Hamulec ręczny, Joystick elektrycznej regulacji lusterek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
raav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 07, 2008 21:05
Lokalizacja: okolice Krakowa

Hamulec ręczny, Joystick elektrycznej regulacji lusterek

Post autor: raav » pt mar 14, 2008 23:16

Witam. Mam taki problem, że hamulec ręczny bardzo lekko się zaciąga.. Sprawdziłem na kanale i okazało się, że z jednej strony ciągnie normalnie, a przy drugim kole jest luźna linka. Podejrzewam, że albo się zerwała, albo spadła z dźwigni hamulca z przodu. Byłem u mechanika u siebie w mieście niby najlepszego.. ale jak zobaczyłem jak się zabiera za rozbieranie podłokietnika to zrezygnowałem z jego usług. I moje pytanie jest takie czy bez wizyty u mechanika można samemu dostać się do dźwigni hamulca ręcznego i zobaczyć czy ta linka spadła, czy się może zerwała i jeśli tak to jak miał bym to zrobić?

Druga sprawa jest taka, że oderwał mi się Joystick od elektrycznej regulacji lusterek.. przykleiłem go na superglue, ale prawie przy każdej próbie regulacji odpada.. ponieważ pęknięcie jest w takim miejscu, że każdy mocniejszy ruch i się odrywa.. Czy muszę kupić cały mechanizm wraz z okablowaniem i wymienić?

Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 11:50 przez raav, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hamulec ręczny, Joystick elektrycznej regulacji lusterek

Post autor: mojama » pn mar 31, 2008 21:02

Nie wiem jak demontuje się podłokietnik bo go nie mam, ale podejrzewam, że dużej filozofi z tym nie ma, tak więc gdy będziesz miał to już za sobą to potem musisz zdemontować plastikowy tunel przy ręcznym. Odkręcasz śrubki po bokach z przodu tego tunela, wyciągasz wkład popielniczki odkręcasz kolejną śrubkę i jeszcze dwie w tylnej popielniczce (też trzeba wyciągnąć wkład). Zdejmujesz plastik i widzisz coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Sam jestem zainteresowany podkręceniem ręcznego, na logikę wychodzi, że trzeba podkręcić tą czarną nakrętkę co spowoduje naciągnięcie linek, ale niech to potwierdzą jeszcze osoby, które mają już to za sobą :)

Jeśli chodzi o joy'a od luster to kup sam ten panelik razem z tym joystikiem. Sprawdź allegro lub lokalne szroty.



tkowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tkowal » pn mar 31, 2008 21:21

Nie wiem jak demontuje się podłokietnik bo go nie mam, ale podejrzewam, że dużej filozofi z tym nie ma, tak więc gdy będziesz miał to już za sobą to potem musisz zdemontować plastikowy tunel przy ręcznym. Odkręcasz śrubki po bokach z przodu tego tunela, wyciągasz wkład popielniczki odkręcasz kolejną śrubkę i jeszcze dwie w tylnej popielniczce (też trzeba wyciągnąć wkład). Zdejmujesz plastik i widzisz coś takiego:
Nie trzeba wymontowwać podłokietnika. Tunel też może zostać. Przynajmniej ja to robiłem w trochę inny sposób. Wyciągnąłem wkład popielniczki, a potem wyciągnąłem podstawki pod napoje (też żadna filozofia - jest na zatrzaskach). Po tych dwóch zabiegach jest na tyle swobodny dostęp do śruby bym móc nią podciągnąć linki od ręcznego.
raav pisze:Druga sprawa jest taka, że oderwał mi się Joystick od elektrycznej regulacji lusterek.. przykleiłem go na superglue, ale prawie przy każdej próbie regulacji odpada.. ponieważ pęknięcie jest w takim miejscu, że każdy mocniejszy ruch i się odrywa.. Czy muszę kupić cały mechanizm wraz z okablowaniem i wymienić?
Tak się składa, że miałem podobny problem. Też oderwał mi się Joystick (a dokładnie kolega mi oderwał :grrr: ). Kumpel odkupił mi cały Joystick. Żadnego okablowania nie musisz do tego dokupować. Musisz zdjąć boczek drzwi i odpiąć wtyczkę z kablami od Joysticka i wymienić. Wyjąć stary Joystick i włożyć nowy. Proste jak budowa cepa. Ja miałem dodatkowy problem, bo nowy Joystick nie chciał mi działać. Więc z dwóch Joysticków (starego i nowego) zrobiłem jeden :grin: i teraz pięknie lestereczka latają. Ze starego Joystick wyjąłem część elektryczną, a z nowego obudowę z samym Joystickiem.



Awatar użytkownika
raav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 07, 2008 21:05
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: raav » ndz lut 08, 2009 01:05

Zawiesiłem się na jakiś czas, ale porady się bardzo przydały. Wielkie dzięki :)


Mój golf : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175915

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości