centralny na pilota

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

centralny na pilota

Post autor: olafart » ndz mar 30, 2008 11:08

Witam wszystkich!
Mam takie pytanie do mądrzejszych ode mnie :bigok:

Kupiłem niedawno takie coś:
http://www.allegro.pl/item322736940_zda ... _iii_.html
Obrazek

Zamontowałem u siebie i centralny na pilota działa, ale:
1) gdzie powinienem podpiąć te dwie wtyczki zaznaczone zielonym kółkiem- wiem że są do kierunkowskazów, ale nie mam pojęcia, które kable to kierunki (jaki kolor) i w którym miejscu (żeby nie przeszkadzały) najlepiej te wtyczki nałożyć;
2) Po jaką cholerę jest ten kabel zaznaczony na czerwono? Może od modułu domykania elektryki,bo po podłączeniu tego zestawu okna przestały mi się domykać. Oczywiście od razu pytanie: gdzie to ustrojstwo podłączyć? :crazy:
3) najbardziej trywialne pewnie- po co jest ten szary przycisk na pilocie, skoro do zamykania/ otwierania auta służy przyciska niebieski...

Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi/ porady itp :pub:
pozdr :okej:
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 11:09 przez olafart, łącznie zmieniany 1 raz.



ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: ukiloki » ndz mar 30, 2008 11:23

zapytaj producenta lub sprzedawce :)



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » ndz mar 30, 2008 11:32

zapytaj producenta lub sprzedawce :)
nabijasz sobie posty takimi komentarzami? :bajer:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 30, 2008 11:33

wolny kabel to antenka, duże wtyczki wpinasz z tyłu skrzynki przekaźników w jedną z wiązek wchodzących w nią z tyłu (tylko w jedno miejsce spasuje nie pomylisz się). Kierunki to czarnobiały z zielonymi znaczkami i czarno zielony biegnące w jednej wiązce (koniecznie w jednej) od manetek do skrzynki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » ndz mar 30, 2008 11:34

ukiloki pisze:zapytaj producenta lub sprzedawce :)
olafart teraz to juz chyba wiesz wszystko :bigok:
Dolaczam sie do pytania nr 3, bo tez mam 2 przyciski i nie mam pojecia do czego ten drugi sluzy.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: ukiloki » ndz mar 30, 2008 11:35

to nie tak, producent bedzie wiedzial najlepiej ktore kabelki gdzie podlaczyc, przecież zaprojektowal to urzadzenie z jakims pomyslem i sposobem montazu, chodzilo mi o to by nie wywazac otwartych drzwi



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » ndz mar 30, 2008 11:45

Paweł Marek pisze:wolny kabel to antenka, duże wtyczki wpinasz z tyłu skrzynki przekaźników w jedną z wiązek wchodzących w nią z tyłu (tylko w jedno miejsce spasuje nie pomylisz się). Kierunki to czarnobiały z zielonymi znaczkami i czarno zielony biegnące w jednej wiązce (koniecznie w jednej) od manetek do skrzynki.

Dzieki!!

Wtyczki już wpialem- napisalem ze mi dziala, zotaly tylko te 3 nurtujace mnie pytania, ale:
pyt. 2)juz skreślona bo jak antenka to sie nie wpina :bigok:
pyt. 1) w sumie tez rozwiazane- chocicaz nie wiem czy znajde te kable kierunkow :crazy:
i pyt 3)zostalo ostatnie, nierozwiazane.

I dochodzi jeszcze 4) czemu przestal dzialac mi modul domykanai szyb/ szyberdachu itd? Da sie z tym coś zrobic?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 30, 2008 11:57

ad 4 nie wiem ale się zastanawiam czy te dwa kable na pewno są od kierunków. Bo być może jednen z nich należy podłączyć do kabla szarego z wiązki drzwiowej sterującego domykaniem. Sprawdź czy pojawia się na którymś z nich plus przy zamknięciu. Być może jeden z tych kabli ma iść do tego szarego a drugi do czarno-zielonego sterującego domykanie dachu, i obsługuje go ten drugi przycisk. Weż po prostu voltomierz i patrz po naciśnieciu którego przycisku na którym z tych dwóch kabli pojawia się impuls plusowy, i jak długi (jeśli przerywany to faktycznie od kierunku jest). Na stronie producenta jest tylko skrócony opis, bez schematu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » ndz mar 30, 2008 12:46

a moduł domykania działa z kluczyka? jeśli tak, to moze dany zestaw nie ma opcji domykania, najprościej taka opcja działa poprzez wydłużenie impulsu zamykającego co powoduje po zamknięciu drzwi domykanie elektryki z fabrycznego modułu, dołożony sterownik imituje jedynie przytrzymanie kluczyka w pozycji zamknięcia.



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » ndz mar 30, 2008 13:15

osoba, od której kupiłem cały ten komplet powiedziała, że te zaczepy mają iść do kierunków, ale wychodzioby wtedy na to, żę ten zestaw nie ma opcji domykania, a to dziwne, bo jak widać w odnośniku z Allegro- przeznaczony jest konkretnie m.in do mk3... Sprawdzę to co pisze Paweł Marek i wtedy zobaczymy. Oby Qui nie miał racji :crazy:

Jesli ktos ma inne porady- prosze pisac :grin:



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » ndz mar 30, 2008 15:00

jeśli sprzęt miałby moduł domykania działałby on raczej automatycznie, nie ma na to żadnego dodatkowego kanału z tego co spotykałem w takich sterownikach, czasem jest jeszcze 3-4s sygnał do starych zamków pneumatycznych (w mk3 zbędny), do uruchomienia którego jest jakaś zworka, ewentualnie przecięcie kabelka. szyberdach domknie ale całe szyby na pewno nie, chyba ze na kilka razy, ale to bez sensu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 30, 2008 15:08

Qui pisze:szyberdach domknie ale całe szyby na pewno nie, chyba ze na kilka razy,
odwrotnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » ndz mar 30, 2008 15:19

no cóż, szyb nie mam w elektryce, ale dach się u mnie domykał bodajze z 4s impulsu, kilka tygodni temu testowałem i zrezygnowałem z tego wątpliwego udogodnienia.

w sumie sprawdzałęm tylko z "daszkowego" ustawienia, bo praktycznie tylko z takiego korzystam.
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 15:27 przez Quintus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 30, 2008 15:33

po prostu po podaniu długiego impulsu na szary kabel najpierw domykają się szyby a po nich dach, w sumie starczy nieco ponad 15 sekund


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 379 gości