Olej oraz dziwne obroty na luzie!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Frodziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 03, 2007 00:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Olej oraz dziwne obroty na luzie!!

Post autor: Frodziak » śr mar 26, 2008 17:24

Witam mam pytanie mam Golfa 2.0 GTI V6 przejechane ponad 210tys 92r BEZ lpg.

czasem zdarzy mi sie ze zacznie mrugac lampka oleju na desce rozdzielczej ( domyslam sie ze informuje ze cos nie tak jest z olejem ?? ) ale konkretniej co?? jak sprawdzałem poziom oleju to ciezko nazwac to olejem - raczej czarna maz :/ natomiast jak zapalam auto niema czegos takiego jak Siwy dym z rury. tez nie odczówam problemów przy zapalaniu, itp.

Ale pytanie mam takie czy jest moze jakis olej ktory mozna dolac do tego jaki jest juz w silniku?? ( zaznaczam ze niemam pojecia jaki tam był wlewany ) zeby nietzreba było jechac do mechanika i wylewac ale samemu uzuplenic ( czy mozna mieszac Oleje)
czy jedynym wyjsciem jest kanał i wylanie całego oleju oraz wlanie nowego??

Co polecacie , co wedłog was jest oplacalne zeby kupic?? i nie uszkodzic silnika!!

a co do Obrotów czasem zdarza mu sie wariowac na luzie, obroty skacza do 2tys i trzymaja sie chwile potem znow normalnie 900/1000, ostatnio sporadycznie na poczatku dosc dziwnie chodził. co to moze byc??

Z góry dziekuje za info:)

P.S Prosiłbym o pozostawienie tego POSTU. przeszukałem forum i nie znalazłęm tego co mnie interesuje!!!
a konkretniej chce sie dowiedziec o co CHODZI w moim aucie bo nim jezdrze a nie co ktos komus poradził!!



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr mar 26, 2008 17:36

Frodziak pisze:jak sprawdzałem poziom oleju to ciezko nazwac to olejem - raczej czarna maz
no to już czas na wymianę.
Ja osobiście polecam półsyntetyk Mobil Super S, tylko nie wiem, czy można go mieszać z tamtym olejem. Najlepiej byłoby zlać stary olej, nalać oleju wrzecionowego do płukania silnika, potem zalać nowy olej.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr mar 26, 2008 18:46

co do mrugania lampki to mozliwe ze ktorys z czujnikow pada, ewentualnie (ale bardzo malo prawdopodobne) pada pompa oleju
kiedy miales ostatnio wymieniany olej???? jelsi ejszcze go nie wymieniales to radze wymienic
cchesz dolewac oleju ale z jakiego powodu??? ubywa Ci go???


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Re: Olej oraz dziwne obroty na luzie!!

Post autor: wolfzan » śr mar 26, 2008 19:12

Frodziak pisze:Ale pytanie mam takie czy jest moze jakis olej ktory mozna dolac do tego jaki jest juz w silniku?? ( zaznaczam ze niemam pojecia jaki tam był wlewany ) zeby nietzreba było jechac do mechanika i wylewac ale samemu uzuplenic ( czy mozna mieszac Oleje)
czy jedynym wyjsciem jest kanał i wylanie całego oleju oraz wlanie nowego??
Kolego, rozwaliłeś mnie... można oszczędzać na wielu rzeczach, ale nie na oleju do silnika... Wymieniaj jak najszybciej, skoro napisałeś, że wygląda jak czarna maź.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr mar 26, 2008 20:39

Frodziak, wymieniaj olej jak najszybciej! Byłem dzisiaj u kumpli, którzy mają warsztat i robili silnik od Astry, który przez parę ładnych kilometrów nie widział oleju. Normalnie wióry z niego wysypyawali!
Pozwolę też sobie na małe podpięcie pod temat. Otóż do tej pory używałem oleju Castrol coś tam 15w40, lecz chciałbym jutro zalać olej inny,a mianowicie:

mineralny olej silnikowy 15W40 SL/CF ACEA A3/B3 MB229.1,VW505.00 4L MOBIL
INDEKS: MOBIL SUPER (M) 4L
PRODUCENT: MOBIL
W MAGAZYNIE: >9

Mogę go śmiało zalać czy lepiej przepłukać silnik przed zalaniem? Zaznaczam, że nie zmieniam rodzaju oleju, tylko jego producenta:). Cały czas zostaję przy mineralu.



