Prędkościomierz szaleje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Prędkościomierz szaleje

Post autor: Obzik » pn sty 30, 2006 17:24

Siema
Ostatnio mój prędkosciomierz troche wariował tzn "skakał" se potem padł i znów zaczął działać poczytałem na forum troche o tym ale u mnie jest tak ze jak na postoju stoje i ga pogazuje to prędkosciomierz ten wariuje (zaznaczam ze nie chodzi tak samo jak obrotomierz) i nie wiem czy tak sie zawsze dzieje jak pada impulsator. Mam zamiar wykręcic impulstator (nie wiem moze go trzeba przeczyscić)
pozdr serdecznie
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 21:21 przez Obzik, łącznie zmieniany 1 raz.



borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » pn sty 30, 2006 21:11

U mnie wogule zanikły wskazania prędkościomierza i licznika kilometrów ale przeczyściłem styki i wszystko jest OK.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 30, 2006 21:46

No właśnie styki wszystkie sprawdziłeś?? No i przy okazji masę w aucie sprawdź


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » pn sty 30, 2006 23:34

tzn sprawdziłem ten co są w skrzyni i były lekko zielone psiknąłem wd i w miarę chodzi jak jade spokojnie ale gdy troche bardziej pociskam to trochę sie gubi i skacze jutro jeszcze raz zajrze do styków a czy ten impulsator moze odkrecic i go przeczyścić czy cóś czy tam nie ma co czyścić



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 30, 2006 23:43

były lekko zielone psiknąłem wd
najpierw jak już zielone to wyczyśc papierkiem ściernym na ten przyklad


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » wt sty 31, 2006 17:32

ten impulsator można odkręcić bo to chyba część zamienna ale co do rozkręcania - to chyba jednorazówka



Awatar użytkownika
Czerwień
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob mar 01, 2008 17:59
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Post autor: Czerwień » ndz mar 16, 2008 19:41

dzis rowniez u mnie zaczoł wariowac pedkoscioimierz... na poczatku wyjechalem sobie spokojnie i ciagle wskazywal zero... przejechalem może kilometr i zaczoł działąc tak jak powinien.... przeleciałęm sie 140 i zaczoł szalec... wahlowac miedzy 120-150... droga byla dosyc nierowna... co sadzicie o tym ?? ostatnimi czasy zmienialem podswietlenie zegarow lecz ich nie odlaczalem itp... zmienilem tylko folie :P



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz mar 16, 2008 19:57

u mnie wariowal,w sumie to nie pokazywal nic ;) odpialem impulstaor, wyczyscilem styki i o problemie mozna zapomniec :bigok:



Awatar użytkownika
Czerwień
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob mar 01, 2008 17:59
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Post autor: Czerwień » ndz mar 16, 2008 19:58

a podpowie mi ktośj jak sie do tego impulsatora zabrac?? bo w temacie jestem zielony hihi:P co po koleji i czy duzy z tym problem ?



gumaswo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 22:08
Lokalizacja: swobnica
Kontakt:

predkosciomierz szaleje

Post autor: gumaswo » ndz mar 16, 2008 22:12

Mi tez od pewnego czasu szaleje predkosciomierz mozecie mi powiedziec jakie i gdzie te styki sa do przeczyszczenia. cos trzeba wyjmowac czy jak? bo ja bardzo slaby z tego zagadnienia pozdr


dv,h,h,jh,h

smakar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:42
Lokalizacja: bartoszyce
Kontakt:

Post autor: smakar » ndz mar 16, 2008 22:25

Ja mam podobny problem z tym ,że u mnie pokazuje 10% za mało. Np 90km/h to faktycznie 100km/h. Z licznikiem km jest to samo oszukuje, na 100km przejechanych wyświetla 90km sprawdziłem nie raz może ktoś coś podpowie.


smakar

Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » pn mar 17, 2008 01:32

Czerwień pisze:a podpowie mi ktośj jak sie do tego impulsatora zabrac?? bo w temacie jestem zielony hihi:P co po koleji i czy duzy z tym problem ?
nic wielkiego, tam jest chyba jedna srubka ktora to trzyma, odkrecasz, wyjmujesz, patrzysz w jakim stanie jeste zebatka, mozesz pokusic sie o test - podpinasz na skrajne styki 12V, krecac na srodkowym powinien sie pojawic impuls, tzn na mierniku pojawic okolo 12 V miedzy + em a wyjsciem impulsow styki to chyba 1-plus, 3-masa, 2-impulsy



Awatar użytkownika
skora81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 20:21
Lokalizacja: BIELSKO
Kontakt:

Post autor: skora81 » czw mar 20, 2008 11:24

u mnie sie zatrzymal wczoraj zupelnie :( myslalem ze moze linka. zle myslkalem??



Awatar użytkownika
Czerwień
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob mar 01, 2008 17:59
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Post autor: Czerwień » pn mar 31, 2008 21:29

panowie kurcze ja nic na zadna srubke nie moge znales... owszem znalazlem jakis czujnik co wchodzi w skrzynie, jest na 3 piny ale jego sie poprostu wkreca... wyczyscilem i wogole a licznik nawet nie drgnie... mam podobny impulsator od seata alhambry tdi i wtyczka pasuje idealnie... krecac takim cypelkiem tez wkazowka nie daje znaku zycia... Nie wiem co to może byc... odłaczylem nawet radio bo myslalem ze cos z kablami ale tez nie pomoglo... jak go kupilem byl urwany kabelek masy ten przy masce i przy kupnie licznik działał. Pomyslalem ze po coś tam masa jednak jest i zamocowalem ją tak jak trzeba z myśla ze tak powinno byc... No i faktycznie od tego czasu licznik chodzil ale rowniez wariował czasem.... Teraz nie chodzi wogole... Czy to moze być przyczyną?? Sam juz nie wiem... co radzicie??

[ Dodano: 06 Kwi 2008 13:44 ]
doradźcie coś... wczoraj sprawdzalem wszystkie kable wygladaja nacale.... styki przeczyscilem przy impulsatorze oraz przy samym liczniku i dalej nic. Czy jak wykrece impulsator i bede nim krecic to licznik powinien sie ruszyc?? Robilem tak na 2 czujnikach i nic... jeszcze tym miernikiem bym musial sprawdzic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości