[mkII]z bebnów na tarcze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

[mkII]z bebnów na tarcze

Post autor: levi » ndz wrz 18, 2005 10:12

Witam
zamierzam zmnić silniczek,oczywiscie trzeba sie tez pobawić z hamulcami i teraz bardzo prosze o pomoc jakaś madrom głowe w tych sprawach :czy jak chce zamienić bebny na tarczówki z tyłu musze cała belke,korektor hamowania wymnić czy moge jakiś inny patent zastosować ?? :pub:



greg

Post autor: greg » ndz wrz 18, 2005 11:35

wg mnie, patrząc w ETKA - wystarczy wymiana piast wraz z zaciskami zamiast piasty z cylinderkiem dla bębnowych. Korektor powinien być taki sma.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz wrz 18, 2005 11:57

Korektor wywal bo na kłopot ci on, od belki odkręć ośki i zamień je ośkami z GT ponieważ na nich są śruby do mocowania jarzma zacisku, zaciski i linki od ręcznego. Zamiast bębnów są tzw piastotarcze, w które należy wbić te same łożyska co są w bębnach.



Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

Post autor: levi » pn wrz 19, 2005 20:35

no jak korektor chyba jest potrzebny ?? teraz to ja nic nie wiem :otepienie: :pub:



greg

Post autor: greg » pn wrz 19, 2005 21:55

korektor potrzebny - jakby nie był to by go nie montowali. jak nie dasz korektora - hamulce będą zawsze działać z jedną siłą bez względu na obciążenie



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt wrz 20, 2005 00:52

czyli jak jedzisz sam hamuje ci przod mocno
jak jedziesz z pasazerami hamuja wszystkie 4 z jednakowa sila albo podobna
tak to wyglada tzn funkcja korektora sily hamowania
niewszystkie golfy to maja
lepiej kup cala belke niz pieprzyc sie z przemianka na tarcze zamiast bebnow tak to wyjmiesz cala belke wsadzisz nowa podciagniesz linki i wezyki odpowietrzysz i po klopocie
jakie masz hamulce na przodzie???
wentyle??czy zwyklasy
ciekawi mnie to czy jak nie załozy sie wentyli sprzodu a beda tarcze z tyłu czy czasem auto niebedzie stawac bokiem bez korektora sily hamowania
oraz czy servo/pompa hamulcowa da rade z tymi hmulcami czy nie lepiej jest kupic wydajniejsza pompe hamulcowa
ja wlasnie jestem na tym etapie bo posiadam caly uklad hamulcowy wraz z belka z tarczami i wentyle na przod zeby tylko je wsadzic tylko czy pompa da rade z tymi hamulcami czekam az troche wolnego bede mial to bede dzialal z heblami



Awatar użytkownika
Krzyś 16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: śr paź 13, 2004 12:12
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Krzyś 16v » wt wrz 20, 2005 01:31

hehehehhe panowie jak by co mam zestaw na przod 256mm od 16V TARCZE KLOCKI(NUWELASY) zacisk jarzma piasta caly zestawik no i mam pape chmulcowa i serwo z 16v bo sie w ABS zaopatrzylem :P jak cos to na priv lub gg

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2005 1:33 am ]
a co do tego korektora to on na moj maly rozumik zadaje sie ze tak i tak przy glebie nie pracjue jak powinien bo ma odczyt ze jest obciazony :bajer: jak nie to popraw mnie ktos



greg

Post autor: greg » wt wrz 20, 2005 07:35

tak ale obniżając zawiechę powinieneś wyregulować korektor. Pomimo że masz obniżone - załadowanie auta na max. na pewno jeszcze trochę dociska ci auto do ziemi jeśli nie - to wyjmij sprężyny - podłóż klocki drewniane - będziesz mial tak samo twardo



Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

Post autor: levi » wt wrz 20, 2005 20:09

Krzylu a jezli moge wiedzieć ile dałeś za ten komplecik tarczowki beleczka itd. bo ja własnie dopiero zabieram sie za szukanie na przod wntyle juz sa tylko zamotuje jak całość bede miał :)

[ Dodano: Nie Wrz 25, 2005 14:34 ]
Krzylu widze ,ze juz tu nie zajrzy :) wiec moze ktos z was bedzie wiedział ile kosztować bedzie taka beleczka z tarczokami :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 308 gości