[mk IV] podświetlenie regulacji nawiewu i dmuchawy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

[mk IV] podświetlenie regulacji nawiewu i dmuchawy

Post autor: kiwu » pt sie 26, 2005 01:09

Jest zupełnie ciemno, pewnie spaliła się żaróweczka. Jak dostać się do tej żaróweczki aby uzdrowić podświetlenie, proszę o pomoc.



Tomasz23

Post autor: Tomasz23 » pn sie 29, 2005 21:18

Też mam ten sam problem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam



_arti_

Post autor: _arti_ » pn sie 29, 2005 23:36

u mnie pomoglo pukniecie w bok deski ale mialem dola ze musz tak naprawiac golfa IV a teraz mu juz przeszlo i nie gasnie a jak gaslo to nie calosc ale tylko polowa wiec jak u was zgasla calosc to moze bezpiecznik albo przewod jakis



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » wt sie 30, 2005 00:17

Nie wiem dokładnie jak jest w 4 ale ostatnio wymieniałem podświetlenie u taty w passacie B6. Śrubokrętem podważasz ten czarny paneji go zdejmujesz. Następnie wyciągasz środkowe pokrętło (trzeba użyć dużo siły) wyciągasz żaróweczkę (jest na wcisk) i wsadzasz nową. Żaróweczka dostępna w każdym, dobrym sklepie z częściami samochodowymi 1,2W. Koszt to około 1zł. W serwisie chyba 10zł!!! Z wymianą schodzi się max 5 min. Mi się zeszło z 15 bo improwizowałem i za dużo rzeczy rozkręciłem. :grin:


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: kiwu » czw wrz 15, 2005 21:50

Hej dziękuje za zainteresowanie się tematem, kolega Krembul ma 100% racji i dziękuje mu za to. To prawda trzeba najpier wydłubać środkowe pokrętło od regulatora prędkości nadmuchu. Idzie to baaardzo ciężko, ale nie zniechęcajcie się. Żaróweczka siedzi w takiej przezroczystej obódowie, faktycznie można też zdjąć ten panel pomiędzy pokrętłami. Żaróweczka to 1,2W 12V bez bagnetu. :pub:



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » czw wrz 15, 2005 22:34

mnie tez meczy gasnięcie..żaróweczka jest ok ..tylko trzeba puknąc w panel zeby sie podswietliło...gdzie nie styka nie wiem zupełnie..



kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: kiwu » pt wrz 16, 2005 11:06

Trzeba się dostać do żaróweczki. Prawdopodobnie jest zły kontakt w trzonku mocującym żaróweczkę.



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » wt paź 04, 2005 12:07

Ale czym wyciągnęliście tą żarówke - przeciuez palcami sie nie da a i pensetą chyba też nie - w końcu jest b.mało miesjca. NIe trzeba ściągną I-szego panelu, potem tego do któego jest przykrecona "ramka" całości 3 panelów i dopiero od tyłu podejśc do tej żarówki. po wyciągnięciu flaków. Ja tez sie do tego zbierma i wolałbym wyciągnąc tak jak mówicie - tylko czym i jak - żeby nie urwac łba żaróweczki.....


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości