wysokie obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wysokie obroty silnika

Post autor: niceboy » pt mar 28, 2008 14:42

nie wiem czy wpisalem do wlasciwego dzialu ten watek ale licze na zrozumienie :)
Mam w moim mk4 (10 lat, 123 tys km, 1.4, benzyna) nowy akumulator (Bosch) od jesieni 2007.
Pomimo tego zdarzylo sie ze pare razy (nie bylo zbyt chlodno) autko nie zapalilo za pierwszym razem. Dlaczego o tym pisze za chwile... bo teraz meritum sprawy:

Od kilku dni po uruchomieniu silnika mam od razu wysokie obroty (rzedu 2000) ktore pozniej od razu lub po chwili opadaja. Czasem pozniej ponownie sie bez powodu wznosza aby opasc samoistnie - podobnie w czasie jazdy kiedy wzrost obrotow nie powinien miec miejsca.
Myslalem ze to brudna przepustnica ale... znajomy mechanik podlaczyl autko do laptopa z programem testujacym i okazalo sie ze przepustnica jest OK ale sa jakies problemy z napieciem (stad poczatkowe uwagi o akumulatorze).

Co to moze byc? I czy musze sie spieszyc z naprawa? Bo poki co da sie z tym zyc a naprawa to wyprawa daleko do serwisu i koniecznosc urlopu podczas kiedy lokalne serwisy przez 2 tygodnie nie przyjma mi autka tak sa oblozone...

Prosze o rady i pozdrawiam!



fecus131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:53
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Re: wysokie obroty silnika

Post autor: fecus131 » ndz mar 30, 2008 00:00

Hej ja 1.6 8V 102 konny mam to samo tylko przy zimnym silniku mam 900 a jak sie rozgrzeje po 1minucie wzrastaja do 1300 obrotów po przeczytaniu tu wielu informacji postawiłem na przepustnice i tak robiłem podłaczyłem pod kompa i dałem do czyszczenia i nic niepomogło mamm z tym dylemat bo po adaptacji silnika przez komp i czyszczenie przepustnicy teraz na wolnych mam 1100 a na rozgrzanym dochodzi do 1800 komputer wskazał sonde ale nie wiem czy to to jest przyczyna murcze zaczyna mnie to troche denerwowac bo hmm nie wiem co jest no i skasowali mnie 100 i jeszcze gozej sie zrobiło:(
Pomózcie nam :)



Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » ndz mar 30, 2008 08:03

hmmm, nie wiem czy do konca mamy to samo... Zauwazylem wczoraj ze ja tuz po uruchomieniu silnika (tez zimnego) mam ponad 2000 - nawet 2800 obrotow! Ale chyba bede musial uzbroic sie w cierpliwosc... za tydzien moge pytac w lokalnym serwisie czy mnie przyjma.



fecus131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:53
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: fecus131 » ndz mar 30, 2008 12:18

za tydzien moge pytac w lokalnym serwisie czy mnie przyjma.[/quote]

Oki to po wizycie napisz co powiedział Twój mechanik bo staje sie juz monotonne i zauwazyłem ze to czesta przyczyna w tych silnikach



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » ndz mar 30, 2008 22:15

zobacz przepustnicę albo silniczek krokowy zazwyczaj pozostaje tylko przeczyścić



Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » wt kwie 15, 2008 09:54

no to na goraco...mechanik uparl sie ze to przepustnica... przeczyscil (jest wiarygodny) ale wczoraj odebralem autko i objaw POZOSTAL!!! Sprobuje go zlapac dzisiaj ponownie...



fecus131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:53
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: fecus131 » czw kwie 17, 2008 23:19

byłem robic adaptacjie czyszczona przepustnica i nic niepomogło wiec sam niewiem co jest:)



Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » pt kwie 18, 2008 05:30

no tak.... okazalo sie ze przepustnice mialem wyczyszczona ale nie zrobiono mi adapatcji. Inny mechanik zrobil i chyba jest OK - objawu juz poki co nie mam...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości