nie odpala za "drugim razem"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

nie odpala za "drugim razem"

Post autor: wojtas.l » pn mar 17, 2008 21:54

witam
zauważyłem rzecz następującą --otóż rankiem odpalam golfika (stoi w garażu nie ogrzewanym) bez problemu - nast. przejeżdżam do sklepu 150 metrów wyłączam silnik robie zakupy (sniadanko i do pracy) wsiadam znowu do cara i chce odpalić -- a on odpala dopiero po jakims pięciokrotnym przekręceniu kluczyka.
Nie wiem co to jest - podejrzewaam -kostke stacyjki-
silnik to 1,6 benzyna + LPG
CZY MOZE MAM JAKIŚ BŁĄD w kompie ? CZY ODPIĘCIE AKUMULATORA (NA KILKANAŚCIE MINUT ---- ZRESETOWANIE KOMPA) może pomódz????



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 17, 2008 22:06

wojtas.l pisze:? CZY ODPIĘCIE AKUMULATORA (NA KILKANAŚCIE MINUT ---- ZRESETOWANIE KOMPA) może pomódz????
z pewnością nie zaszkodzi jesli nie zrobisz sam zwarcia

i pamietaj podłączając z powrotem akum wyłącz zapłon !!!!!!
a co się dzieje jak nie chce odpalić kręci rozrusznikiem
czy kontrolki się świecą czy gasna ??
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2008 22:06 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 17, 2008 22:08

Jeśli w trakcie przejazdu tych 150 metrów silnik przełącza się na gaz i pod sklepem gasisz go po jeździe na gazie to to jest przyczyna (skroplony gaz w zimnym jeszcze dolocie)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » pn mar 17, 2008 22:27

tak - kręci rozrusznikiem (ale tak jak by iskry na świeczki nie podawał) raz mi się palą kontrolki (90% sytuacji kręcenia a czasem 10% kontrolki nie świecą)
a co do gazu --jak dojeżdzam do sklepu to na gazie i wyłączam go jak jest na gazie

czyli może być że to przez ten gaz jest problem z odpaleniem ? pewnie tak :otepienie:
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2008 22:30 przez wojtas.l, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 17, 2008 22:31

wojtas.l pisze:a co do gazu --jak dojeżdzam do sklepu to na gazie i wyłączam go jak jest na gazie
więc to jest przyczyna i nic z tym nie zrobisz. Ustaw przełącznik na benzynę jak wyjeżdżasz z domu żeby nie przełączył się na gaz na tym krótkim dystansie i po problemie.

[ Dodano: Pon Mar 17, 2008 9:33 pm ]
wojtas.l pisze:10% kontrolki nie świecą)
ale to jednak nie pasuje do tego co napisałem i pasuje do uszkodzenia stacyjki, więc na dwoje babka wróżyła :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » pn mar 17, 2008 22:34

PAWEŁ MAREK - sprawdze to jutro (mam nadzieje że sie sprawdzi --punkcik poleci)
Dzięki



Awatar użytkownika
vinnie184
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 11, 2006 16:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: vinnie184 » pn mar 17, 2008 23:24

Siema, a nie masz tak, ze jak zaczynasz krecic i kontrolki sie pala to nie chce zalapać, a jak za ktoryms razem zapalasz, to kontrolki po włączeniu zapłonu owszem sie palą, ale na chwilke przed zaskoczeniem silnika gasną, następnie zaskakują, i czasami slychać cykanie przekażników, ale wtedy silnik w końcu ruszy? Mam ABU z instalacją BRC Blitz i mamy chyba podobny problem. To prawie identyczne silniki. Właśnie po krótkich odcinkach są problemy.



Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » wt mar 18, 2008 09:02

witam tez mam tak w swoim goferku jak przełączy sie na gaz i i zgasze z rana chwile pozniej to mam problem Ale juz sie do tego przyzwyczaiłem


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » wt mar 18, 2008 13:32

Mam golfika z silnikiem ABD i według mnie te opisywane problemy to 2 odrębne sprawy bo u mnie występuje taka sprawa ze jak zapale za 1 razem i np. po zduszeniu go to już zapalając go po raz 2 muszę trochę więcej pokręcić rozrusznikiem i wdepnąć gaz. Według mnie przyczyną jest komputer. Droga odrębna rzeczą jest cykanie przekaźnika gdzieś pod deska rozdzielcza- nie znam reguły lecz u mnie sie to zdarza ze po odpaleniu zaczyna mi cykać podczas jazdy przekaźnik- jeszcze nie doszyłem od czego to jest. wiec może wspólnie dojdziemy jakoś do tego jak tych wszystkich mankamentów sie pozbyć. Może wystarczy jakiś parametr przestawić na komputerze - sprawdzę to przez weekend.



Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » wt mar 18, 2008 22:52

no cos by sie przydało pokombinowac po swiętach wymienie swiece i kable wn


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

Awatar użytkownika
vinnie184
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 11, 2006 16:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: vinnie184 » śr mar 19, 2008 00:52

Kurcze, no ja mam tak odkąd mam auto, czyli blisko 2 lata. Raczej rzadko, ale czasami 2x dziennie wystepuje to zjawisko. To bardzo niewdzięczna, pernamentna usterka. Ostatnio nie dało mi to spać i zacząłem od zera w instalacji szukać przyczyny. Zauważyłem że mam bardzo kiepski obwód masy klema - buda. Do tego stopnia, że w przewodach cieńszych, wyrównawczych zauważyłem podtopienia izolacji. Teraz testuje, jeżdze, zobaczymy. Jak znowu nastąpi, to ide testować przekażnik od pompy/wtryskiwacza i stacyjka. Co do osprzętu z zapłonem, to zaraz po kupnie auta kupiłem nowe kable i świeczki, więc to raczej nie to.



Awatar użytkownika
dlugaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 31, 2007 02:21
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: dlugaj » czw mar 20, 2008 20:00

witam! w moim mk3 wystepuje dokladnie taki sam problem, ale z tego co wiem to poprostu trzeba sie do niego przyzwyczaic :) krotkie odcinki jade na benzynie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 484 gości