jak wyregulować gażnik pierburg 2e2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

jak wyregulować gażnik pierburg 2e2

Post autor: Rafałgolomk2 » pt mar 21, 2008 23:14

Witam wszystkich!!chcialbym sie dowiedziec jak poustawiac szczelini na przepustnicy tej u gory ,jak ustawic sklad mieszanki(mam ta srubke tak wkrecona ze w tej rurce jest pol zasloniete)jak sprawdzic silownik pull-down czy jest dobry i go wyregulowac ewentualnie naprawic,co odpowiada za ssanie zeby poprawnie dzialalo.chcialbym wszystko sie dowiedziec zeby poprawnie wyregulowac pierburga 2e2 silnik 1,6 EZ(rozpisalem sie troszke:)) z gory dziekuje za Wasza pomoc.pozdrawiam


golomk3

Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » pt mar 21, 2008 23:19

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=157413 pare dni temu przerabiane podaj mejla to ci dam serwisówke o gaznikach 2e2 tam jest wszystko opisane.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt mar 21, 2008 23:19

chcesz opis jak wyregulować gaźnik 2e2 - podeślij maila na PW to wyślę co mam :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

Post autor: Rafałgolomk2 » sob mar 22, 2008 21:20

poustawialem wszystko tak jak w serwisowkac jest opisane(tak mi sie wydaje bynajmniej:)) a ssania jak niebylo tak dalej nie ma i pupa blada


golomk3

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 22, 2008 21:26

może opisz dokładnie objawy usterki i co już zrobiłeś, to do czegoś dojdziemy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz mar 23, 2008 00:41

Witam
Na początek powiedzmy sobie że , książka serwisowa była do gaźnika sprawnego. Po tylu latach może byc na tym polu różnie.
dltego nie zawsze ustawienia książkowe działają.
Rafałgolomk2 pisze:chcialbym sie dowiedziec jak poustawiac szczelini na przepustnicy tej u gory
Książkowo 4,5-5mm . Ustawiasz tak aby silnik pracował poprawnie.Może nie bedzie wielkich tutaj odstępstw od książki ale minimalne tak.
Rafałgolomk2 pisze:jak ustawic sklad mieszanki(mam ta srubke tak wkrecona ze w tej rurce jest pol zasloniete)
Skład ustawiasz na ciepłym silniku wraz z regulacją siłownika 3 połozeniowego(o ile on dizała). Wkrecasz śrube większe obroty (bogatsza mieszanka) , wykrecasz - niższe obroty (uboższa mieszanka).
Rafałgolomk2 pisze:jak sprawdzic silownik pull-down czy jest dobry i go wyregulowac ewentualnie naprawic
Sprawdzasz zasysając powietrze z dolnej dziury. górna zatkana. Ma się wsunąc i nie wysuwać dopóki nie popuscisz powietrza .

Naprawa polega na rozcięciu tegoż siłownika sklejeniu mebrany i sklejeniu jakimś klejem. rosta sprawa.
Rafałgolomk2 pisze:go wyregulowac ewentualnie naprawic,co odpowiada za ssanie zeby poprawnie dzialalo
Jesli ustawisz szczeline na ssaniu, wyregulujesz obrotki na ciepłym to bedzie wszytsko ładnie cykać. :bigok:


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

Post autor: Rafałgolomk2 » ndz mar 23, 2008 09:24

ten silownik 3 polozeniowy chyba dzial bo jak dodaje gazu to on sie rusza(chowa sie a potem wysuwa) a i jak zdejme wtyczke z kabalami ta z tylu gaznika ta wyzej to ten silownik sie calkiem chowa,pull-down sprawdzalem i jak ssam powietrze to on sie wciaga i jak puszczam to wraca z powrotem ale zalezy to od tej nakretki co jest z przodu bo jak ja popuszcze to lzej chodzi silownik a jak mocniej wkrece to nie mam sily w plucach zeby go wciagnac(wciaga sie troche na tyle ile mam sily)to chyba trzeba wyregulowac.szczeline w przepustnicy ustawilem tak ze jak silnik zimny zgaszony to plytka jest zamknieta i potem stopniowo sie otwiera ale ten silownik pull down wogule jej nie trzyma nie wiem dlaczego bo wydaje sie sprawny jak zasysalem powietrze


golomk3

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz mar 23, 2008 11:42

Rafałgolomk2 pisze:chowa,pull-down sprawdzalem i jak ssam powietrze to on sie wciaga i jak puszczam to wraca z powrotem ale zalezy to od tej nakretki co jest z przodu bo jak ja popuszcze to lzej chodzi silownik a jak mocniej wkrece to nie mam sily w plucach zeby go wciagnac(wciaga sie troche na tyle ile mam sily)to chyba trzeba wyregulowac

ten silownik to nsprawdz w ten sposob jak piszze Maćkooo, zaciagaj powieytrze dolnym wezzykiem, gorny zatkaj. Jak zaciagniesz juz powietrze to sprobuj zamknac przepusgtnice, jezeli pomimo zassysania powietrza da ja sie zamnknac to znaczy, ze silownik jest uszkodzony.

Rafałgolomk2 pisze:szczeline w przepustnicy ustawilem tak ze jak silnik zimny zgaszony to plytka jest zamknieta i potem stopniowo sie otwiera

I tak ma byc. Zimny, zgaszony silnik przepustnica ma byc zamknieta. Po odpaleniu silnika pull-down ma trzymac klapke na ok 5 mm i nie powinno dac rady jej zamknac.

[ Dodano: 23 Mar 2008 10:44 ]
no i oczywiscoie sprawdz wszszytkie rurki podcisnienia a przede wszytskim te od silownika [pull down, czy nie sa popekane



Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

Post autor: Rafałgolomk2 » ndz mar 23, 2008 14:15

WEZYKI SA OK ALE TEN SILOWNIK NIE TRZYMA PRZEPUSTNICY NA TE 5MM,SPREZYNA BIMETALICZNA OTWIERA TYLKO TA PRZEPUSTNICE W MIARE NAGRZEWANIA,JAK SCIAGNAC TEN SILOWNIK PULL-DOWN???BO NIEWIEM JAK BO ON ZADNEJ SRUBKI MOCUJACEJ NIE MA CHYBA


golomk3

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 23, 2008 14:24

w przednim rogu gaźnika, od góry pionowy trzpień rurkowy grubości ok. 2 mm, przechodzi przez siłownik. Wybij w dół i uważaj żeby nie zgubić. Wtedy wyciągasz siłownik do przodu, robiąc nim odpowiednie ewolucje żeby wyczepić od dźwigienki łaczącej z bimetalem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

Post autor: Rafałgolomk2 » ndz mar 23, 2008 14:31

dzieki. zeby naprawic ten silownik to wystarczy wlozyc kawalek dentki tak jak np sie naprawia zawor wzbogacania mieszanki??i jak go rozpolowic??mozna go potem skleic super glue.prosze o dokladna porade krok po kroku jesli jest to mozliwe.z gory dziekuje

[ Dodano: 23 Mar 2008 13:34 ]
prosba do Pawel Marek

[ Dodano: 23 Mar 2008 22:30 ]
mala poprawka silownik pull-down jest chyba jednak sprawny bo jak ssam powietrze to przepustnica sie nie daje zamknac ale jak wszystko poskladam i uruchomie silnik to ten silownik wogole nie ciagnie tej dzwigni


golomk3

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości