Spadek mocy po wymianie paska rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Spadek mocy po wymianie paska rozrządu

Post autor: Baryla » pt mar 21, 2008 22:21

Witam. Mam taki kłopot a mianowicie po wymianie paska w "warsztacie" samochód stracił trochę mocy. Jeździłem tak z 2 miesiące, teraz mam kilka dni wolnego to rozebrałem sam i ustawiłem od nowa jest widoczna poprawa ale nie chodzi tak jak powinien, porównanie mam z golfem znajomego który ma dwa razy większy przebieg. Różnica jest kolosalna, a obydwa mają takie same silniki z takimi samymi skrzyniami (automaty) oraz koła 13. Zostało mi jeszcze wyregulowanie zapłonu na lampę, a nie jak teraz na słuch i próby :)


Co może być przyczyną ? Czy np jeden ząbek może mieć duże znaczenie?

Silnik to 1,8 RP + LPG automat



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 21, 2008 22:32

Tlenowy pisze:Czy np jeden ząbek może mieć duże znaczenie?
wyraźnie odczujesz spadek mocy, jeśli teraz jesteś pewien poprawności ustawienia paska to jedź ustaw zapłon i powinno wszystko wrócić do normy, oczywiście do innego mechanika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » sob mar 22, 2008 11:12

Paweł Marek, nie jestem pewien na 100% co do ustawienia ponieważ nie mam nigdzie dokładnego opisu. Ustawie mu jeszcze zapłon na lampę, jeżeli będzie źle rozbieram jeszcze raz :grrr: A może ma ktoś jakiś dobry rysunek lub opis jak to ustawić?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 22, 2008 11:28

było na forum wielokrotnie, wyszukiwarka na dole strony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » ndz mar 23, 2008 17:20

przeglądałem galerie i tam znalazłem rysunek jak ustawiać :) To w wtorek czas na kolejną regulację :) dzięki za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości