Problem z sonda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Problem z sonda

Post autor: Grzebaluch » ndz mar 30, 2008 04:01

Witam. Mam pytanko poniewaz ostatnio wykrecalem sonde z mojego golfika 1,3 NZ i byla tak zapieczona ze musialem ja potraktowac mlotkiem i przecinakiem robilem to poniewaz wyrzucalem katalizator gdy ja wykrecilem w srodku latala jak by porcelana czy cos w tym stylu:(:(:(:( po wkreceniu ja w nowa rurke i odpaleniu silniczek na benzynie strasznie faluje na wolnych obrotach czasami nawet jak jade nagle silnik przestaje pracowac dodaje gazu i wogole nie reaguje az nagle zalapuje i od nowa ciagnie do przodu wczesniej na benzynie byl luks pracowal jak trzeba. Na gazie nie ma problemu wszystko jest ok(instalacja 1 generacji). Czy objawy te sa powodem zepsucia sondy czy czegos innego moze bledy komp. sterujacego???


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz mar 30, 2008 14:18

SIlnik NZ jest sterownym prostym urządzeniem, którego ani nie da sie diagnozowac, ani tez kasowac błędów. Prosta instalacja gazowa nie korzysta z sondy lambda, wiec prawdopodobnie jej uszkodzenie jest przyczyną.



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » pn mar 31, 2008 17:55

Czyli juz wiem ze musze ja wymienic. Moze mi ktos doradzi czy kupowac na allegro czy nie??? Bo slyszalem ze nie ktore sa sondy nie sa zadawalajacej jakosci a po drugie nie spodkalem na allegro takiej jak u mnie jest moja to BOSCH 3 przewodowa 2 biale i 1 czarny o nr 030906265. A jak nie znajde orginalu czy moge ja zastapic jakims zamiennikiem??


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt kwie 01, 2008 10:59

zobacz w katalogu internetowym NGK ... tez kosztuje troche ale trzyma jakość :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » wt kwie 01, 2008 13:26

BOSH lub tańszy NGK i to Cię nie zawiedzie :bajer:
Możesz próbować z jakimś tanim zamiennikiem, ale aby nie chińskie i nic podobnego...

Mój mechanik kiedyś taką widział za 60 dych co w środku była pusta....


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

trepicjusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt mar 07, 2008 12:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: trepicjusz » czw kwie 03, 2008 13:08

NGK tak trzyma jakoś jak wszystkie inne zamienniki miałem ostatnio 2 nówki i czekam na wymianę na gwarancji teraz to już chce bosza i mam nadzieje ze sie nie zawiodę przez te sondę 2 razy świece mi zalało że nie chciał odpalić


Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 240 gości