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » śr mar 26, 2008 20:53

ale są jeszcze ludzie którzy nie wiedzą że trzeba olej w ogóle wymieniać ...
znam przypadek jak tatus kupił synkowi furę , jakiegoś jeepa z usa , mówiąc że tu nic się nie psuje i nie wymienia , no i on tak jeżdził aż oleju przybrakło - efektów dalszych nie znam już
czy coś się stało czy nie.



Awatar użytkownika
Frodziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 03, 2007 00:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Frodziak » śr mar 26, 2008 20:55

auto kupilem jakies 4 miesiace temu bo potrzebowałem srodek transportu, stał z 1,5miecha u mechanika i g.... zrobił, kupiłem go na czas naprawy mojego który rozbiłem:P i pokochałem wolksvageny:) i zmieniam teraz na B5 ale golfika chce zostawic.

odkad Kupilem niebył zmieniany, miał sie tym mechanik zająć. i chyba sam bede musiał zrobic.

Czy rozsadne jest wlewanie srodka przeczyszczajacego silnik?? w tak starym aucie?? wyczysci wszystko



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr mar 26, 2008 21:02

zoso8894 pisze:ale są jeszcze ludzie którzy nie wiedzą że trzeba olej w ogóle wymieniać ...
Cóż, może usłyszeli kiedyś pojęcie AKUMULATOR BEZOBSŁUGOWY i z silnikiem pomylili? :grin:



Awatar użytkownika
Frodziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 03, 2007 00:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Frodziak » śr mar 26, 2008 21:17

zoso8894 wiesz ja oddajac kupiony samochod do mechanika mowie- prosze zrobic wszystko co potrzeba, wydaje mi sie ze naturalnym jest wymienic olej, płyn hamulcowy, klocki jak trzeba i inne elementy bezpieczenstwa, dostrzegłem ze lampka oleju swieci mi sie w ostatnich dniach i zobaczyłem na stan. Niemam czasu teraz jechac do mechanika i czekac az spłynie cały olej i wymienic. myslalem ze juz jak stał tyle to zostało to zrobione. dlatego sie pytam czy mozna mieszac oleje i czy sa jakies specyficzne (neutralne) oleje:)

ale jak widze wyjscia nie mam i bede musiał pojechac zlac stary i wymienic na nowy.
a odnosnie ten kontrolki dokladnie to ta, wsadzam kluczyk w stacyjke zapala sie kontrolka, odpalam silnik , kontrolka mruga z 2-3 razy i gasnie, oraz czasem sie zapali jak zbyt ostro wejde w zakret.
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2008 21:20 przez Frodziak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr mar 26, 2008 21:30

Frodziak pisze:a odnosnie ten kontrolki dokladnie to ta, wsadzam kluczyk w stacyjke zapala sie kontrolka, odpalam silnik , kontrolka mruga z 2-3 razy i gasnie, oraz czasem sie zapali jak zbyt ostro wejde w zakret.
Z tego, co się orientuję, to normalne zjawisko z tą mrugającą przez chwilę kontrolką. Co do wejścia w zakręt i zapalenia sie kontrolki, to pewnie przez to, że olej juz oleju nie przypomina:). Pewnie niski jest też jego stan. Poczekaj, aż fachowcy sie wypowiedzą.



Awatar użytkownika
Frodziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 03, 2007 00:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Frodziak » pt mar 28, 2008 15:03

z góry dziekuje za pomoc:) autko pojedzie do serwisu na wymiane oleju po wekendzie;) thx



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » pt mar 28, 2008 15:26

Ja by radził wymienić olej a to drugie z tymi obrotami to zobacz przepustnice i silniczek krokowy one jest odpowiedzialny za obroty w samochodzie najczęściej wystarczy tylko przeczyszcić i po sprawie



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » sob mar 29, 2008 01:21

Jak ci sie swieci po wejsciu w zakret to pewnie mwsz za malo oleju
Ale jak jest czarny i nie wiesz kiedy byl zmieniany to zacznij od tego.( czyli wymiany na nowy olej)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości