VW T2 1,6TD>1,6D pytanie o silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

guta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 13:33
Lokalizacja: Biłgoraj

VW T2 1,6TD>1,6D pytanie o silnik

Post autor: guta » sob wrz 17, 2005 12:24

witam

Mam na oku T2 silnikiem 1,6TD(korba wyszła bokiem)
w domu za to mam 1,6D od golfa2,Teraz tak: czy jak założę głowicę i pompę TD do D to będzie to jeżdzić normalnie?

Pozdrawiam
Grzesiek



greg

Post autor: greg » sob wrz 17, 2005 15:49

Powinno jeździć normalnie - kostrukcyjnie jest tak samo. Dodatkowo jak zdejmiesz miskę olejową to masz takie spryskiwacze denek tłoków zamontowane w TD- należałoby je też przełożyć, aha i filtr oleju w TD jest z chłodniczką oleju a w D chyba nie wchodzą tam węże.



guta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 13:33
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: guta » sob wrz 17, 2005 18:29

greg pisze:Powinno jeździć normalnie - kostrukcyjnie jest tak samo. Dodatkowo jak zdejmiesz miskę olejową to masz takie spryskiwacze denek tłoków zamontowane w TD- należałoby je też przełożyć, aha i filtr oleju w TD jest z chłodniczką oleju a w D chyba nie wchodzą tam węże.
mój D ma chłodnicę oleju.
Więc w głowicy wszystko się zgadza (olej/woda)?

Pozdrawiam
Grzesiek



greg

Post autor: greg » sob wrz 17, 2005 21:16

miałem jedną i drugą w ręku - różnicy nie widziałem, ale... wg ETKA mają różne numery więc teoretycznie czymś się różnią. Na pewno uszczelki są takie same. Nie wiem tylko jak z kształem, może tam się kapkę różnić, ale wg mnie powinno pasować. Olej woda to na pewno gra.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob wrz 17, 2005 21:18

napewno niema chlodnicy oleju zwykly D kolego
TD ma na bank
bebechy sa takie same stopien sprezania uklad kanałow olejowych mozesz sobie sprawdzic porownujac dwa bloki bez głowicy byc moze ze tłoki w TD sa nieco twardsze bo ma wieksze przeciazenia co do glowicy to bys musial razem z pompa walkiem rozrzadu zamontowac ogolnie kompletna gore zalozyc od TD i bedzie smigac
zwroc uwage na znaki w ustawianiu pompy niewiem ale moga sie roznic minimalnie tak dla swietego spokoju trza sprawdzic



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob wrz 17, 2005 21:43

Krzylu pisze:napewno niema chlodnicy oleju zwykly D kolego
TD ma na bank
bebechy sa takie same stopien sprezania uklad kanałow olejowych mozesz sobie sprawdzic porownujac dwa bloki bez głowicy byc moze ze tłoki w TD sa nieco twardsze bo ma wieksze przeciazenia co do glowicy to bys musial razem z pompa walkiem rozrzadu zamontowac ogolnie kompletna gore zalozyc od TD i bedzie smigac
zwroc uwage na znaki w ustawianiu pompy niewiem ale moga sie roznic minimalnie tak dla swietego spokoju trza sprawdzic
Głupie pytanie, czy 1.9 TD AAZ ma chłodnicę oleju ???


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob wrz 17, 2005 21:55

ma na bank
jest to taka niby puszka gdzie znajduje sie filtr oleju wchodza tam dwa weze od wody i tym własnie jest chlodnica oleju w TD w mk1 były inne wygladaly jak male nagrzewnice i szły dodoatkow przewody olejowe lezala na ktores podłuznicy a w TD i GTI mk2 sa inne na zasadzie chlodzenia woda a nie powietrzem



guta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 13:33
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: guta » pn wrz 19, 2005 00:46

Krzylu pisze:napewno niema chlodnicy oleju zwykly D kolego
TD ma na bank
Nie wiem czy jest tam fabrycznie ale jest tam napewno Kolego.

Pozdrawiam
Grzesiek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości