Jakie elementy są potrzebne do założenia el. szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Jakie elementy są potrzebne do założenia el. szyb

Post autor: kupszczelisty » wt wrz 04, 2007 15:49

napisałem ostatnio temat ale nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi, chce założyć elektryczne szyby do golfa 3drzwiowego i nie wiem co jest potrzebne, napewno to co jest w drzwiach ale co dalej poza drzwiami w środku auta wiązka jest czy musze mieć od "dawcy" do tego jest jakiś sterownik? Prosze mi wszystko opisać żeby puźniej nie było tak że mam silniczki i prowadnice i nie wiadomo co z resztą. Wtyczki w aucie są czy musze wszystko ciągnąć sam? W środku drzwi dużo jest roboty czy tylko zamieniam elementy z manualnych szyb na elektryczne? Prosze mi wszystko dokładnie napisać co powinien zawierać taki zestaw



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 04, 2007 16:35

W środku drzwi zmieniasz tylko mechanizmy. Przydałaby się jakaś zaślepka w miejsce wyjętej korbki, coś takiego widziałem na allegro i dodają chyba do mechanizmów uniwersalnych.
Następnie rączki do obu drzwi z przyciskami. Poza tym wiązki z kablami. POstarej się przynajmniej o te co idą od silniczkówszyb do złączek w słupkach. Kolejne wiązki które służą do podłączenia od słupków drzwiowych do drugich dzrwi oraz do skrzynki bezpieczników możebyć trudno, ale nie problem dorobić, schematy dawałem już na forum, w razie czego pytaj.
Przypuszczam że jakieś kable już u Ciebie do drzwi idą, choćby do centrala, czyli okrągłe wtyki w słupkach już masz, z wolnym miejscami na wtyczki do szyb. Chyba tyle. żadnych sterowników już niema poza modułami przy silnikach. Trzeba jeszcze połączyć toto z włącznikiem w zamku od centrala żebyś miał domykanie szyb z kluczyka, ale to już nie problem, dwa kabelki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt wrz 04, 2007 18:35

Paweł Marek, no nareszcie ktoś do rzeczy pisze, będe miał wiązki z drzwi, silniczki z prowadnicami, przyciski musze załatwić od kogoś innego ale to nie problem i właśnie najważniejsza dla mnie jest ta instalacja łącząca lewe drzwi z prawymi + do skrzynki bezpieczników, ile żył biegnie w takiej wiązce? A jak mam zrobić domykanie z kluczyka skoro ja mam CL, będzie to w zamku czy będe musiał dokupować, może lepiej podpiąć to domykanie pod alarm? Wielkie dzięki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 04, 2007 20:08

kupszczelisty pisze: ile żył biegnie w takiej wiązce? A jak mam zrobić domykanie z kluczyka skoro ja mam CL, będzie to w zamku czy będe musiał dokupować, może lepiej podpiąć to domykanie pod alarm? Wielkie dzięki
7 żył, jak nie dostaniesz oryginalnych zrobisz sobie sam. Łączysz taką wiązką prawy i lewy silnik w drzwiach. Odpowiednio dołączasz do nich stały plus, plus po zapłonie(to i to przez bezpieczniki), masę, kabelek od włącznika w drzwiach tego co lampkę zapala.
Co do domykania jeśli masz central to masz już wszystko tylko odpowiednio podłączyć do silników szyb kabelki które już są w wiązce dzrziowej., schematy już były na forum, w razie czego pisz jak skompletujesz.
Ostatnio zmieniony wt wrz 04, 2007 20:10 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt wrz 04, 2007 20:36

Paweł Marek, dzięki za konkrety



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: golofs » wt wrz 04, 2007 21:16

A moze cos wiecej jakies linki i krok po kroku ?


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
spek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: spek » śr mar 19, 2008 17:22

Na panowie bardzo dobry temat :) ja właśnie zamówiłem mechanizmy z wiązkami na 4 szyby :green_fuck: moje pytanko czy instalacja w każdym mk3 jest już może przystosowana do el.szyb ? i czy el.podnośniki będą pasowały w stare miejsca montażowe podnośników manualnych ?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90278][b]Mój Golf MK3 nowe fotki str.3[/b][/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abcf7e3dfb9eede9.html][img]http://images31.fotosik.pl/119/abcf7e3dfb9eede9m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr mar 19, 2008 18:08

w FAQ jest opisane co z czym połączyć i jak zrobić wiązkę łączącą oboje drzwi - wiem bo sam to pisałem a kolegaPaweł Marek, dołożył bardzo ładne obrazki - działa na 100% (przynajmniej u mnie :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob kwie 26, 2008 01:01

Opis w FAQ moglby byc uzupelniony fotkami bo czasem ciezko jest odczytac z tych paintowych opisow o co chodzi autorowi:(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości