problem z chłodzeniem passat 1.8 (90km)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt mar 21, 2008 01:14

Jeżeli nie wywala Ci płynu przez korek ze zbiorniczka wyrównawczego to uszczelkę pod głowicą zostaw w spokoju bo nie jest to jej wina i tylko niepotrzebne koszty poniesiesz przy jej wymianie. To że po 7 kilometrach przy obecnych temperaturach otoczenia wskaźnik pokazuje Ci 90 stopni to prawidłowy objaw. Podczas jazdy, zwłaszcza z większą prędkością wentylator praktycznie wcale się nie załącza bo powietrze przez gril ochładza płyn w chłodnicy więc chłodnica nie powinna być gorąca !
Czy przypadkiem nie założyłeś na zimę jakiejś przesłony na chłodnicę od strony grila?
Sprawdź czy wentylartor ma sprawne biegi wolny/szybki - najlepiej podpinając do styków napięcie na krótko tzn. bezpośrednio z akumulatora.


Obrazek

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt mar 21, 2008 01:31

karolekw pisze:dzisiaj zrobilem okolo 30km w jedna strone, jak odpalilem zimnego paska i po 7km temp skoczyla do 90, jak przekroczylem 20 trzymala sie tak pod 100st, po dojechaniu na miejsce otworzylem maske i sprawdzilem: chlodnica jest prawie goraca, waz gorny jest goracy ale waz dolny jest prawie zimny, a wiatrak zbija temp ale tylko pare stopni, nie wiem co jest grane, boje sie tylko zeby w lato nie eksplodowalo to auto :crazy: mowicie ze wszystko jest ok?? a ta niby uszczelka pod glowica?? dalo by to cos ??
tak jak mowilem jest ok. termostat dziala, wentyle kreca, plynu nie wywala to czego ty jeszcze chcesz od tego auta? mowilem, ze wskazniki w passatach przeklamuja. popatrz jakie mam auto.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » pt mar 21, 2008 09:04

karolekw, skoro piszesz, że po dłuższej jeździe masz 100 stopni i dolny wąż jest zimny, a wymieniałeś pompę i termostat, więc może chłodnica nie jest w pełni drożna.
Co do uszkodzenia uszczelki pod głowicą to zobacz jeszcze jaki masz kolor płynu i czy w zbiorniczku nic Ci się nie zbiera, ale skoro Ci go nie ubywa, ani nie wywala to na razie daj sobie z uszczelką spokój. No i jeszcze jedno... spotkałem się kiedyś z tym, że dwa termostaty pod rząd, nówki ze sklepu były uszkodzone.
Pozdr.



Awatar użytkownika
karolekw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn paź 16, 2006 15:23
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: karolekw » pt mar 21, 2008 09:36

a jeżeli chodzi o ten dolny wąż to czemu on jest zimny, nie powinien być gorący??

[ Dodano: 21 Mar 2008 08:39 ]
jeszcze tylko jedno kolega mowil o wolnych i szybkich obrotach wentyla, jak to sprawdzic dokladnie, zebym go nie spalil :grin:


---- NIUNIA BLACK GTI EDITION ----
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images32.fotosik.pl/156/feb55197571916ba.jpg[/img][/url]

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » pt mar 21, 2008 10:38

No oczywiście, że powinien być gorący. Dolny wąż wchodzi na pompę wody, oczywiście w międzyczasie, zaraz przed pompą, jest termostat. Jeżeli pompa i termostat są ok to sprawdź chłodnicę, ewentualnie jak masz czas i chęci to wywal termostat i zobacz co się będzie działo po dłużej jeździe. Na pewno będzie się dużej nagrzewał, jeżeli chłodnica jest drożna.
PS. A wcześniej wszystko w nim było ok?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt mar 21, 2008 14:02

a wy umiecie czytac, czy tylko tak sobie klepiecie? po zatrzymaniu chlodnica ciepla, gorny waz goracy = termostat dziala.

dolny zimny, bo kurde lekko zimno jest obecnie i inaczej byc nie moze, skoro oplywa go powietrze podczas jazdy.

wentyl sprawdza sie na krotko. wtyczka od zalacznika termicznego w dlon i kablem polaczyc jeden zewnetrzny, chyba lewy z jednym z pozostalych. zewnetrzne to chyba pierwszy bieg, zew i wew to drugi bieg. imo jak jezdze, to jeszcze drugiego biegu nie widzialem w swoim, bo nie ma prawa sie zalaczyc. to jest bieg awaryjny lub do aut z klima.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » pt mar 21, 2008 15:40

souler, może sam przeczytasz co napisałeś?? Po takiej jeździe jak on to oba węże powinny być gorące - oczywiście jeden cieplejszy od drugiego(na to mogę się zgodzić), a jak karolekw, pisze, że ma dolny zimny to coś jest nie tak. Żadna chłodnica nie odbierze Ci 100% ciepła z silnika. Mogę Ci to spokojnie udowodnić. (silnik 1.8 AAM i 2.0 AGG oraz 1.9 1Z). W żadnym z nich po 20 km drogi dolny wąż nie będzie zimny. Gorące może nie są, ale dłużej złapać się nich nie da.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt mar 21, 2008 20:06

Stroosiu pisze:souler, może sam przeczytasz co napisałeś??
misiu no wlasnie czytaj dokladnie. skoro mial chlodnice ciepla i gorny goracy to mial otwarty termostat, wiec udowodnij mi w jaki sposob to sie stalo, ze duzy obieg byl otwarty, a dolny waz zimny? cuda jakies. jak ta chlodnica zrobila sie ciepla? :hmm:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: ogi6 » pt mar 21, 2008 20:35

