Przegub Wewnętrzny - czy skrzynia biegow ????????????-POMOY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Przegub Wewnętrzny - czy skrzynia biegow ????????????-POMOY

Post autor: falla_x » pn wrz 12, 2005 09:43

Witam mam problem z moim MK2 z silnikiem 1,6 skrzynia 5 biegowa od jakiegos czasu czytaj od mometu kiedy wymienili mi oslone przeubu lozyskow w prawym kole dzieja sie dziwne zeczy to znaczy jadac kolo 80-90 zaczyna sie gluche walenie z prawej strony dzwiek wydobywa sie w okolicach skrzyni z tegoco wiem ruszajac ta "belka" napedowa odczuwalne sa luzy zarowno ruszajac nia w prawo i wlewo jak i gora dol a wraz z tym ruszaniem wydbywa sie wlasnie taki dziwny gluchy stukot??????????? Czy to faktycznie moze byc przegub wewnetrzny ??? powiem jeszcze ze przy nizszych predkosciach nie jest to slyszalne zaczyna sie od 80 a kiedy zdejme noge z gazu to gluche bicie ustaje wycisza sie, a tylko dotkne gazu zaczyna sie znowu ??? a jeszcze jedno w momecie kiedy jade sobie kolo 100 km/h po nie rownociach w momecie podskakiwania samochodu dzwiek sie nasila. Napewnonie jest to lozysko bo jest wymienione \, oslona przegubu wymieniona, przegub zewnetrzny jest ok nie ma znim problemu wiec co to moze byc _ Dziekuje za wszystkie podpowiedzi!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » pn wrz 12, 2005 11:31

raczej przegub wewnętrzny ale sprawdz jeszcze mocowanie przegubu do skrzyni, jest przykręcony na chyba 6 śrub (torksy)
Ostatnio zmieniony pn wrz 12, 2005 11:44 przez maciek 1.8, łącznie zmieniany 1 raz.


kupię alternator do mk2 1.8 RP bez wspomagania

Awatar użytkownika
FLESZAR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 11, 2005 05:05
Lokalizacja: SKARŻYSKO-KAMIENNA oraz WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: FLESZAR » pn wrz 12, 2005 11:37

Niewiem czy to może być to, ale u mnie natomiast z półośki odleciał taki śmieszny odważnik który sobie tam latał... moze u ciebie też coś z tym jest:D Trzeba poszukać.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » wt wrz 13, 2005 09:23

Nie to raczej nie jest tlumik drgan u mnie jest w sumie sam nie wiem czy powinien byc od strony kola czy skrzyni biegow przytwierdzony ale jest :kac: dzis wybieram sie do mechanika zobaczymy co powie gozej jak mi kaze skrzynie wymienic :hehe: to juz nie wiem co zrobie hmm dalej prosze o wasze opinie na ten temat _ pozdrawiam



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt wrz 13, 2005 21:03

maciek 1.8 pisze:raczej przegub wewnętrzny ale sprawdz jeszcze mocowanie przegubu do skrzyni, jest przykręcony na chyba 6 śrub (torksy)
to raczej na bank przegub wew. chyba ze masz juz wywaloną ośkę
a tak pozatym to nie sa śruby typu TORXX(6.ramienna gwiazdka) tylko ALLAN (12. ramienna ).

POZDRO
:smoke:


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr wrz 14, 2005 01:05

hanti pisze:to raczej na bank przegub wew. chyba ze masz juz wywaloną ośkę
a tak pozatym to nie sa śruby typu TORXX(6.ramienna gwiazdka) tylko ALLAN (12. ramienna ).

odkrecalem ostatnio i sruby byly 6-cio ramienne, tyle ze na zwykly imbus a torxy musilaem nabijac



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob wrz 17, 2005 16:19

hmm no i gucio obiechalem mechanikow w okolicy i nikt nic nie wie popatrzyli posluchali przejechali sie i poiwedzieli ze sami nie wiedza :( no to juz sam nie wiem co mam zrobic, to przecie w koncu oni sie na tym znaja nie ja :kac: ehh jeden to mi kazal skrzunie wymienic bo tak bedzie prosciej :green_fuck: *#cenzura#* jeden, no nic przeciez sam tego nie znajde ale i tak mi sie wydaje ze to jest przegu wewnetrzny no bo czuje ze ma za duzy luz i jak ruszam ta belka napedowa to wlasnie ona wydaje taki dzwiek jaki slyszalny jest podczas jazdy, A MAM PYTANIE moze ktos wie czy jak sie rozwali przegub zewnetrzny to tez moze stukac jadac na wprost a nie pukac na skreconych kolach ??



greg

Post autor: greg » sob wrz 17, 2005 21:44

To dam radę - koledze podobnie się stało - nawet kupił przeguby i okazało się ze smar umiejscowił się z jednej strony i to powodowało bicie. Weź no zajrzyj do tej osłony przegubu czy czasem to nie jest przyczyną.

