Pytanie o indeks predkościomierza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Pytanie o indeks predkościomierza

Post autor: KUSTO » pn wrz 19, 2005 09:24

moje pytanko polega na tym gdzie znaleść jaki mam indeks predkościomierza bo mam golfa 2 z 88 roku 1,3 MH i mam wyskalowany do 200 km/h i chciałem wymienić ten na taki z obrotomierzem, pozatym czy to jest możliwe, a może wiecie jaki ma indeks mój licznik z góry dziekuję za odpowiedź a i jeszcze pytanie o to czy po podłaczeniu dwuch kostek standardowych by mi działał obrotomierz



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn wrz 19, 2005 10:52

Nie wiem jak wyskalowac itp by bylo dobrze, ale proponuje przelozyc sam predkosciomiesz, ktory Ci dobrze dziala do tych zegarow z obrotomierzem albo odrotnie. U mnie przynajmniej (zegary z dwoma wtykami) da sie wyjac wszystkie wskazniki (predkosciomiesz, zegar, temp. oleju i obrotnik) i pojedynczo przelozyc :helm:
Po co sie bawic w jakies skalowanie jak mozesz miec ten, ktory Ci dobrze chodzi :bigok:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn wrz 19, 2005 11:10

indeks znajduje sie na dole predkosciomierza, takimi małymi cyferkami, np 935.Aby ci licznik dobrze wskazywał musisz te wartosci na nowym i na starym miec takie same.Jezeli kuisz sobie kompletny licznik na dwie wtyki z obrotkiem to wystarczy tylko wpiać wtyki podłączyć linkoe i wszystko bez problemu ruszy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn wrz 19, 2005 11:21

Morzesz s ezmienic na licznik o dowolnej skali nap nawet do 260km/h tylko index predkosci sie musi zgodzic ,bo inaczej to bedzie ci jkaies glupoty pokazywal , index masz pod wskazowka ,drobnym drukiem



zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 19, 2005 13:41

hmm ja takiego tematu od dawna szukałem. :) mam golfa 1.3 z 87 roku. i mam tez z tym problem. chce wstawic licznik z obrotomierzem. ale moje pytanie jest nastepujące. mam index 935 ale mi zle pokazuje z tego co zdązyłem zauwazyc o około 10 km/h. i co by sie działo jesli wsadził bym z indexem 950 ? widziałem na wielu aukcjach z licznikami własnie z indexem 950 ze mozna go wsadzic do kazdego golfa od 1.3 do 1.8 od 84 do 89 roku. ile w tym prawdy. ? jest to dosc istotne bo predkosciomierza z indexem 935 na 2 wtyki nie dostane z obrotomierzem :( przynajmniej sie jeszcze z takim nie spotkałem ...
i druga sprawa jak mozna sprawdzic jaki index predkosciomierza odpowiada danej wersji golfa ?



Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » pn wrz 19, 2005 14:04

właśnie mi też sie wydaje że mi prędkość zawyża o jakieś 10 km/h ale jeszcze tego nie zmierzyłem ale ciekaw jestem czy ten licznik z indexem 950 by dobrze chodził ale to też jest tak puki nie spróbujesz sie nie dowiesz może sie skusze kupie ten wyskalowany na 220 jak coś to przerzuce na swój predkościomierz i podziele sie informacjami i spostrzezeniami



zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 19, 2005 14:10

no własnie tak jak mowisz poki nie sprobojesz nie bedziesz wiedział. a jednak to jest jakas inwestycja w nieznane :P mysle ze jak juz kupowac to warto kupic juz zmodyfikowany, nie iwem moze z innymi tarczami i podswietleniem... czy lepiej samemu zrobic ? p.s bawil sie ktos juz w zrobienie czegos takiego zeby kazda cyfra na predkosciomierzu / obrotomierzu była podswietlona własną diodą ?
i jak ktos zna odpowiedz na pytanie apropo indexu to poprosze bo oczekiwanie doprowadza do szału :PPPP
pozdrawiam



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn wrz 19, 2005 14:45

z tym podswietlaniem zegarów od spodu to już było w poradach, wystarczy się teraz pobawić i to zrobić u siebie:]
http://vwgolf.pl/porady/zegary/index.html


Obrazek

zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 19, 2005 15:11

tak juz to znalazłem. bardzie bym sie chciał jednak skupic na doposaowaniu odpowiednich zegarow zeby były z obrotomierzem i zeby nie rpzekłamywały ...



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn wrz 19, 2005 17:12

kup zegar z obrotomierzem nawet z indexem 950
wyciagnij predkosciomierz z niego wsadz swoj skrec załoz i jezdzij



zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 19, 2005 17:35

opcja ciekawa a obrotomierz bedzie działał bez problemow ?



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt wrz 20, 2005 00:57

jezeli masz w kablach juz podłaczenie to chyba tak
bynajmniej ja mialem tak w dieslu
obecny golf tylko podpielem licznik we wtyczki i odrazu pokazywal obrotek a w TD musialem kabel ciagnac do alternatora i przerabiac alternator zeby dzialal wszystko jest uwarunkowane od wersji auta C bedziesz mial klopot czyli kabelki
CL ma juz instalek pod obrotomierz wtykasz i jezdzisz
tak chyba jest w kazdym golfie czy to benzyna czy diesel



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości