Wskaźnik temperatury leży

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 01, 2005 09:40
Lokalizacja: Nowa Sucha k/ Sochaczewa
Kontakt:

Wskaźnik temperatury leży

Post autor: marwro » pn wrz 19, 2005 09:44

Witam,

Wczoraj przestał mi działać wskażnik temperatury w moim mkIII. Przez weekend zrobiłem troche kilometrów i wczoraj wieczorem zauważyłem że wskaźnik 'leży", kilka godzin wcześniej jeszcze na pewno działał. Standardowo auto po chwili jazdy nagrzewało się do 90 stopni i tak zostawało. W tej chwili wskazówka leży i nie wiem co jest przyczyną. Był już późny wieczór jak to zauważyłem więc nie miałem możliwości sprawdzić dokładnie jak sie zachowuje auto, np. czy włącza się dmuchawa itp, w każdym razie ogrzewanie działa tak jak wcześniej. W ogóle wydaje się że auto zachowuje sie tak jak kiedyś tylko ten wskaźnik...
Moje podejżenie pada albo na termostat (ale nie wiem czy wtedy by nie działało słabiej ogrzewanie) albo na czujnik temp. w chłodnicy. Nie za bardzo wiem jak to sprawdzić bo jestem laikiem jeśli chodzi o samochody.
Podpowiedzcie jaka może być przyczyna i jak samemu zdiagnozować co go boli.
Z góry dzięki!

marwro



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn wrz 19, 2005 09:48

albo masz padniety czujnik temp płynu i takze wtedy bedzie lezała badz zle wskazywała


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

weletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 18, 2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: weletek » pn wrz 19, 2005 10:52

wymienić czujnik temperatury, jest on przy zaraz przy kolektorze cieczy chłodzącej przy bloku silnika, po otwarciu maski masz go na wprost na tym grubym czarnym wężu, 4 przewody, wymiana prosta, tylko palcem zatkaj azeby plyn nie spinkalał za dużo, na 90% jest to właśnie ten czujnik, on jest tzw. multi functional czyli z niego pobierana jest informacja o temp do wielu urzadzen, wiec lepiej go wymienić, pozdrawiam



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn wrz 19, 2005 11:19

ten czujnik daje impuls do silnika krokowego który pózniej reguluje obroty,komp na podstawie impulsu podaje dawke paliwa np jak masz zimny silnik obroty musisz miec ok 1100-1200...na goracym ok 800-900......wymoen czujnik i bedzie git...mialem to samo....koszt to 30-80zł....zalezy czy chcesz jakis dobry czy tanszy....ja kupilem ten najtanszy i jak narazie smigam i nie mam rzadnych problemów....aha wazna jest tez obejma na czujniku...jak bedziesz kupował to podaj w sklepie jaki ma kolor,...bo sa rózne...ale pewnie bedziesz miał zólty..jak wiekszosc


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

weletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 18, 2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: weletek » pn wrz 19, 2005 11:30

ćwikła pisze:ten czujnik daje impuls do silnika krokowego który pózniej reguluje obroty,komp na podstawie impulsu podaje dawke paliwa np jak masz zimny silnik obroty musisz miec ok 1100-1200...na goracym ok 800-900......wymoen czujnik i bedzie git...mialem to samo....koszt to 30-80zł....zalezy czy chcesz jakis dobry czy tanszy....ja kupilem ten najtanszy i jak narazie smigam i nie mam rzadnych problemów....aha wazna jest tez obejma na czujniku...jak bedziesz kupował to podaj w sklepie jaki ma kolor,...bo sa rózne...ale pewnie bedziesz miał zólty..jak wiekszosc
moge wiedziec po co kolor obejmy? czy one mialy rozne wymiary? obejma - czyli ta spinka zabezpieczajaca ktora sie wsuwa by zabezpieczyc czujnik?



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn wrz 19, 2005 11:52

obejma jest wazna...bo rózne silniki miały rózne obejmy i muszisz kupic czujnik do swojego silniora aby prawidłowo wskazywał ci temp i podawał prawidłowe dane do kompa


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

weletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 18, 2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: weletek » pn wrz 19, 2005 11:55

ćwikła pisze:obejma jest wazna...bo rózne silniki miały rózne obejmy i muszisz kupic czujnik do swojego silniora aby prawidłowo wskazywał ci temp i podawał prawidłowe dane do kompa
no to raczej inaczej, nie chodzi o obejme ale o kolor samego czujnika, one byly znaczone kolorami, obejma tu niema nic do rzeczy, jesli chodzi o czujniki to tak zgodze sie w 100%, maja rozne kolory i pewnie rozne rezystancje wyjsciowe dla poszczegolnych zakresow temperatur,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn wrz 19, 2005 12:02

hmm kolory czujniki maja takie same...róznia siewłasnie tylko obejmami....spotkałem sie z kilkoma kolorami obejm a czujniki byy takie same


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
marwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 01, 2005 09:40
Lokalizacja: Nowa Sucha k/ Sochaczewa
Kontakt:

Post autor: marwro » śr wrz 28, 2005 09:05

Witam,

Było dokładnie to co pisaliście. Wielkie dzięki bo lokalni "fachowcy" chcieli juz wymieniać termostat i czujnik w chłodnicy. A tak to sam spokojnie wymieniłem sobie ten czujnik i spoko.
Apropos czujnika, pytałem po sklepach i cena włoskiego zamiennika kształtowała sie w granicach 56 - 87zł. na szczęście jest jeszcze Allegro i tam kupiłem sobie za 30zł czujnik "made in Germany" ze znaczkiem VW. Tak że warto czasem trochę poszukać.

Jeszcze raz wielkie dzięki! Wiedziałem że dobrze robie rejestrując sie na tym forum :okej:

marwro

PS: oczywiście już kliknąłem co trzeba :pub:



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » śr wrz 28, 2005 09:58

spoko od tego jest własnie forum


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 465 gości