Panowiem mi sie wydaje ze to bedzie pompa mialem bardzo podobna sytuacje i okazalo sie ze pompa padła, wezyk dolny tez byl chlodny mimo ze termostat sie otwierał



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » pn mar 24, 2008 19:38

Spokojnie :) Nie zgodzę się z Tobą. Jeżeli góny wąż i chłodnica jest gorąca, to nie znaczy, że duży obieg jest otwarty, a wręcz przeciwnie, no może nie do końca wszystko jest drożne. Dolny wąż również powinien być gorący - wówczas duży obieg jest załączony. Albo termostat się nie otworzył, albo jest zamulona chłodnica. Jeżeli to pierwsze wymieniał ( z resztą pompę też) to zostaje tylko niedrożna chłodnica. Co mam Ci udowadniać? Twórca postu napisał, że ma dolny wąż tylko ciepły, prawda?? Powinien być gorący, a nie tylko ciepły. U mnie na pewno nie przytrzymam na nim dłużej ręki. Takie jest moje zdanie. Co do przekłamywania wskazań na zegrach to masz rację. Może tak być. Sam mam tak u siebie, przekłamanie o 10 stopni na minus, ale obu węży nie złapę ręką.
Niech sprawdzi sondą temperaturową ( z prostych mierników) jakie są wskazania (jak załącza się wentylaor) i orientacyjnie będzie wiedział co może być nie tak. Zanim weźmie się za grubszą robotę. Przepłukanie chłodnicy we własnym zakresie to też nie problem, jeżeli np. ma się dostęp do kanału i trochę czasu.
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2008 10:56 przez Stroosiu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt mar 25, 2008 00:27

Stroosiu pisze:Twórca postu napisał, że ma dolny wąż tylko ciepły, prawda?? Powinien być gorący, a nie tylko ciepły
a to dopiero teoria :green_fuck:
skoro wg Ciebie ma być gorący to lepiej wywalmy chłodnicę bo na cholerę ona skoro nie chłodzi płynu.
Aby upewnić się co do tego, czy kanały wodne chłodnicy są częściowo lub całkowicie zapchane osadem lub kamieniem kotłowym to trzeba sprawdzić czy płyn chłodzący ma rdzawy i ciemny kolor i jesli tak będzie to trzeba płukać chłodnicę a także powinno się przepłukać silnik w odwrotnym kierunku niż normalny obieg wody.

[ Dodano: 25 Mar 2008 02:57 ]
Stroosiu pisze:Jeżeli góny wąż i chłodnica jest gorąca, to nie znaczy, że duży obieg jest otwarty, a wręcz przeciwnie.
tym stwierdzeniem to już przeszedłeś sam siebie, nie pisz więcej bo jeszcze ktoś posłucha Twoich rad i zbuduje perpetum mobile.


Obrazek

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » wt mar 25, 2008 10:57

Sztomel, skoro tak piszesz to złap się za swój dolny wąż... Na pewno będziesz go spokojnie trzymał w ręku po kilkudziesięciu km. :jezor: :jezor: Życzę powodzenia.
Co do płukania chłodnicy i układu masz rację. Sztomel, skoro chłodnica i wąż górny są gorące to jakim cudem dolny jest tylko ciepły?? Dlatego przyczepiłem się tego, że może nie do końca jest drożna, skoro co chwila włącza się wentylator. U mnie jak schłodzi się silnik to naprawdę trzeba trochę odczekać zanim się z powrotem włączy. Co do mojego cytatu to rzeczywiście źle się wyraziłem. Nie do końca o to mi chodziło. A mianowicie, możliwe że nie ma tam pełnego przepływu cieczy, ale w sumie za to odpowiada pompa, a za otwarcie obiegu termostat, a te dwie rzeczy są nowe.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr mar 26, 2008 22:36

Stroosiu pisze:skoro chłodnica i wąż górny są gorące to jakim cudem dolny jest tylko ciepły??
ja myślę, że to nie cud tylko prawo fizyki.
wiadomo, że chłodnica jest gorąca zwłaszcza u góry, płyn chłodzący w miarę przepływu przez chłodnicę w dół jest schładzany przez powietrze owiewające chłodnicę podczas jazdy (a na postoju przez powietrze z wentylatora) i dlatego wąż dolny jest zawsze chłodniejszy od tego górnego.

[ Dodano: 26 Mar 2008 21:38 ]
Stroosiu pisze:Sztomel, skoro tak piszesz to złap się za swój dolny wąż...
fajnie się wyraziłeś, od razu mam jakieś dziwne skojarzenia :grin:


Obrazek

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » czw mar 27, 2008 00:01

Ja swoja MK2 1.3NZ przejade 7km i juz mam pelna temp silnika w taka podode jak dzisiaj musial bym stac w koreczku i wczesniej pociskac 140km/h aby sie dmuchawa wlaczyla. Natomiast latem bardzo czest ja slysze ale tylko pierwszy stopien pare razy wlaczyl mi sie 2 ale to bylo mega rozgrzanie silniczka. podsumowujac nie mam problemuz nagrzaniem zima moment i jest cieplo(rowniez nowa pompa i termostat) nie wiem czy golfy tak maja???,bo nie mialem okazji z nikim co ma golfa MK2 rozmawiac a po tych 7 km moj waz dolny tez juz w pelni gotowosci :green_fuck: (czyli cieplutki az milo).


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości