2.0 GTI Nie odpala, sprawdzone prawie wszystko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

2.0 GTI Nie odpala, sprawdzone prawie wszystko

Post autor: PietreK84 » pn mar 31, 2008 18:24

Witam.

Mój brat ma taki problem z Golfem 3, mianowicie samochód nie odpala, mało mu brakuje rozrusznik kręci i nie załapuje tylko pyrkocze z rury, jest iskra na każdej świecy paliwo podaje, mechanik powiedział że nie wie już co to może być bo posprawdzał wszystko, mówi że to może być czujnik halla, błędów nie ma w kompie żadnych.

To może być ten czujnik ? W VW powiedzieli że nie sprzedaje się tego oddzielnie i cały aparat zapłonowy trzeba kupić. Czy to może być to ? Bo już nikt nie wie co to może być.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2008 18:30 przez PietreK84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » pn mar 31, 2008 19:07

A był moze zdejmowany wałek rozrzadu,albo było robione cos z rozrzadem?

Jak to by był halla to by iskry nie było.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 31, 2008 19:10

skoro jest iskra to czemu czujnik halla? Typ silnika podaj. Albo chociaż rocznik. I napisz jak doszło do awarii? Samoistnie nagle stopniowo, po jakiejś naprawie? Więcej danych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » pn mar 31, 2008 19:24

Sytuacja wyglądała tak, braciak stał na skrzyżowaniu ruszył z jedynki, dwójka, i zaczął samochód zwalniać i zgasł i już nie odpalił. Żadne naprawy nie były robione w ostatnim czasie, tylko gazownicy zmieniali jakiś filterek i wężyk bo gaz uciekał to wszystko. Iskra jest świece mokre, do czego się można przyczepić jeszcze ?? Silnik 2.0 8V 115 koni chyba, rok 1996 variant, tyle wiem, oznaczenia nie znam bo to braciaka samochód. Nikt nie wie co to może być, mechanik powiedział żeby jutro z czujnikiem przyjechać, ale nie chcemy pieniędzy w błoto wywalać jak to może być nie to. Coś mówił jeszcze o czujniku położenia wału korbowego. Kurde już sam nie wiem.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2008 19:26 przez PietreK84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » pn mar 31, 2008 19:30

Czujnik połozenia wału to nie będzie bo by iskry nie było.
Proponuje podmienić z kims cewke zapłonowa. Nawet jak iskra jest. Poniewaz ja mniałem taka sytuacjie że odpalał mi, a jak tylko troche dodałem gazu to gasł. Wymieniłem cewke i chodzi.
Ta iskra co jest to może byc za mała.



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » pn mar 31, 2008 19:40

Dzisiaj wymienili palec bo pęknięty był, cewkę mierzył mechanior miernikiem ponoć w porządku, aparat kręci się. Nie chcę nawet zaskoczyć na chwilkę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 31, 2008 19:41

krzaś pisze:Proponuje podmienić z kims cewke zapłonowa. Nawet jak iskra jest. Poniewaz ja mniałem taka sytuacjie że odpalał mi, a jak tylko troche dodałem gazu to gasł. Wymieniłem cewke i chodzi.
miałem identyczny przypadek, dopiero po wymianie na nową cewkę zorientowałem się że iskra z zepsutej cewki była słabiutka.
Najlepiej podmienić cewkę na próbę pożyczając od kogoś, nie ładować się od razu w koszty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » wt kwie 01, 2008 10:23

Cewka jest w porządku, mechanik sprawdził ją dziś drugi raz. Pojeździłem dzisiaj po autoelektrykach i pytałem o te czujniki: wału korbowego i halla to wszyscy powiedzieli że nawet jak nie będą te czujniki działać to iskra i tak będzie, ale będzie wariować i też nie odpali, przepchaliśmy z bratem samochód do elektryka na przeciwko bo mechaniory rozłożyły ręce i nie wiedzą co zrobić, cały dzień siedzieli wczoraj i żadnej kasy nie wzięli nawet. Zobaczymy co elektryk powie, dzisiaj o 15 ma zajrzeć :cool:



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » wt kwie 01, 2008 13:43

a bendix w rozruszniku? ja mam to u siebie w 2E uszkodzone- na ciepłym silniku nie zapala a ostatnio nawet na letnim, więc "postępuje", pewnie niedługo jakbym tego nie zrobił (a dzisiaj jadę ogarniać do mechanika) to na zimnym też by nie zapalił...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt kwie 01, 2008 13:52

Więc tak. Dla wszystkiego odpiąłbym gaz by mieć pewność że centralka się nie powaliła i podaje na raz oba paliwa. Odepnij przy zaworze na parowniku zasilanie. Jak wtryski podają paliwo, nie leją? Swiece nie są zarzucone olejem? czy iskra jest porządna czy kiepska? Jak z kompresją silnika?



Awatar użytkownika
Michau78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 13:29
Lokalizacja: Zagnańsk/Kielce
Kontakt:

Post autor: Michau78 » wt kwie 01, 2008 15:24

PietreK84 pisze:Cewka jest w porządku, mechanik sprawdził ją dziś drugi raz.
Jak ją sprawdzał ?? Mój mi powiedział, że da sie ją tylko w ASO sprawdzić na 100%, a najlepiej podmienić na pewną jakąś, u mnie ona poleciała ('96 GTI ABF).
Polecił mi kupić od skody, bo taka sama a tańsza niż do golfera. I działa ...



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » śr kwie 02, 2008 18:43

Witam. Problem rozwiązany jednak cewka, za słaba iskra :) Po wymianie chodzi jak ta lala :cool: Dziękuję wszystkim za pomoc. Punkciki oczywiście rozdane.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 02, 2008 18:55

czyli " na szczęście" problemy są powtarzalne i mało skomplikowane na ogół.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości