brak 5 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 10:14
Lokalizacja: okolice chrzanowa

brak 5 biegu

Post autor: Rubin » pn mar 17, 2008 07:55

witam wszystkich:) to moj pierwszy post na tym forum wiec sie troche przedstawie ;)
Mam na imie Marcin i jestem szcześliwym posiadaczem 2 golfików :P

Wracajac do problemu. od jakiegos juz czasu nie wchodzi mi 5 bieg w mk2 1.6 :( kiedys bylo tak ze nie mialem wstecznego a 5 byla a teraz cos sie spsuło i nie ma 5 a wsteczny jest:/w skrzyni nic nie stuka ani nie puka wiec chyba nic sie tam nie pourywalo czy cos.Bardzo was prosze o pomoc, jak sie za to zabrac gdzie zajrzec i wogole. z góry dzieki za pomoc :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2008 11:55 przez Rubin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn mar 17, 2008 11:23

jesli wczesniej nie bylo wsteka a byla piatka a teraz jest na odwrot to znaczy ze te biegi sa i dzialają tylko nie mozesz ich wrzucic. Prawdopodobnie klamara na wałku przełączania sie poluzowała i siłowe wrzucenie biegu pwoduje przesuniecie sie klamry. Jak sie obróci w skrjane położenie to albo nie ma wsteka albo 5tki (bo tym biegom odpowiada skrajne polozenie lewarka w kabinie)
Musisz zajrzec pod maskę, za silnik, nad przekładnie kierowniczą i znaleźć taki pręt który idzie aż z kabiny. Na jego koncu jest klamra. Musisz tęklamrę poluzować i przeprowadzić regulację. Potem poskręcać. Jka to zrobic znjadziesz na forum. Jestem niemal pewny ze to kwestia regulacji, bo wsteczny wrócił w tym samym momencie w korym straciłeś piątkę.



Rubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 10:14
Lokalizacja: okolice chrzanowa

Post autor: Rubin » pn mar 17, 2008 11:41

zastanawialem sie nad wymiana skrzyni ale chyba z tym pogrzebie bo za skrzynie musial bym z 300zl wybulic + przekladka! a powiedz mi jaki jest dostep do tej klamry? duzo trzeba rozbierac zeby sie do niej dobrac czy jest ona na wierzchu?



Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » pn mar 17, 2008 11:48

jak otworzysz maske to stoj przed nia i popros kogos zeby zmienil biegi to zobaczysz poruszajace sie elementy ktorymi musisz sie zajac



Rubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 10:14
Lokalizacja: okolice chrzanowa

Post autor: Rubin » pn mar 17, 2008 11:52

rozumiem wiem juz ktory to drazek ale dalej nie wiem jak mam go wyregulowac:/ jak chce wbic 5 to cos jak by blokowalo ten popychacz :/



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn mar 17, 2008 17:30

nie wiesz bo nie szukales na forum :), wszystkiego na talerzu Ci nie podamy, trochę wkąłdu włąsnego jest wyamgane. Opis jak wyregulować ten mechanizm znajdziesz na forum. Pisałem to dwa razy w ciagu ostaniego miesciąca.
Regualcja jest banalna i trwa we dwie osoby góra 10 minut. pzdr Kuba



Rubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 10:14
Lokalizacja: okolice chrzanowa

Post autor: Rubin » wt mar 18, 2008 08:46

za nic nie moge tego znalezc :/ albo nie umiem szukac albo sam juz nie wiem :P ta regulacja zajme sie w piatek albo w sobote jak bede mial czas i jak znajde ten opis..



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt mar 18, 2008 11:55

wpisz regulacja w szukane słowo i sas_gti w użytkownika a znajdziesz, pzdr



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » wt mar 18, 2008 13:41

Kiedyś miałem podobnie że przy wrzuceniu 5 wchodziła 3. Zajrzałem pod maskę i okazało się że nadłamał się krótki plastikowy wodzik i nie był wstanie już wrzucać 5. nadłamał się w miejscu zakładania na tą kulkę i przy skrajnym położeniu po prostu w tym miejscu się rozchodził.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 586 gości