martwa tylna wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

martwa tylna wycieraczka

Post autor: Grzebaluch » wt mar 18, 2008 21:19

Witam wszysdkich. Mam maly problem w sumie to nie taki maly w porze deszczowej. :green_fuck: Jechalem wczoraj i uzywalem tylnej wycieraczki i bylo wszysdko w porzadku. Niestety jak to zeczy martwe i ich zlosliwosc dzisiaj jade a tu lipa wycieraczka martwa :crazy: zgasilem silnik wlonczam a tu nic przekaznik cyka ale wycieraczka stoi w miejscu z przodu wszysdko w porzadku wycieraczki chodza spryskiwacze tez z tylu spryskiwacz rowniez. Pozniej poszedlem jeszcze zobaczyc co sie stalo ruszylem reka przekazniki i juz nawt nic nie cyka ale spryskiwacze i przednia smigaja. Co sie moglo stac przekaznik czasowy siadl??? jak tak to pomozcie ktory to jest????Moze jakies schematy czy cos???Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2008 21:21 przez Grzebaluch, łącznie zmieniany 1 raz.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt mar 18, 2008 21:22

sprawdź przewody na łączeniu klapy z dachem, lubią się w tym miejscu przerywać.


Obrazek
Obrazek

blukotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 08, 2008 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blukotek » wt mar 18, 2008 22:17

prezesso pisze:sprawdź przewody na łączeniu klapy z dachem, lubią się w tym miejscu przerywać.
Dokładnie, właśnie wczoraj musiałem się z tym uporać, lubi przy okazji przełamać się przewód od podświetlania tablicy... lepiej sprawdzić zanim się zabierzesz do roboty...

Najlepiej uzbroić sie w 10 centymetrowy odcinek rurki, którą wepchniesz w gumę a potem przez tą rurke przepuścisz nowy przewód (bez rurki lubi się haczyć) potem rurke wyciagnij.

Ja dosztukowałem kawałki przewodów - dobrałem jakieś miękkie ale o odpowiednim przekroju.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt mar 18, 2008 23:37

Witam :D
Kolego przewody w gumie się przełamały. Uzbrój sie w lutownice , cyne i przewody na przedłuzenie. To naprawde bubel golfa te przewody, łamią się pękają - mi samemu juz 2 razy popękały.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

maltren

Post autor: maltren » wt mar 18, 2008 23:56

Spryskiwacz z tyłu działa bo jego przewód jest po prawej stronie, zaś po lewej idzie cała wiązka kabli, które wprost uwielbiają się przerywać ;)



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » śr mar 19, 2008 00:18

Podłączę się pod temat. U mnie jest podobnie, z tym, że spryskiwacz z tyłu też nie działa. Gdy włączam tylną wycieraczkę, nic się nie dzieje. Nawet przekaźnik nie cyka. Czy to może być właśnie jego wina? Są osobne przekaźniki na przód i tył? Bo z przodu wszystko działa. Patrzałem na kostkę przy tylnej wycieraczce: w jednym gnieździe jest +12V, w drugim masa, a w trzecim prądu brak (powinien pewnie się pojawić po włączeniu wycieraczki- ale tak nie jest). Z góry dzięki


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » śr mar 19, 2008 01:01

Dzieki koledzy pomyslalem o tej gumie bo przypedkiek wpadla mi w oko,ale juz nie chcialo mi sie z tym bawic bo za zimno dzisiaj. ale to pewnie bedzie to bo ostatnio w tym miesiacu strasznie duzo razy otwieralem klape i pewnie przewody szlak trafil mam nadzieje ze bedzie to tylko to. jak jutro sprawdze to dam znac czy to sa przewody. dzieki za info. :pub:


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr mar 19, 2008 09:57

a jak nie przewody to odczep naped wycieraczki do silnika i sprobuj poruszyc ja reka ... jak bedzie szla bardzo ciezko lub wcale to ci sie oska zatarla na tej tuleji w ktorej przechodzi przez klape :bigok:


TDPower

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » sob mar 22, 2008 16:46

dzisiaj w koncu zabralem sie za ta wycieraczke bo w deszczu strasznie mnie denerwuje jak nie widze swiata z tylnej szyby. piekna dzis mamy pogode a wiec wziolem sie do dziela i co sie okazalo pekniety przewod brazowy od masy :green_fuck: a reszta juz ponapekana polutowalem w koszulke wlozylem a reszte przewodow owinolem izolacja mam nadzieje ze to na jakis czas pomoze bo nie wiadomo jak z ta pogoda dzisiaj slonce jutro snieg :jezor: Dzieki wszysdkim za podpowiedzi.Smacznego jajka.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości