Brak toczenia po swapie hamulców

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Brak toczenia po swapie hamulców

Post autor: klekocix » wt mar 18, 2008 09:14

Witam :)

Otóż od czasu swapu przednich hamulców mam problem z toczeniem się auta na biegu jałowym.

Jeśli chodzi o hamulce to zostały zmienione ze zwykłych niewentylowanych 256mm na wentylowane 256mm

Zakupiłem klocki Ferodo, tarcze wentylowane Brembo oraz jarzma z Golfa3 z hamulcami wentyowanymi.

Po zmianie hamulce wyraźnie są lepsze, niestety, auto nie ma zupełnie toczenia. Przy podjeżdżaniu pod światła czy gdziekolwiek indziej wystarczy że nie będę dotykał żadnych pedałów a wiem że i tak auto samo dość szybko się zatrzyma. Pod górkę jak stoje to często nie muszę również stać na hamulcu ponieważ one same trzymają :(

Może macie pomysł co jest nie tak z tymi hamulcami?
Jak to naprawić?

Oprócz braku toczenia mam straszne spalanie, TDI po chipie powinien palić mniej a pali jakieś 9-10L ON / 100km :(
No i czuć że auto ma słabsze przyspieszenie niż wcześniej.

Jeśli to istotne - hamulce mam bez ABS.
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2008 09:15 przez klekocix, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » wt mar 18, 2008 09:46

klekocix nie puszczają klocki. Jeżeli zrobiłeś swap i zaciski też wymieniłeś na takie do wentylowanych tarcz to niepowinno być problemu. A powiedz mi czy razem z zaciskami wymieniałeś również przewody??? Przeważnie za niepuszczanie klocków odpowiadaja puchnące przewody elastyczne w układzie hamulcowym lub zapieczone tłoczki w zaciskach. Jesli razem z zaciskammi założyłeś przewody to może są stare i puchną a druga rzecz to zapieczone tłoczki. Z tąd to wysokie spalanie. Auto nie ma swobody toczenia, jedzie cały czas na lekko zaciśniętych hamulcach i silnik potrzebuje większej siłu do rozbujania budy. Masz dwie rzeczy gdzie ja bym się doszukiwał problemu ;) Przewody lub tłoczki.


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » wt mar 18, 2008 10:05

Ja niestety, ale nie zmienilem zacisków bo gdzieś na forum wyczytałem że nie potrzeba tego robić, ponieważ są identyczne...
Tylko klocki + tarcze wentylowane + jarzma hamulców.
Przewodów hamulcowych również nie ruszałem.

A co zrobić żeby rozruszać zapieczone tłoczki?



Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » wt mar 18, 2008 10:46

klekocix pisze:A co zrobić żeby rozruszać zapieczone tłoczki?
Musisz rozebrać hamulce, wyciągnąc tłoczki, zobaczyć czy nie ma wżerów. Jak nie ma to przeszlifować papierem ściernym a jak są to tłoczek do wymiany plus do tego zestaw naprawczy (kpl uszczelek gumowych). Nasmarować tłoczek płynem hamulcowym i wcisnąć w zacisk. POzakładać nowe gumy i złożyc do kupy. Odpowietrzyć i zobaczyć co to dało ;) Jak nic to spróbować jeszcze wymienic przewody elastyczne.


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » wt mar 18, 2008 11:36

muszkin pisze:Nasmarować tłoczek płynem hamulcowym i wcisnąć w zacisk. POzakładać nowe gumy i złożyc do kupy.
w zestawie naprawczym zazwyczaj jest taki specjalny smar (bodajze grafitowy) i to nic trzeba przesmnarowacpowierzchnie tloczka


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 103 gości