[ Dodano: Sob Wrz 17, 2005 10:04 pm ]
Przegub wewnętrzny powinien stukać cały czas bez względu na to czy skręcone koła czy nie



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » ndz wrz 18, 2005 09:29

witam!Miałem taksamo stukot by straszny przy jezdzie na wprost czy przy skrecaniu.Na CARMANIE tez mi powiedzieli ze mechanizm rozniczkowy .Okazalo sie ze to pzregub wewnetrzny.Zobacz czy stuka jak jedziesz na "luzie".Jak bedzie stukalo to moze byc cos ze skrzynia



Krzysiek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 18, 2005 16:34
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Krzysiek81 » ndz wrz 18, 2005 10:15

Nie chce Cie straszyc ale częsc Twoich spostrzezen przypomina mi bardzo sytuacje u mnie kiedys. Niestety okazalo sie ze to skrzynia. A mechanicy tez najpierw twierdzili ze to przegub wewn. Mialem tez kiedys stuki dosyc mocne ale przyskrecaniu. Okazalo sie ze rozwalil sie taki plastikowy pierscionek przy przegubie zewnetrznym. Trzeba rozbierac i szukac



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz wrz 18, 2005 13:10

Cobra pisze:Zobacz czy stuka jak jedziesz na "luzie".Jak bedzie stukalo to moze byc cos ze skrzynia
Witam wszystkich Nie na luzie jest ok wlasnie dzieje sie tak tylk ow tedy kiedy jest na biegu i trzymam noge na gazie w momecie puszczenia gazu (nawet nie na luzie) bicie ustaje lub tak sie wycisza ze poprostu go nie slysze, a w momecie kiedy tylko dotkne pedal gazu to zaczyna sie bicie



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz wrz 18, 2005 13:16

daaroo pisze:
hanti pisze:to raczej na bank przegub wew. chyba ze masz juz wywaloną ośkę
a tak pozatym to nie sa śruby typu TORXX(6.ramienna gwiazdka) tylko ALLAN (12. ramienna ).

odkrecalem ostatnio i sruby byly 6-cio ramienne, tyle ze na zwykly imbus a torxy musilaem nabijac




to znaczy że skręcali to fachowcy i nie dawali ogr. śrubek jak pisze w książce


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » śr wrz 21, 2005 13:42

fiu fiu ale jajka wczoraj wsiadlem w swojego bolida i co sie okazalo wykrecilem kola max w prawo bo chce zawrucic :) i prosze panstwa ale zaczelo nap........ to bylo takie gruchotanie jak by komus kosci lamac :D no i sprawa chyba wyjasniona to zewnetrzny przegub przynajmniej tak mi sie wydaje tylko dzwiwne bo jak wykrece kolo max w lewo to tez chrupie tylko ze lzej i tak mi sie wydaje ze to tez z tej praawej a nie lewej , hmm gozej jak poszedl przegu z lewej i prawej 400 zl w plecy i przy okazji to walenie przy 80KM/h moze jeszcze wewnetrzny poszedl to juz 600zl :( cos czarno to widze umawiam sie w servisie w lodzi mam dosc tych wiejskich dlubkow :) zainwestuje z z 900zl ale moze zajda i wymienia co trzeba. po przyjezdzie z servisu dam znac jak to wszystko sie potoczylo . hehe jak juz wszystko powymienial to jedyne co zostanie to fure sprzedac :)

[ Dodano: Pią Wrz 23, 2005 6:46 pm ]
wymienilem przegub zewnetrzny :( to nie bylo to byl zniszczony ale to nie to powodowalo to bicie :(

[ Dodano: Pon Paź 10, 2005 10:04 am ]
Witam po długiej przerwie wracam ponownei wyminilem przegob wewnetrzny (od tej prawej strony gdzie przy skrzyni bylo slychac walenie )jak ktos wyzej mowil i jest oki :D DZiekuje wszystkim temat uwazam za zamkniety _Pozdrawiam _Falla_x



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości