Łożyska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kutwica
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob mar 15, 2008 19:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Łożyska

Post autor: kutwica » pn mar 17, 2008 19:27

Witam chciałbym wymienic tylne łożyska w swoim golfie:)jakie kupic łożyska zeby były dobre i niedrogie,na allegro widziałem łożyska firmy master sport w mire niedrogie,co onich sadzicie i jakie polecacie?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 17, 2008 19:31

polecam febi lub skf

[ Dodano: Pon Mar 17, 2008 18:32 ]
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn mar 17, 2008 20:39

Też mnie czeka wymiana łożyska, ale kompleksowo chciałbym sprawę załatwić, czyli na obu przednich kołach wymienić łożyska. Sprawdzałem te SKFy w InterCarsie...Cena tam podana to cena za komplet czy za sztukę? Bo muszę przyznać, że się cenią...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 17, 2008 20:46

carrion pisze:Bo muszę przyznać, że się cenią...
jakość !!!mój drogi jakośc !!!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 17, 2008 20:52

W produkcji łożysk ważna jest technologia i materiał. A to kosztuje. Cudów nie ma. Możesz mieć technologie a g.....ny materiał i nic z tego nie zrobisz i na odwrót. To nie jest tak ze jak firma liczy za swoje produkty to dlatego że chce zerżnąć z Ciebie. często to poprostu tyle kosztuje, więc nie wieże w łożyska które są tansze kilkukrotnie od np SKF. Na allegro można kupić łożyska na przód za dwadziescia kilka złotych. Jak myslisz, ile na nich pojeździsz?

A niestety trichę pacy przy wymianie jest więc miło by było jakby trochę można było na danej części pojeździć.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn mar 17, 2008 21:15

jhosef pisze:Na allegro można kupić łożyska na przód za dwadziescia kilka złotych. Jak myslisz, ile na nich pojeździsz?
2000 km, ja wprawdzoe dałem 30 zł i to nie na allegro ale nie ma co oszczędzać na łozyskach zwłaszcza na przednie koła


:-k ...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pn mar 17, 2008 21:30

jhosef pisze:W produkcji łożysk ważna jest technologia i materiał. A to kosztuje. Cudów nie ma. Możesz mieć technologie a g.....ny materiał i nic z tego nie zrobisz i na odwrót. To nie jest tak ze jak firma liczy za swoje produkty to dlatego że chce zerżnąć z Ciebie. często to poprostu tyle kosztuje, więc nie wieże w łożyska które są tansze kilkukrotnie od np SKF. Na allegro można kupić łożyska na przód za dwadziescia kilka złotych. Jak myslisz, ile na nich pojeździsz?

A niestety trichę pacy przy wymianie jest więc miło by było jakby trochę można było na danej części pojeździć.
Nie polecam tych z allegro za 30zł żałuje ze nie kopiłem SKF bo znów mnie czeka rozkręcanie skręcanie i geometria :( masakra!!!!!



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn mar 17, 2008 21:39

http://moto.allegro.pl/item323509561_lo ... _seat.html

Tu znalazłem ciut taniej, ale koleś (sądząc po tych paru negatywach) miewa niekiedy jakieś hmm problemy z realizacją zamówienia. Chyba jednak wolę dorzucić te dwie dyszki i w InterCarsie to łożysko nabyć niż przelewć typowi kasę i nie wiadomo jak długo czekać.
dziejo pisze:jakość !!!mój drogi jakośc !!!
Fakt, że za jakość i wykonanie się płaci. Po prostu pierwszy raz będę łożyska wymieniał i nie sądziłem, że ceny oscylują wokół takich kwot... Poza tym staram się nie oszczędzać na elementach, dzięki którym auto trzyma się drogi :)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 17, 2008 21:40

carrion pisze:. Poza tym staram się nie oszczędzać na elementach, dzięki którym auto trzyma się drogi
i słusznie :bigok:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 17, 2008 21:43

Ja polecam również FAG, są trochę tańsze, a porównywalne z SKF. Zakładałem FAG-a na tył niecały rok i 10000 km temu. Mie mam z nimi problemu.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn mar 17, 2008 21:44

I jeszcze pytanie natury technicznej. Wymienić tylko zużyte łożysko czy lepiej na obu kołach przedniej osi?

kutwica, wybacz przejęcie tematu! :grin:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 17, 2008 21:46

carrion pisze:Wymienić tylko zużyte łożysko czy lepiej na obu kołach przedniej osi?
to już zależy od finnsów ale wiedz że jesli 1 poszło to w najbliższej przyszłości moze pójść i 2 choć to nie jest regułą



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

łożyska

Post autor: bombel-g2 » pn mar 17, 2008 21:48

ja na tyle mam obecnie wymienione na koyo- kosztowały 28 za sztuke ale nie moge narzekac -przejechałem dopiero 1500km- ktos moze wie cos na temat tych łożysk-chetnie poczytam


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn mar 17, 2008 21:50

dziejo pisze:choć to nie jest regułą
dokładnie, z łozyskami jest podobnie jak z amorami, najczęściej padają te z prawej - jako że drogi są bardziej zniszczone na krawedziach, dziury itp.


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości