Oświetlenie wnętrza nie włącza się po otwarciu dzrzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Oświetlenie wnętrza nie włącza się po otwarciu dzrzwi

Post autor: shootky » pn mar 10, 2008 20:53

Witam
Po otwarciu drzwi kierowcy nie włącza się oświetlenie wewnętrzne oraz lampka w drzwiach. Po otwarciu przednich drzwi pasażera to samo lecz lampka w drzwiach już świeci.
- przepalił się bezpiecznik 10A ale po wymianie problem pozostał
- oświetlenie po włączeniu na stałe działa normalnie
- alarm i centralny zamek jest nieorginalny i po wyjęciu bezpiecznika od oświetlenia wewnętrznego nie działa centralny zamek(co za sh....!!!)

wyjąłem lampkę z podsufitki, lampki z drzwi i wszystko wygląda normalnie
Czy na tą 3-pionową wtyczkę w lampce w podsufitce przychodzi "+", "-" i masa gdy otwarte są drzwi?

Proszę o pomoc co z tym fantem z podświetleniem zrobić
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 21:04 przez shootky, łącznie zmieniany 1 raz.



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn mar 10, 2008 21:24

Problem zapewne tkwi w zamku. U mnie też tak się zdarzyło. I również od strony kierowcy. Jak wiesz na otworze drzwiowym nie ma żadnego wyłącznika reagującego na zamknięcie. Ale wyłącznik owszem jest, niestety w mechaniźmie klamki zewnętrznej.
Sprawa jest skomplikowana bo trzeba zdjąć tapicerkę, rozebrać całe wnętrze drzwi żeby dostać się do klamki.
Osobiście trochę bałem się tego ruszać tym bardziej że potrzeba wybijaków których wtedy jeszcze nie miałem więc podjechałem do elektryka. Wziął 30 zł i nie musiałem już po omacku wsiadać do Golfika.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 21:25 przez Buli fan VW, łącznie zmieniany 1 raz.


PozdraVWiam!

wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » pn mar 10, 2008 21:31

Witam , ten problem byl już poruszany wiele razy . Na 80% poszedl ci mikrowylącznik w zamku drzwi kierowcy.Poszukaj na forum http://www.taligentx.com/passat/mainten ... chanism/st to jest jeden z tematów http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053 a to drugi .Życzę przyjemnej lektóry



bartos01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt sty 04, 2008 11:45
Lokalizacja: Jarosławiec

Post autor: bartos01 » pn mar 10, 2008 21:47

ja miałem to samo i znalazłem rozwiązanie!!!!!!!!

u mnie było trzeba przełączyć na górze koło lampek (ten przełącznik) na pozycję cały czas świecących się światełek. gdy włączyłem na otwarte dżwi miałem ten sam problem. może jest coś z kabelkami nie tak..

spróbuj może za działa!!!1 :bigok:



shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: shootky » pn mar 10, 2008 23:35

Po symptomie czyli "że przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach kierowcy brzęczyk piszczy" podejrzewam że uszkodzona jest ta dioda. Za spaloną diodą również przemawia to że spalił się bezpiecznik od oświetlenia wewnętrznego.... coś za duzo chyba prądu tamtędy popłynęło ;( Uff trzymam kciuki aby to nie był ten mikroprzełącznik!



wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » wt mar 11, 2008 01:45

Tak ,tylko że ja mam książkę napraw angielską i tej diody na schemacie nie ma ,nie wiem skąd jest w polskiej książce i od jakiego modelu vw .Ja mam z moim autem ten sam problem i przymierzam się do naprawy ale nie mogę dostać tych mikrowylączników bo jestem w UK a tam nie bawią się w takie naprawy tylko wymieniają na nowe wylączniki.Na święta będę wPolsce to kupię sobie te mikrowylączniki i wezmę się po powrocie za naprawę .Pozdrowienia



shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Problem chyba rozwiązany

Post autor: shootky » wt mar 11, 2008 10:59

Witam
Dziś rano rozebrałem drzwi i dioda mimo że po sprawdzeniu miernikiem wyglądała na sprawną to jednak była uszkodzona. Oryginalnie w tym czerwonym pudełku była dioda 1N4004 (na 1A). Mam tam zamiar wstawić 1N5408 (3A/1000V). Dioda ta jednak strasznie się grzeje (nawet do 100 stopni). Może wstawić diodę shootkiego (napięcie w kierunku przewodzenia ma mniejsze to i moc się mniejsza wydzieli)?



Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jarek88 » czw mar 13, 2008 17:16

miałem cośpodobnego...i w moim przypadku było to zle podlaczone radio samochodowe.wiec moze spawdz to



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 291 gości