Problem z uruchamianem TDI 1,9 mkIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pawel_tdi

Problem z uruchamianem TDI 1,9 mkIV

Post autor: Pawel_tdi » ndz wrz 18, 2005 16:33

Witam wszystkich na tym forum:)
jestem świeżym użytkownikiem golfa mk IV z najmocniejszym 130 konnym silnikiem.TDI Mam jednak problem , który pojawił się parę dni temu- Nie znam się na dieslach i stąd moje pytanie. Silnika 250 tys km.
Otóż - po uruchomieniu silnika zaczyna się nierówna praca , dopóki go torszkę nie przegazuję. po kilkukrotnym naciśnięciu pedłąu gazu ( gdzieś tak do 3 tys obrotów) wszystko wraca do normy i chodzi jak zegarek. Ale...jesli tego nie zrobię silnik po prostu szarpie i w kopńcu gaśnie. byłem niedawno w serwisie - goście wymienili filtr paliwa,świece żarowe( kontrolka świec po przekręceniu kluczyka pali się dosłownie sekundę. Z tym ,że problemy w pierwszych minutach pracy pojawiają się i na gorącym i na zimnym silniku- wieć myslę ,że ścwiece zarowe nie mają z tym nic wspólnego. macie jakieś koncepcje ???czy to juz np. wtryski czy coś z elektroniką???
Pozdrówki
paweł



jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » ndz wrz 18, 2005 19:06




Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » ndz wrz 18, 2005 23:34

Podjedź do warsztatu gdzie znaja się na vw i niech Ci podlączą vaga i sprawdzą dawki na pompowtryskach...

PS 130 PD to nie jest najmocniejszy 1.9 ;)


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pn wrz 19, 2005 17:21

Ja bym obstawiał złej jakości paliwo. Najlepiej by było jakbyś zatankował sobie na shellu v-power diesel. Jest tylko na kilkunastu stacjach w Polsce ale podobno rewelacyjnie czyści układ wtryskowy. Jeśli nie masz w okolicy takiego paliwa na stacji to tak i tak tankuj na shellu. Od 3 lat tankuje passata z tym samym silnikiem na shellu i nic takiego się nie dzieje. Możesz też kupić jakiś specjalny preparat do czyszczenia końcówek wtryskiwaczy dolewany do paliwa.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Pawel_tdi

Post autor: Pawel_tdi » pn wrz 19, 2005 23:05

Dzięki panowie !
nalałem ostanio do pełna na BP - wlałem taki preparat Wynn,s - ale tylko trochę pomogło( przynajmniej takmi się wydaje. leję na BP - bo mam routexa. A może na statoil jest lepsza ropa???
Myslę własnie o tych pompowtryskach, bo po takim przebiegu moze już je trafiło - nie wiecie gdzie w krakowie jest dobry prywatny warsztat do diesli, który ma ten VAG i jest w stanie stwierdzić czy to pompowtryskiwacze czy może sopręzarka- bo jakoś mi się wydaje ,że mechnicy nie bardzo jarzą o co chodzi w tych silnikach
Spręzarka chyba chodzi, bo fajnie świszczy już przy ponad 1000obr:)
ja słyszałem ,że ten 130 KM to najmocniejszy 1, 9 - ale z tego wynika ,że się mylę:) A jaki jest najmocniejszy???



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pn wrz 19, 2005 23:46

jeśli chodzi o 1,9 TDI to najmocniejszy. Ale teraz są już 2,0 (140KM) no i oczywiście 2,5 V6 150KM


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt wrz 20, 2005 00:02

Pawel_tdi pisze:czy to pompowtryskiwacze czy może sopręzarka
turbo zostaw w spokoju - nie ma związku.

Pawel_tdi pisze:ja słyszałem ,że ten 130 KM to najmocniejszy 1, 9
ARL 150ps

Krembul pisze:Ale teraz są już 2,0 (140KM)
to w MK5, sa równiez 170ps

Krembul pisze:no i oczywiście 2,5 V6 150KM
w Golfie???, te silniki są montowane wzdłuznie.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » wt wrz 20, 2005 00:11

Pawel_tdi pisze:Dzięki panowie !
nalałem ostanio do pełna na BP - wlałem taki preparat Wynn,s - ale tylko trochę pomogło( przynajmniej takmi się wydaje. leję na BP - bo mam routexa. A może na statoil jest lepsza ropa???
Myslę własnie o tych pompowtryskach, bo po takim przebiegu moze już je trafiło - nie wiecie gdzie w krakowie jest dobry prywatny warsztat do diesli, który ma ten VAG i jest w stanie stwierdzić czy to pompowtryskiwacze czy może sopręzarka- bo jakoś mi się wydaje ,że mechnicy nie bardzo jarzą o co chodzi w tych silnikach
Spręzarka chyba chodzi, bo fajnie świszczy już przy ponad 1000obr:)
ja słyszałem ,że ten 130 KM to najmocniejszy 1, 9 - ale z tego wynika ,że się mylę:) A jaki jest najmocniejszy???
Nie lej żadnych gówien, to nie 20-letnia beczka. O pompki dbasz dobrym olejem (505.01), paliwem i filtrami. Jak leją to wymieniasz, nie ma opcji czyszczenia. Wszelkie doktory w płynie mogą narobić Ci więcej kosztów niż pożytku.
Słuchem ani węchem w TDI też się nie kieruj. Jedź tam gdzie się znają. W okolicy Krakowa kojarzę CompSport, Vtech i gt-service... pewnie jest jeszcze ktoś ale o tej porze już nie przychodzi mi do głowy. powodzenia...


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości