Łożysko czy bęben

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Łożysko czy bęben

Post autor: MichalMys1 » pn wrz 19, 2005 08:58

Witam
Niedawno wymieniłem łożyska (tył)!przy wymianie zauwazyłem ze jedno łożysko nie siedziało wogóle w bębnie. Przy wymianie łożysk miałem duże problemy z zamocowanie pierścienia uszczelniającego,który cały czas wyślizgiwał sie z bębna (nie chciał siedziec na swoim miejscu).Przejechałem 2000tys km i znowu mam problem z łożyskami -szumią jak cholera!Czy pry wymianie łożysk musze od razu wymienić też bębny??A może nawaliłem za dużo smaru i dlatego ten pierścien wyślizgiwał sie z bębna??-sam już nie wiem!
pzdr



Padre80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:18
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: Padre80 » pn wrz 19, 2005 09:48

z tego co się orientuję to po wymianie łożysk i przejechaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów należy łożyska ponownie dokręcić, dlatego, że łożysko pod obiążeniem układa sie i może sie zluzować. Łożyska dokręca sie odpowiednim momentem a później lekko luzuje. Zbyt mocne dokręcenie łożyska może spowodować jego przegrzania a co za tym idzie uszkodzenie.
Pzdro


[url=http://imageshack.us][img]http://img514.imageshack.us/img514/7067/lubuskamj2wr1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » pn wrz 19, 2005 11:27

dokladnie tak jak przedmówca... dokreca sie to kluczem "specjalnym" zaopmanialem jak sie nazywa i tylke. Jak za mocnao dokreciles to przegrzales i prawdopodobnie do wymiany :chytry:



Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » pn wrz 19, 2005 12:38

A moze jest przy tylnich kołach tak samo jak przy przednich. U mnie wszelkie objawy wskazywały na zużyte łożysko (tylko w przednim kole) rozebraliśmy i co łożysko dobre a piasta była tak wyrobiona że sie nadawała tylko do... Tato zrobił regeneracje piasty i założyliśmy nowe łożysko bo stary przy wybijaniu sie rozleciało. To jest mój pierwszy VW ale tato mówił że tych regeneracji do VW zrobił mnóstwo. Tak mi się wydaje że poprostu ten typ tak ma że łożysko zostaje dobre a wyrabia się piasta a przy tylnim kole bęben, który jest właściwie piastą.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

Padre80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:18
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: Padre80 » pn wrz 19, 2005 12:58

Klucz którym sie to dokręca nazywa sie klucz dynamometryczny, ustawiasz sobie na nim pożądaną siłę i dokręcasz bez obawy zerwania śruby lub jak w tym przypadku zniszczenia łożyska. :D


[url=http://imageshack.us][img]http://img514.imageshack.us/img514/7067/lubuskamj2wr1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MTZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Łożysko czy bęben

Post autor: MTZ » pn wrz 19, 2005 13:13

MichalMys1 pisze:Witam
Niedawno wymieniłem łożyska (tył)!przy wymianie zauwazyłem ze jedno łożysko nie siedziało wogóle w bębnie. Przy wymianie łożysk miałem duże problemy z zamocowanie pierścienia uszczelniającego,który cały czas wyślizgiwał sie z bębna (nie chciał siedziec na swoim miejscu).Przejechałem 2000tys km i znowu mam problem z łożyskami -szumią jak cholera!Czy pry wymianie łożysk musze od razu wymienić też bębny??A może nawaliłem za dużo smaru i dlatego ten pierścien wyślizgiwał sie z bębna??-sam już nie wiem!
pzdr
Witam.
Czy podczas wymiany bieżnia wyszła lekko? Nic o niej nie wspominasz :hmm: Może wymieniłeś samo łożysko pozostawiając starą bieżnię. Wtedy efekt tak jak piszesz po 2tyś łożysko do śmieci......

Co do dokręcania ja u siebie nie dokręcałem kluczem tylko ręką..... Wystarczyło..... :satan:



Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » pn wrz 19, 2005 14:29

Wszystko wymienione bieżnia , łożysko...-wymieniony został cały komplet.Może i rzeczywiście było za mocno skręcone i sie przegrzało-ale zawsze po jeżdzie sprawdzałem "kopułke" (pierwsza rzecz która sie siaga przed zmianą łożyska) i była ona ciepła ale nie gorąca!!!
Pzdr



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn wrz 19, 2005 22:09

Ale czasewm wymiana łożyska nie pomaga....
Trzeba zainwestować w bębny - będą na długie lata...

Czy bębny mają już duże "kanty" ???

Ja tak mam, że huczy - niby łożysko, ale np. gdy przychamuję to huk ustaje - będen wyjechany - się "dźwiga" przy hamowaniu...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości