Poduszka skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ma-ciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 08, 2007 12:53
Lokalizacja: Kraków

Poduszka skrzyni biegów

Post autor: ma-ciej » śr mar 26, 2008 10:55

Muszę wymienić poduszkę amortyzującą przy skrzyni. Czy ktoś mógłby mi poradzić jak najłatwiej to zrobić? Z tego co widzę będę musiał wyjąć silnik, a w każdym razie odczepić wszystkie poduszki unieść go w górę, a co za tym idzie zlać płyn - dużo roboty, może jest jakiś lepszy sposób? Dodam, że nie mogę odkręcić metalowej łapy idącej od skrzyni do poduszki, ponieważ jest przykręcona śrubami włożonymi od strony podłużnicy i nie ma miejsca aby je wyjąć. Silnik 1.6D i skrzynia 5 biegowa.



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » śr mar 26, 2008 22:30

Witam. Jak sie nie myle to wystarczy odkręcić śrubę z góry poduszki chyba na klucz 17, unieść skrzynie, poduszka będzie przykręcona do sanek na dwie śruby klucz chyba 13, wykręcić je, wyciągnąć starą poduszkę i poskładać w odwrotnej kolejności. Trzeba tylko unieść skrzynie na taka wysokość żeby dało się dojść do odkręcenia tych dwóch śrób na 13 klucz i uważać na półośki. Radziłbym nawet odkręcić przynajmniej lewą żeby podnieść wyżej skrzynie i nic nie uszkodzić.



ma-ciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 08, 2007 12:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ma-ciej » czw mar 27, 2008 10:17

Tak mam zamiar zrobić, ale obawiam się czy skrzynię da się unieść na tyle wysoko aby wyjąć poduszkę z podstawy w którą wchodzi ona na jakieś 4-5 cm. Czy nie zahaczę o lewą podłużnicę? Tam jest najwyżej jakieś 2 cm ruchu w górę.



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » czw mar 27, 2008 18:40

Powinno wystarczyć. Tylko tak jak napisałem lepiej odkręcić lewą półoś żeby przegubów nie uszkodzić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości