Zamek tylnej klapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Zamek tylnej klapy

Post autor: fazi205 » pn mar 24, 2008 13:43

Mam problem z zamkiem tylnej klapy nie mogę włożyć kluczyka i go zamknąć dodam że ma centralny zamek i muszę zamykać wkładając kluczyk w drzwi. kluczyk wchodzi do połowy i dalej go wepchnąć nie mogę co z tym zrobić problemem
Ostatnio zmieniony pn mar 24, 2008 13:51 przez fazi205, łącznie zmieniany 1 raz.


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn mar 24, 2008 14:36

psiknij wd40. poprostu zebral sie syf na zapadkach i nie chca sie ruszy jak wkładasz kluczyk. psiknij wd 40 odczekaj chwile i jeszcze raz popraw i wtedy kluczyk włuz i powinien sie otworzyc



Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » wt mar 25, 2008 12:28

zrobiłem tak dzis ale to nic nie dało nie wiem co robić :chytry: :chytry: :chytry:


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt mar 25, 2008 13:44

w takim razie otwórz bagażnik, zdejm maskownice ( to czarne jak otworzysz klape) tam gdzie jest rączka jest śróbka - krzyżak a cała reszta na zatrzaski, jak to zdejmiesz to potem zobacz bdzie jest zamek-bebenek- zdejm zawleczke- takie zabezpieczenie i wtedy wypchniesz palcem bebenek na zewnatrz, jak juz bedziesz miał bebenek to wtedy popsikaj go dokładnie wd z kazdej strony i wciskaj kluczyk, nie ma bata musi ruszyć



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt mar 25, 2008 14:55

U mnie z tylnym zamkiem jest dokładnie to samo kluczyk wchodzi do połowy i tyle, myslałem juz moze ze poprostu ten zamek jest wymieniony i klucz do niego nie pasuje, ale widze ze inni tez mają takie problemy. Wg mnie bębenek z klapy zaszedł kamieniem i osadem bo tylna klapa jest bardzo narazona na chlapanie podczas deszczu. WD tu nie bardzo pomoze, trzeba wyjąć zamek i potraktowac to czyms co rozpuszcza osady i kamien. Poprostu zamek ten jest za rzadko uzywany i zbiera sie syf.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » wt mar 25, 2008 15:15

No ja miałem ten sam problem, z tym że wymieniając klapę nie udało mi się niestety przełożyć starego zamka. Po prostu rozleciał się hehe. Też centralny go otwierał, ale przewód to mi się w dłoniach rozsypał...Na razie założony mam zamek z nowej klapy, ale auto jest ciągle otwarte, bo kluczyka do niego nie mam. Ale jutro będę miał nowy wkład i zobaczę, czy podłączę centralny czy po prostu kluczykiem będę klapę otwierał. Prawda też, że syf lgnie na tylną klapę, że hej. Najlepiej od czasu do czasu ten kluczyk w zamek włożyć.
Zgadzam się też z herflik95, spróbuj go rozebrać i porządnie wyczyścić.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt mar 25, 2008 15:42

fazi205, uważaj jak bedziesz wyciagał bebenek zeby zapadki ci sie nie rozsypały bo potem juz tego do kupy nie złożysz i trzeba bedzie zmieniac bebenek na nowy



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: skkr_lodz » pt cze 25, 2010 20:33

Odgrzebuje temat: otóż od niedawna mam mk3 z centralnym zamkiem na kluczyk i zamykanie tylnej klapy polegało na przekręceniu kluczyka w drzwiach, otwieranie przekręcenie kluczyka w drzwiach i naciśnięcie przycisku na tylnej klapie. I tu problem - nie mogę otworzyć tylnej klapy! Przekręcając kluczyk słychać zamek w klapie, ale nie reaguje na naciśnięcie tego przycisku. Kluczyk w tylna klapę nie wchodzi wcale :/


Dostałem się do bagażnika od środka, zdjąłem tą osłonkę i problem polega na tym, że jak próbuję tym cięgnem otworzyc to nie mogę - jak w takiej sytuacji otworzyć klapę???


POMOCY!


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości