Jak usunąc kilka mankamentów z karoserii (foto)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

smiths
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 22, 2008 22:46
Lokalizacja: Łódź

Jak usunąc kilka mankamentów z karoserii (foto)

Post autor: smiths » wt mar 25, 2008 21:45

Witam. Mój obecny samochód jest pierwszym i nie bardzo orientuje sie w sprawach motoryzacji, forum przegladam od jakiegos miesiąca ale dopiero niedawno sie zarejestrowałem. Otóż pierwszy problem polega na niewielkim oderwaniu lakieru jakie 15x7 cm z wgnieceniem na drzwiach od pasażera . Oczywiście domyślam sie że samo lakierowanie niewystarczy dlatego proszę o pomoc. Drugi problem to duże wgniecenie na błotniku przednim lewym, ten problem był juz jak go kupiłem u zastanawiam sie czy tutaj potrzebne jest kupno nowego blotnika i przelakierowanie go na kolor reszty samochodu.

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
giecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:18
Lokalizacja: gdzies w: ZBI/GD
Kontakt:

Post autor: giecu » wt mar 25, 2008 21:51

najlepiej nowe elementy i polakierowac ale mozna takze wyklepac i podszpachlowac i tez bedzie dobrze.


[img]http://img401.imageshack.us/img401/6103/giecu.jpg[/img]
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47934

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » śr mar 26, 2008 00:03

jak kolega lipasvw radzi zrob to sam albo zaprowadz do blacharza ta naprawa duzo cie nie bedzie kosztowac a napewno lepiej bedzie zrobione niz ty bys to zrobil jak sie na tym nie znasz. A montowanie nowych elementow nie ma sensu jak stare nie sa pognite.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
Lukieyoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 20, 2007 22:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Lukieyoo » śr mar 26, 2008 00:19

najtaniej co do blotnika to kup ladny uzywany na szrocie w kolorze taki jak masz. a na zdjeciu widze, ze to srebrny wiec dosyc popularny. szybka zmiana na pare srub i masz po temacie :)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr mar 26, 2008 00:24

najtaniej co do blotnika to kup ladny uzywany na szrocie w kolorze taki jak masz. a na zdjeciu widze, ze to srebrny wiec dosyc popularny. szybka zmiana na pare srub i masz po temacie
dokładnie :)
lipasvw pisze:za wyklepanie i polakierowanie wziął 100zeta
nie wierze :P to musiało być po sporej znajomości ...

smiths, takie rzeczy proponuje robić za wczasu !! jak zacznie ruda sie rozchodzić to potem sie jej pozbyć z tego błotnika będzie cieżko .... ja u siebie jutro biore sie za wszstkie małe kropeczki odbicie konkretnie koło szyby przedniej :) wydrzeć do gołej blachy i kropka farby na to 100x lepiej niz kropka rudego :) a i nie widać tego tak jak rudego :P



smiths
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 22, 2008 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: smiths » śr mar 26, 2008 18:36

Znalazłem cos takiego

http://www.allegro.pl/item332575868_din ... uller.html
Co o tym myslicie? Co do tej rysy i wkniecenia na drzwiach to jak polecacie to zrobić. Kupiłem preparat usuwajacy rdze wiem że pózniej musze usunąc to wrz z rdza chyba papierem wodnym tylko jakim? i co potem zrobic lekko szpachla i znowu papierem wodnym tak?

[ Dodano: 31 Mar 2008 17:45 ]
szukam pomocy halo

[ Dodano: 31 Mar 2008 17:49 ]
naczytałem sie dużo o niwelowaniu rys ale juz mi sie pomieszało w głowie
wiec tak napisze a jeśli bedzie błąd to mnie poprawcie
najpierw papierem sciernym 120 usuwam rdze nastepnie nakładam odrdzewiacz i czekam 24 h az zacznie dzialac
potem zeszlifowac papierem 120 i odłuścić powierzchnie nakładamy szpachle płynnym ruchem i następnie papier ścierny odpowiednio 120, 220 , 400 , 800. Nakładamy podkład (tylko jaki?)
Matowimy powierchnie papierem 1000 i nakładamy lakier normalny w kolorze mojego samochodu a nastepnie bezbarwny i na koniec polerujemy papierem 2200 i na sam koniec juz polerujemy pasta polerska. Proszę o pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 224 gości