trzesie przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » pt lut 22, 2008 20:53

Ja dzisiaj zmieniłem tarcze z tańszej półki Deco i klocki jakieś niemieckie i drgania przy hamowaniu ustały.


TDI TO KRÓL SILNIKÓW

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » sob lut 23, 2008 11:34

Jak zdjagnozowac zawiszenie? Jechac na trzepaki?


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » sob mar 15, 2008 22:27

Byłem właśnie na trzepaku: gość przyłożył się na moją prośbę solidnie. Zero luzów, wszystkie gumy, itp OK.

Ale dziś jechałem sobie autostradą i bawiłem się hamulcami: hamowałem lekko tak by było czuć drżenie i:
1. częstotliwość drżenia jest zależna od prędkości a więc zależy od szybkości obrotu kół. Nawet przy małych prędkościach zauważa się to zjawisko, trzeba sie tylko do tego odpowiednio przyłożyć albo być wyczulonym. Wniosek: albo tarcze albo opony.
2. położyłem lekko głowę na zagłówku i w trakcie hamowania okazało się, że głowa zaczęła mi lekko latać przód-tył. Wniosek: takie zachowanie możliwe jest tylko w sytuacji gdy podczas hamowania siła hamowania rośnie i gwałtownie maleje, rośnie i tak dalej. To jednoznacznie wskazuje na układ hamulcowy, najprawdopodobniej tarcze hamulcowe przednie. Tylne wyeliminowałem za pomocą ręcznego: zjawisko nie wystąpiło.

Tak więc Panie i Panowie przede mną wymiana tarcz. Jakie polecacie? Dużo słyszałem dobrego o Brembo, ale to samo kiedyś słyszałem o klockach Ferrodo Premium i więcej nie kupię (kupiłem na tył i obrzydliwie skrzypią!!!!).

pozdrawiam


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » ndz mar 16, 2008 08:44

Ja ze swojej strony mogę tylko dodać,aby z wymianą tarcz nie czekać ponieważ jeżdziłem z tym zjawiskiem około 7 miechów,w tym trasa na chorwacje i teraz mam gdzieś luzy na zawieszeniu lub co najprawdopodobniej po ogólnej diagnozie na maglownicy.


TDI TO KRÓL SILNIKÓW

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » sob mar 29, 2008 11:20

Ja juz dwa razy tarcze zmieniałem i po po pewnym czasie problem powraca. Odpalałem auto na zdjetych kołach i wszystko wygląda normalnie. Tarcze nie biją. Sprawdzane były też na tokarce i również nie maja bicia. Diagnosta dwa razy sprawdzał zawieszenie i żadnych luzów nie ma. Gumy na wachaczach wymienione. Klocki zdzieraja się równo i normalnym tempie. Amory z przodu też dobre. Na kierownicy też żadnych luzów nie wyczuwam...
Zaczyna brakować mi pomysłów, a problem jest denerwujący i doprowadzi mnie to telepanie kierą w końcu do Parkinsona:(.
Zauważyłem jedną rzecz. Mocniej bije po przejechaniu wiekszego dystansu... tak jabky to zależało od nagrzania hamulców. Ale może po prostu wtedy siła hamowania jest większa i dlatego mocniej czuć. A może to wina materiału klocków (ATE)???



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » wt kwie 01, 2008 16:01

Tez mialem klocki ATE a tarcze Brembo gosc w sklepoie mowil ze moze klocki sa za miekkie bo kiedys mial ATE i mu takie walki sie robily.
Zminilem tarcze i klocki na jakas tanioche ABS nazreie jest OK - przejechane 700km
Dzis jade reklamowac klocki i tarcze zobaczymy jak to bedzie


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » śr kwie 02, 2008 09:51

W sumie klocki to jedyne czego nie wymieniałem... muszę to sprawdzić:)



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw kwie 03, 2008 10:09

piasty !! - sprawdzajcie bicie piast zanim założycie nowe równiutkie tarcze !
Tarcze hamulcowe.

Do najważniejszych elementów układu hamulcowego należą tarcze hamulcowe. Dziś już niemal wszystkie samochody są wyposażone w wewnętrznie wentylowane tarcze. Rośnie też średnica stosowanych tarcz hamulcowych. Trzeba pamiętać, że każdy z producentów podaje ich minimalną grubość, poniżej której nie nadają się one do eksploatacji. Pamiętamy przecież, że to właśnie od masy tarcz zależy wielkość pochłanianego ciepła, które powstaje podczas hamowania. Po dłuższych postojach, tarcze pokrywają się warstwą tlenków, czyli zwyczajnej rdzy. Po kilku hamowaniach wszystko wraca do normy. Większy problem stanowią tzw. bicia na zimno i ciepło. Objawy są niemal identyczne: pulsuje pedał hamulca, drży koło kierownicy, drgania przenoszą się na elementy zawieszenia i nadwozia. Jedynym sposobem sprawdzenia, jest pomiar bicia za pomocą czujnika. Często okazuje się, że mamy do czynienia nie tylko z biciem tarczy hamulcowej, ale również z biciem piasty koła (najczęściej po uderzeniu w krawężnik, czy dziurę w jezdni), złym wyważeniem koła lub nadmiernym luzem łożyska. Jednak najczęściej przyczyną są same tarcze, w których ujawniły się naprężenia odlewnicze. Mnóstwo zastrzeżeń dotyczy błędów w montażu tarcz. Najważniejszą czynnością jest pedantyczne przygotowanie powierzchni przylegania piasty do tarczy hamulcowej. Druciane szczotki, papier ścierny, preparaty rozpuszczalnikowe, środki smarujące oparte na bazie miedzi, to podstawowe narzędzia pracy mechanika. Producenci tarcz zastrzegają sobie prawo do odrzucania roszczeń reklamacyjnych, jeśli podczas montażu nie dokonano pomiarów bicia piasty i założonej tarczy. Istotne jest również dobranie momentu dokręcającego śruby mocujące podawanego w Nm (średnio 8-10). Obowiązkowa jest także wymiana tarcz parami.
http://www.hamulce.net/colinmcrae.htm
:bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości