Glosne wspomaganie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafciohazi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt paź 26, 2007 15:56
Lokalizacja: Krosno

Glosne wspomaganie

Post autor: rafciohazi » sob mar 22, 2008 21:43

Zaczela mi glosno chodzic pompa od wspomagania, plyn jest w normie, czyli pewnie lozysko sie zaciera. I czy da sie wymienic lozysko, zregenerowac pompe ? czy trzeba szukac nowego wspomagania ?



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

odp.

Post autor: krzaś » sob mar 22, 2008 22:06

Czy lożysko sie wymienia to nie wiem bo nie przerabiałem tego ale wiem że chyba lepiej zakupić sobie nową pompe bo do golfów nowe chodzą po ok. 250zł. Patrz ALLEGRO. No i bedzie nowa i na jakis dłuższy czas będzie z głowy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 22, 2008 22:13

rafciohazi, masz opis w FAQ bardzo porządny jak to zrobić, teraz zależy czy masz "złote rączki". Jeśli siła wspomagania jest ok to na 100 procent wymiany wymaga tylko łożysko i przy okazji jego simering, kilkanaście złotych. A koszt tej pracy w wyspecjalizowanym zakładzie to 100-120 zeta (tyle koło mnie to kosztuje) plus montaż i demontaż. Zależy co sam się czujesz na siłach zrobić. Temacik przerabiałem, nie jest to nic trudnego, zwłaszcza że pompę możesz sobie wyjąć i robić sobie spokojnie a autem jeżdzić, z tym że nie za długo, bo olej maglownicy też potrzeby jest.
Ostatnio zmieniony sob mar 22, 2008 22:13 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



rafciohazi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt paź 26, 2007 15:56
Lokalizacja: Krosno

Post autor: rafciohazi » sob mar 22, 2008 22:44

no czasami jak skrecam ale to rzadko jest tak jakby brakowalo tego wspomagania



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 22, 2008 23:12

rafciohazi pisze:no czasami jak skrecam ale to rzadko jest tak jakby brakowalo tego wspomagania
no to nie wiem czy jest sens naprawiać, olej możesz zmienić na próbę, a w pompie odwrócić łopatki albo podszlifować bieżnię jak opisano w FAQ, ale efekt w tej sytuacji może nie być dobry.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości