Włączanie i wyłączanie wycieraczki tylnej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » czw mar 13, 2008 21:41

Całkiem możliwe więc nie będę się spierał ;)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw mar 13, 2008 21:54

Sprawdziłem to, co pisałem wcześniej - będzie działało. Odłaczasz pompke i jak przy włączonym zapłonie dasz +12V na kabelek zielono-czerwony, to załączą się przednie wycieraczki, a jak na brązowo-niebieski, to załączy się tylna wycieraczka. Jeżeli tak będzie u Ciebie, a z manetki spryskiwacz nie działa, to masz uszkodzona manetkę, ewentualnie wiązkę idącą do manetki. Podczas tej próby nie można ruszać manetką, bo zrobisz zwarcie. A przed podłączeniem +12V możesz jeszcze dla pewności zmierzyć, czy na którymś z tych kabelków nie ma +12V lub nie ma masy - jeżeli jest, to znaczy, ze manetka ma zwarcie - no i wtedy nie rób tej próby.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » pt kwie 25, 2008 10:52

Lipek81 pisze:Sprawdziłem to, co pisałem wcześniej - będzie działało. Odłaczasz pompke i jak przy włączonym zapłonie dasz +12V na kabelek zielono-czerwony, to załączą się przednie wycieraczki, a jak na brązowo-niebieski, to załączy się tylna wycieraczka. Jeżeli tak będzie u Ciebie, a z manetki spryskiwacz nie działa, to masz uszkodzona manetkę, ewentualnie wiązkę idącą do manetki. Podczas tej próby nie można ruszać manetką, bo zrobisz zwarcie. A przed podłączeniem +12V możesz jeszcze dla pewności zmierzyć, czy na którymś z tych kabelków nie ma +12V lub nie ma masy - jeżeli jest, to znaczy, ze manetka ma zwarcie - no i wtedy nie rób tej próby.
No i mój problem powrócił :(

Sprawdziłem to co pisałeś na kablach przy pompce i działa (nic nie spaliło więc w manetce nie powinno być zwarcia) - na jednym kablu przód a na drugim tył wycieraczek. Sprawdziłem też na ostro pompkę do akumulatora i działa. Nie mogę dojść co może być przyczyną.
Zastanawiałem się i wymyśliłem, że może w manetce nie ma masy o dlatego nie działa ale w takim razie od czasu do czasu włączyły by się też przednie wycieraczki a nie tylko tył.

:panna:

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić ?


Moja dwójeczka ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=164533

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt kwie 25, 2008 17:43

Możesz jeszcze pomierzyć, czy na wtyce od manetki masz wszystkie napięcia tak, jak trzeba i czy jest masa - jak jest ok, to manetka do wymiany, lub możesz spróbować ją rozebrać i przeczyścić styki


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » sob kwie 26, 2008 14:15

No i mój problem rozwiązany. W końcu zdecydowałem się na rozbiórkę manetki żeby sprawdzić wszystkie styki. Już raz to robiłem i nie podziałało ale tym razem zrobiłem to dokładniej i wszystko co sie dało. Otóż wyczyściłem wszystkie styki, wtyki, kable, ... nie rozkręcając tylko stacyjki. Pomogło teraz działa jak nowe.

Wiem, że w niektórych golfach, była czasówka na wycieraczki (u mnie tego nie było). Przy okazji, że miałem wszystko rozebrane postanowiłem to sprawdzić. Okazało się, że na manetce założona była blokada i nie można było ją obniżyć poniżej punktu zero (poniżej poziomu wajchy). Usunąłem tą blokadę (nie było to trudne ponieważ to sam plastik). Po podłączeniu i skręceniu wszystkiego działa spryskiwacz z wycieraczkami i przy okazji czasówkę sobie zrobiłem :grin: :bajer:

Lipek81 wielkie dzięki za pomoc ;)


Moja dwójeczka ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=164533

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości