słabo reaguje na gaz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

słabo reaguje na gaz

Post autor: Dimateo » pn mar 31, 2008 21:19

witam, wczoraj jadąc autostradą zauważyłem dziwne zachowanie się auta tzn nie zawsze reagował na wciśnięcie gazu jechałem ok 120 gaz w podłodze a obroty w miejscu i auto się nie rozpędza ale nic dojechałem do bramek i ruszyłem dalej i ku mojemu zdziwieniu wszystko ok
ale sytuacja ta pojawiła się chwile później tylko że tym razem jechałem 140 ale odpuściłem lekko gaz i ....zacząłem przyspieszać (ale odpuszczanie lekko gazu nie zawsze pomagało czasem trzeba było zdjąć więcej), czasami tez przy rozpędzaniu ma takie dziwne zachowanie, jakby się zastanawiał czy dalej chce jechać i za chwile znowu jest ok tzn czuje się że się przyspiesza. Chętnie poczytam Wasze opinie co to może być (silnik 1,6 ABU)



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » pn mar 31, 2008 22:45

masz zle ustawiony zaplon a dokladnie za późny. Też teraz borykam się z zapłonem. Raz mam za szybki a raz za wolny. Za szybki jest nawet spoko bo auto się lepiej zbiera ale za to na niskich obrotach troche szarpie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 31, 2008 23:27

Dimateo, zacznij od podstaw, czyli filtr paliwa. Zapłon sam z siebie co chwilę się nie przestawia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » wt kwie 01, 2008 20:46

a co jaki czas lub ile km powinno się wymieniać filtr paliwa, z tego co pamiętam to wymieniłem go 12 tys km temu a paliwo zwykle tankuje na statoil (chyba pewna stacja) więc nie wiem ale sprawdzę do pewności, a czy po wymianie paska rozrządu powinno się na nowo ustawiać zapłon bo 2 miesiące temu go zmieniałem ? może tu tkwi problem.

[ Dodano: 03 Kwi 2008 20:39 ]
jeszcze zauważyłem że jak występuje ten problem z brakiem mocy to silnik szybko się zagrzewa do ok 100 stopni ale później później wraca do normy tzn. jak chodzi ok trzyma równe 90

[ Dodano: 06 Kwi 2008 11:57 ]
może ktoś coś wie w tym temacie?
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 20:21 przez Dimateo, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości