dziwny problem z szybami i lusterkami.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

dziwny problem z szybami i lusterkami.

Post autor: wawrzon » czw mar 20, 2008 15:32

witam. borykam sie ostatnio z problemem takim:nie dziala mi opuszczanie szyb i sterowanie lusterek. sprawdziłem bezpieczniki od 1-22 i ten zielony nad przekaznikami i nic. szyby moge podnosic i opuszczac jedynie kluczykiem(domykanie) pomóżcie :kac: Podzielcie sie jakimis schematami i uwagami. Lato sie zbliza a szyby trzeba miec otwierane.



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » czw mar 20, 2008 16:02

Hej :) Mogę jedynie coś zasugerować odnośnie lusterek. Ja miałem taki problem, że sterownik miał zaśniedziałe styki. Po jego rozebraniu i przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Co do szyb i lusterek to wyślę Ci schematy na maila.
Pozdrawiam



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw mar 20, 2008 16:43

wawrzon pisze:szyby moge podnosic i opuszczac jedynie kluczykiem
Czy dochodzi napiecie do przelacznikow? Z twojego opisu wnioskuje ze nie. Sprawdz czy masz cale przewody pod oslona w slupku (ta guma pomiedzy drzwiami a slupkiem)


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wawrzon » czw mar 20, 2008 23:35

a gdzie znajduje sie ten sterownik od lusterek i gdzie jest o ile jest sterownik szyb? a po drugie jesli napiecie nie dochodzi do szyb to dlaczego nie dochodzi do lusterek? przeciez to dwa różne obwody? lusterka działac maja tylko przy włączonym zapłonie a opuszczanie szyb dzialalo po wyłączeniu zapłonu do momentu otwarcia drzwi kierowcy? to jak to wkońcu z tym jest? ](*,)



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw mar 20, 2008 23:46

wawrzon pisze:a gdzie znajduje sie ten sterownik od lusterek i gdzie jest o ile jest sterownik szyb? a po drugie jesli napiecie nie dochodzi do szyb to dlaczego nie dochodzi do lusterek? przeciez to dwa różne obwody? lusterka działac maja tylko przy włączonym zapłonie a opuszczanie szyb dzialalo po wyłączeniu zapłonu do momentu otwarcia drzwi kierowcy? to jak to wkońcu z tym jest? ](*,)
Sterownik lusterek masz w raczce, sterownik szyb masz w drzwiach kierowcy, obwod zasilajacy na lustra i szyby jest ten sam, w drzwiach kabel rozchodzi sie na szyby i lustra.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wawrzon » wt mar 25, 2008 17:47

a czy modół sterujacy szybami ma cos wspólnego z lusterkami (po za zasilaniem)? Nie umie dojsc do ładu z tom elektryką moze ma ktoś schemat tego "badziejstwa"? Bede walczył do upadłego i nie dam zarobic zadnemu elektrykowi(bo skroją mnie jak za zboże). WSPOMÓŻCIE SCHEMATEM



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt mar 25, 2008 18:54

Masz schematy:

Lusterka
Obrazek

Szyby
Obrazek
Obrazek

Opis kolorow
Obrazek

Na przyszlosc korzystaj z wyszukiwarki, bo schematy byly zalaczane wiele razy i z pytaniami sie powtarzasz.. to tak przy okazji ;)


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości