Wyjście na kierunkowskazy - ster. central. zamka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapitan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 21:28
Lokalizacja: Hajnóvwka

Wyjście na kierunkowskazy - ster. central. zamka

Post autor: Kapitan » wt mar 18, 2008 18:07

VWitam.
Moblie kto mi podpowie gdzie mam podpiąć przewód który steruje kierunkowskazami ze sterownika centralnego zamka. Chodzi o to żeby migały światełka podczas otwierania i zamykania.



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » wt mar 18, 2008 18:22

Ja to zrobiłem tak ze zdjąłem próg lewy (kierowcy) łącznie z ta osłona gdzie jest klamka od otwierania klapy przedniej (całą klamkę odkręciłem- znacznie więcej miejsca mamy). Tam biegnie cala wiązka z przewodami. Zerknij sobie jaki kolor przewodu (+R, +L) maja kierunkowskazy- można to zobaczyć w bagażniku przy lampach tylnik i ten sam kolor odszukaj właśnie w tej wiązce przy dziwach przednich i tam właśnie połączyłem przez odpowiednio spolaryzowane diody prostownicze. Może ktoś ma lepszą poradę- ja pisze z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planu życzę :pub: : :pub:



Awatar użytkownika
Kapitan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 21:28
Lokalizacja: Hajnóvwka

Post autor: Kapitan » wt mar 18, 2008 18:48

Też o tym myślałem, żeby zastosować jakieś przekaźniki, ale coś mi się wydaje że można to zrobić podłączając jeden kabelek ze sterownika który steruje kierunkami w odpowiednie miejsce i powinno być ok. Zastanawiam się nad włącznikiem awaryjnych, może gdzieś tam się wpiąć, tak żeby nie stosować żadnych dodatkowych przekaźników???



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » wt mar 18, 2008 19:05

wyłącznik odcinający zapłon? jeśli dotyczy sygnalizacji alarmu- migacze to jak podepniesz 2 diody na odwrót spolaryzowane (tzn w ta sama stronę skierowane do przewodu migacza to będą ci normalnie migała prawa i lewa strona oraz jak załączysz alarm to sygnał będzie sie pojawiał na obydwóch stronach lewej i prawej



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 18, 2008 20:14

Wins pisze:Zerknij sobie jaki kolor przewodu (+R, +L) maja kierunkowskazy-
czarno zielony i czarno biały, z tym że takich kabli czarnobiałych jest więcej więc można szukac idących we wspólnej wiązce od kierownicy do skrzynki bezpieczników, albo upewnić się voltomierzem podczas pracujących klierunków które to


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości