Podczas jazdy zapala się dioda od oleju i słyszę...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jazdownica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 14:07
Lokalizacja: Chorzów

Podczas jazdy zapala się dioda od oleju i słyszę...

Post autor: jazdownica » sob mar 29, 2008 09:57

Dzien dobry,
Mechanik wymienial mi uszczelke pod zaworami. Wczoraj jechalem i podczas jazdy zapalila sie
dioda od oleju i slyszalem dziwny dzwiek jakby zwarcie gdies na przewodach, byc moze jest to jakis dzwiek ostrzegawczy. Prosze napisac o co chodzi.
Później na zimniejszym silniku zrobilem 10km i juz mi sie to nie zdarzylo.

Wszystkim którzy pomoga z gory bardzo dziekuję.

1,3 wt. 1990r. silnik NZ
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 13:17 przez jazdownica, łącznie zmieniany 2 razy.



horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: horacjuszz » sob mar 29, 2008 20:44

hmm ja w moim mk 3 tak miałem nagle sie zapaliła i zaczęła chodzić co sie okazało kabel wchodzący na czujnik miał luz po prostu sie złamał i raz po raz zwierał a raz nie i wtedy wył czujnik. Weź dokładnie sprawdź przewody czy gdzieś sie nie przetarł lub może czujnik masz walnięty spróbuj odczepić przewód i przejedź sie jak będzie cisza to czujnik pewnie dobry a zwarcie masz jak będzie wył to prawidłowo znaczy jak będzie sie świecić. Skoro słyszałeś jakieś odgłosy to raczej przyczyną będzie co inne a jakie to odgłosy z silnika? sprecyzuj



Awatar użytkownika
jazdownica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 14:07
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jazdownica » sob mar 29, 2008 21:14

mógłbys jeszcze raz powoli mi to wytlumaczyc, bo zawarles bardzo duzo informacji za co dzi dzikuje ale bardzo chaotycznie.
ja mialem tak 2 razy w zyciu w przerwie 1 minutowej. podczas jazdy nagle zapalila mi sie dioda oleju na tablicy i uslyszalem dzwiwk jakby zwarcie. oleju mam w silniku.
powiedz o jaki ci czujnik chodzi o gdzie on sie znajduje ewentualnie jak wyglada. dzieki bardzo



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz mar 30, 2008 14:27

Patrząc od strony chłodnicy - z tyłu głowicy masz 2 czujniki ciśnienia oleju. NIe wiem jakie są ich kolory,ale chyba niebieski i szary. Pierwszy opowiada za niskie ciśnienie oleju i włącza lampkę kiedy silnik nie pracuje i gasi,kiedy go uruchomisz. Drugi czujnik włącza lampke i sygnał, jeżeli silnik ma powyże 2500 obrotów,a cisnienie oleju nie jest dostatecznie wysokie. Trzeba sprawdzic ten drugi czujnik, czy npe przewód nie jest odłączony jak pisał horacjuszz,



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz mar 30, 2008 19:48

temperatura oleju też powoduje wycie tego czujnika , jak u ciebie z tym ??



Awatar użytkownika
jazdownica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 14:07
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jazdownica » ndz mar 30, 2008 21:06

no jesli chodzi o temp oleju to niestety nie wiem jaka jest bo mi termometr chyba spi albo zle pokazuje. temperatura podczas normalnej jady podobno powinna byc w polowie skali moja natomiast niekiedy w ogole nie drgnie a niekiedy osiaga 1/4 skali. podejrzewam ze to termostat. :(



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz mar 30, 2008 21:11

marecki_vitor pisze:temperatura oleju też powoduje wycie tego czujnika
Możesz mi objaśnic, jak to działa?



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz mar 30, 2008 22:25

No to proste , jeśli masz zbyt wysoką temperaturę oleju to czujnik temperatury oleju wyśle kod błędy do kompa i ten włącza buzer i diode



fincz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 20:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fincz » ndz mar 30, 2008 22:45

ja w trojce tez mialem takie jaja, i co sie okazalo? wszystkiemu winien byl filtr filtrona, nie wiem czy za gesty czy co, w kazdym razie po jego wymianie na filtr male problem sie rozwiazal i juz nic nie wylo. a juz wiara pierdzielila ze pewnie przedmuchy na panewkach ma- jakby mial na panewkach przedmuchy to by na cyka przy -20st nie odpalal :P
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 22:47 przez fincz, łącznie zmieniany 1 raz.



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz mar 30, 2008 23:00

fincz,
fincz pisze:a juz wiara pierdzielila
co masz na myśli ??



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz mar 30, 2008 23:16

jazdownica pisze:no jesli chodzi o temp oleju to niestety nie wiem jaka jest bo mi termometr chyba spi albo zle pokazuje. temperatura podczas normalnej jady podobno powinna byc w polowie skali moja natomiast niekiedy w ogole nie drgnie a niekiedy osiaga 1/4 skali. podejrzewam ze to termostat

termostat nie ma nic wspolnego bezposrednio z temperatura oleju, pomyliles dwie inne wartosci. Wskazowka jest od temperatury cieczy tak jak i termostat. Posprawdzaj ten czujnik , jak kabelek bedzie ok zalozony to prawdodopodbnie bedzie czujnik do wymiany.

No to proste , jeśli masz zbyt wysoką temperaturę oleju to czujnik temperatury oleju wyśle kod błędy do kompa i ten włącza buzer i diode
jeszcze sie z takim czyms nie spotkalem chociaz nieraz ostro jezdzilem.

marecki_vitor pisze:fincz,
fincz napisał/a:
a juz wiara pierdzielila
co masz na myśli ??
po Waszymu to bydzie : ludzie godali , o ile dobrze rozszyfrowalem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz mar 30, 2008 23:21

guti pisze:termostat nie ma nic wspólnego bezpośrednio z temperatura oleju
a jednak ma bo jeśli auto przegrzejesz , a termostat walnięty to i olej sie będzie grzał to chyba logiczne jest , Ja miałem to samo walił ten buzer non stop dopóki nie wymieniłem termostatu , temperatura sie ustabilizowała i jest git



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz mar 30, 2008 23:28

marecki_vitor, czytaj ze zrozumieniem

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 11:31 pm ]
po drugie jezeli przegrzejesz auto to wywali Ci płyn , zacznie sie dyskoteka na desce rozdzielczej , gasisz auto , macha w góre i czekasz az ostygnie, widocznie miales cos z czujnikiem, bo czujniki w podstawie filtra i głowicy mierza cisnienie a nie temp, chyba ze masz przystawke do MFA i czujnik temperatury oleju, to nie jest super japonskie auto dzieki któremu jeden czujnik odpowiada za dwie sprawy.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz mar 30, 2008 23:40

Ale kolega napisał przecież że ma walnięty czujnik temperatury cieczy chłodzącej wiec nie wie czy ma przegrzany czy nie i nie otworzy machy i nie ostudzi silnika więc i olej sie zagrzeje , być może (na pewno) pod wpływem temperatury zmienia się lepkość oleju a co za tym idzie może się zmieniać ciśnienie i jego niedobory albo za wysokie ciśnienia .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości