tzn. skrzypi, że aż głowa boli. Problemu natomiast nie ma przy redukcji z 3 na 2. Z tego co się orientuję może to być synchronizator, ale zastanawiam się jeszcze nad wymianą oleju w skrzyni. Czy to może w czymś pomóc?



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » czw kwie 03, 2008 17:59

mam równiez ten sam objaw ze sprzeglem tzn przy lekkim nacisnieciu sprzegla pedal pulsuje niezaleznie czy jest na biegu czy na luzie, po pelnym wcisnieciu bez pulsacji,
poza tym mam znaczny opór przy wlaczaniu 1 i 2 biegu, przy 2 czasem z lekkim zgrzytem, ale to tylko jak silnik jest zimny.
mam nadzieje ze ta usterka w sprzegle nie wplywa zbytnio na jego zywotnosc i da sie jeszcze troche pojezdzic, jak myslicie?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » czw kwie 03, 2008 21:40

daniellw pisze:mam nadzieje ze ta usterka w sprzegle nie wplywa zbytnio na jego zywotnosc i da sie jeszcze troche pojezdzic, jak myslicie?
nie stawialbym tego w takim swietle, jesli cos drga choc nie powinno, to na pewno nie jest to zdrowe dla sprzegla ani skrzyni. Podejzewam ze to cos z lozyskiem oporowym w sprzegle



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw kwie 03, 2008 23:32

Niestety mam to u siebie ale ledwo co wyczuwalne. Jeździłem jeszcze paroma innymi golfami TDI (100 i 130PS) i we wszystkich takie coś występowało a w jednym to bardzo mocno bilo po pedale sprzegła wiec cos mi sie wydaje ze jest to częsty przypadek w tych autach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 313 gości