wymiana klamki schowka..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aras_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:40
Lokalizacja: wlkp

wymiana klamki schowka..

Post autor: aras_85 » sob mar 22, 2008 12:15

witam

ktos mi powie jak mam zmienic klamke od schowka i sie dostac do zamka?



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob mar 22, 2008 13:14

http://forums.vwvortex.com/zerothread?& ... 7#23813247

Może Ci pomoże, najpierw odkręć drzwiczki, będziesz miał lepszy dostęp.

Klamka jest na takich dwóch bolcach, trzeba je przesunąć (ja użyłem gwoździa) i klamka wychodzi, poskładać w odwrotnej kolejności z tym że ja te bolce zrobiłem dłuższe (jak w linku) bo trzeba mieć dobrą cierpliwość aby je wsadzić z powrotem.

Życze powodzonka :bigok:



aras_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:40
Lokalizacja: wlkp

Post autor: aras_85 » sob mar 22, 2008 14:37

Chomik pisze:http://forums.vwvortex.com/zerothread?& ... 7#23813247

Może Ci pomoże, najpierw odkręć drzwiczki, będziesz miał lepszy dostęp.

Klamka jest na takich dwóch bolcach, trzeba je przesunąć (ja użyłem gwoździa) i klamka wychodzi, poskładać w odwrotnej kolejności z tym że ja te bolce zrobiłem dłuższe (jak w linku) bo trzeba mieć dobrą cierpliwość aby je wsadzić z powrotem.

Życze powodzonka :bigok:
wlasnie problem w tym, ze nie wiem jak mam te bolce wsunac jak zaloze klamke, chcialem to jakos rozebrac i zrobic do od tylu, ale nie wiem jak sciagnac tylna scianke..



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » sob mar 22, 2008 21:40

Generalnie problem z ta klamka polega na tym ze tego sie praktycznie nie rozbiera, mozna zamowic same drzwiczki w aso lub kupic schowek uzywany na allegro. U mnie zostala mi klamka w reku, skonczylo sie na kupnie uzywanego schowka.
Pozdrawiam



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » sob mar 22, 2008 22:34

Mortek pisze:Generalnie problem z ta klamka polega na tym ze tego sie praktycznie nie rozbiera, mozna zamowic same drzwiczki w aso lub kupic schowek uzywany na allegro. U mnie zostala mi klamka w reku, skonczylo sie na kupnie uzywanego schowka.
Pozdrawiam
Nie rozbiera się ale ja rozebrałem. Uznałem, że nie mam nic do stracenia.Tylna ścianka drzwiczek schowka jest w wielu punktach, rozmieszczonych na całej powierzchni klejona do elementu zewnętrznego. Zacząłem od podważania nożem w jednym rogu i stopniowo, odrywając, naginając, wszystkie punkty mocowania puściły. Trzyma się to dosyć mocno ale stopniowo da radę je rozdzielić a wtedy naprawa klamki, zamka to bajka. Po naprawie zamka, na widoczne wyraźnie miejsca połączenia obu części nałożyłem klej montażowy, taki jak do mocowania listew przypodłogowych. Pozostawiłem na noc ściśnięte stolarskimi ściskami - bo plastik sprężynuje, musi być mocno dociśnięty - i tak trzyma już trzy lata.
Ostatnio zmieniony sob mar 22, 2008 22:40 przez figurel, łącznie zmieniany 1 raz.



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt cze 30, 2009 12:11

i mi również udało się rozberać klapkę... i na prawdę wielkie dziękuję za poradę figurel, zaoszczędziłem dziędzki tej poradzie 100 zł za używany schowek :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości